Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Web servisi - problem

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Web servisi - problem

[ Pregleda: 2115 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cesare
Misko Petrovic

Član broj: 55805
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Web servisi - problem28.12.2009. u 13:38 - pre 174 meseci
Pozdrav svima !!!!

Potrebno mi je da napravim server-klijent aplikaciju. Kao server bi najbolje resenje bio web servis. Njega sam napravio koristeci ASP NET Express 2008. Kad pokrenem projekat tog servisa i testiram ga sve lepo radi. Medjutim, instalirao sam i IIS i na netu pronasao uputstvo kako da taj servis bude pronadjen od strane klijentskih aplikacija da bi sve lepo radilo. Sve fajlove web servisa sam prebacio u odgovarajuci folder IIS-a. Problem je sto kad u projektu klijentske aplikacije radjenom u VBNET-u zelim da dodam referencu ka mom web servisu, VBNET ga ne pronalazi. Sta moze biti problem? IIS je instaliran nakon VS Express 2008 alata.

Unapred hvala ...
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
91.150.118.*

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Web servisi - problem28.12.2009. u 19:57 - pre 174 meseci
Za pocetak ces verovatno morati da registrujes .net u iis imas tih tutorijala kolko hoces pa onda proveri dal oce/nece koja greska, etc..
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

cesare
Misko Petrovic

Član broj: 55805
Poruke: 201
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Web servisi - problem29.12.2009. u 00:08 - pre 174 meseci
Kreirao sam WebServis koristeci ASPNET 2008 Express. Testirao sam projekat i on radi. U VBNET 2008 Express sam kreirao nov projekat i pokusao da dodam referencu ka tom servisu. VBNET je pronasao taj web servis u virtuelnom folderu i uredno pokazao njegovu url adresu. Problem nastaje kad se klikne na ime tog servisa i kad VBNET treba da doda referencu ka tom servisu. Tekst poruke glasi:
[code]
Parser Error
Description: An error occurred during the parsing of a resource required to service this request. Please review the following specific parse error details and modify your source file appropriately.

Parser Error Message: Could not create type 'MobShop.Service1'.

Source Error:


Line 1: <%@ WebService Language="C#" CodeBehind="Service1.asmx.cs" Class="MobShop.Service1" %>



Source File: /MobShop/Service1.asmx Line: 1


--------------------------------------------------------------------------------
Version Information: Microsoft .NET Framework Version:2.0.50727.3603; ASP.NET Version:2.0.50727.3053
[/code ]
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
217.65.201.*

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Web servisi - problem29.12.2009. u 07:06 - pre 174 meseci
A sto prvo ne napravish neku stranu cisto da vidis jel ti iis dobro konfigurisan?
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Web servisi - problem

[ Pregleda: 2115 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.