Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[C#] Lokalne varijable

[es] :: .NET :: [C#] Lokalne varijable

[ Pregleda: 3016 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wiktor91
Varazdin, Hrvatska

Član broj: 171052
Poruke: 116
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon [C#] Lokalne varijable26.12.2009. u 21:56 - pre 173 meseci
Code:
private void slikaPanel_MouseClick(object sender, MouseEventArgs e)
        {
            int x1, y1;
            int x2, y2;
            int xElement, yElement;
            if (e.Button == MouseButtons.Left && e.Clicks == 1)
            {
                x1 = e.X;
                y1 = e.Y;
                slikaPanel.CreateGraphics().FillRectangle(Brushes.Red, x1, y1, 2, 2);
            }
            if (e.Button == MouseButtons.Left && e.Clicks == 2)
            {
                x2 = e.X;
                y2 = e.Y;
                slikaPanel.CreateGraphics().FillRectangle(Brushes.Red, x2, y2, 2, 2);
            }
            xElement = x2 - x1;
            yElement = y2 - y1;
            double udaljenostTocaka = Math.Sqrt(Math.Pow(yElement, 2) + Math.Pow(xElement, 2));
        }


Izbacuje grešku Use of unassigned local variable x1,x2,y1,y2.
Znam u čemu je greška ali ne znam kako sada dobiti te varijable "van" da ih mogu koristiti za izračun xElement i yElement.


Windows 95 /Win’ dz/: n., 32-bit extensions and a graphical shell for a 16-bit patch to an 8-bit operating system
originally coded for a 4-bit microprocessor, written by a 2-bit company, that can’t stand 1 bit of competition.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: [C#] Lokalne varijable26.12.2009. u 23:11 - pre 173 meseci
inicijalizuj ih na nulu na pocetku (int x1 = 0) itd.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bocy
Beograd

Član broj: 7508
Poruke: 90
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: [C#] Lokalne varijable27.12.2009. u 07:31 - pre 173 meseci
Dobro ti je rekao mmix.

Razzlog zasto to moras da uradis je sto linije

xElement = x2 - x1;
yElement = y2 - y1;

gde vrsis oduzimanje promenljivih x1, x2, y1, y2 nalaze iza
if strukture, a kompajler smatra da if ne mora uvek da se desi, a ti vresnosti
ovih promenljivih dodeljujes upravo u toj if strukturi, tako da po
kompajleru moze da se desi da one nemaju vrednost.

Ovo sam ti napisao da ti bude jasnije za ubuduce zasto ti prijavljena ova greska

Poz
 
Odgovor na temu

wiktor91
Varazdin, Hrvatska

Član broj: 171052
Poruke: 116
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: [C#] Lokalne varijable27.12.2009. u 08:07 - pre 173 meseci
Puuuno vam hvala obojci na objašnjenju!

C# ima tih trikova kojih u C++ nema(barem se ne sječam da sam sa ovakvim stvarima imao problema), a još uvjek čekam da mi stigne C# knjiga koju sam naručio pa da se maknem sa površnih tutoriala i naučim sve te stvari koje treba znati o jeziku.
Windows 95 /Win’ dz/: n., 32-bit extensions and a graphical shell for a 16-bit patch to an 8-bit operating system
originally coded for a 4-bit microprocessor, written by a 2-bit company, that can’t stand 1 bit of competition.
 
Odgovor na temu

wiktor91
Varazdin, Hrvatska

Član broj: 171052
Poruke: 116
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: [C#] Lokalne varijable27.12.2009. u 08:21 - pre 173 meseci
Samo da se požalim kad več imam priliku... jučer sam cjelu večer radio na tom programčiču jer sam usput učio kako koristiti grafiku, evente(prvi put se ozbiljnije susrečem s GUI programiranjem) i bio sam več 90% gotov s tim programom samo sam trebao ubaciti Menu i napraviti Open dialog iz kojeg bi se učitavala slika. Imao sam otvorena 2 VS 2008 jer sam iz jednoga "krao" kod iz slične aplikacije a u drugom sam pisao svoj kod i kad sam pokušao kompajlirati srušio mi se VS u kojem je bio moj program i nemogu na računalu nači projekt niti fajlove tako da ču morati ispočetka pisati sav kod... nije ga bilo tolko puno ali ipak nije trebalo sve da ode u PM.
Neznam zašto se to dogodilo? Pa zar VS 2008 ne sprema automatski projekt kad ga se kompajlira? To je slučaj sa svim drugim okruženjima koje sam isprobao barem za C++(Code::Blocks, Dev-CPP, Komodo, Borland i još par njih na Linuxu).

Windows 95 /Win’ dz/: n., 32-bit extensions and a graphical shell for a 16-bit patch to an 8-bit operating system
originally coded for a 4-bit microprocessor, written by a 2-bit company, that can’t stand 1 bit of competition.
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
93.87.171.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: [C#] Lokalne varijable27.12.2009. u 11:19 - pre 173 meseci
Uključi gledanje skrivenih fajlova i pogledaj u My Documents\Visual Studio 2008, ko zna, možda je i sačuvao.

Ubuduće koristi ctrl+s ;)

[Ovu poruku je menjao night-shift dana 27.12.2009. u 12:32 GMT+1]
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: [C#] Lokalne varijable27.12.2009. u 11:22 - pre 173 meseci
Trebao si da snimis projekat :)
Dok to ne uradis, VS ga snima negde u ApplicationData, pa mozda i mozes da ga iskopas.
Mozes podesiti u opcijama da ti uvek prilikom kreiranja odmah snimi na neku zeljenu lokaciju, ako ti tako vise odgovara. Ja licno ne koristim to, jer cesto pokrenem samo da isprobam nesto pa bi mi se vukla gomila bespotrebnih projekata od nekoliko ili nekoliko desetina linija.
 
Odgovor na temu

wiktor91
Varazdin, Hrvatska

Član broj: 171052
Poruke: 116
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: [C#] Lokalne varijable27.12.2009. u 15:00 - pre 173 meseci
Barem sam naučio lekciju, sad neču zeznuti kad če se raditi o nekom puno večem projektu...

Pregledao sam Application Data, Temporary folder, uključio Hidden files i nigde ni traga mom projektu :(

Windows 95 /Win’ dz/: n., 32-bit extensions and a graphical shell for a 16-bit patch to an 8-bit operating system
originally coded for a 4-bit microprocessor, written by a 2-bit company, that can’t stand 1 bit of competition.
 
Odgovor na temu

wiktor91
Varazdin, Hrvatska

Član broj: 171052
Poruke: 116
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: [C#] Lokalne varijable28.12.2009. u 16:03 - pre 173 meseci
Evo mene opet ali sa drugačijim problemom pa da ne otvaram novu temu tu ču postaviti pitanje.
Code:
int brojKlikova = 1;
        bool prvaTockaPostavljena = false;
        bool drugaTockaPostavljena = false;
        private void slikaPanel_MouseClick(object sender, MouseEventArgs e)
        {
            int x1 = 0, y1 = 0;
            int x2 = 0, y2 = 0;
            int xElement, yElement;
            System.Drawing.Pen crvenaLinija = new Pen(Brushes.Red, 1);
                if (e.Button == MouseButtons.Left & brojKlikova % 2 == 1)
                {
                    x1 = e.X;
                    y1 = e.Y;
                    slikaPanel.CreateGraphics().FillRectangle(Brushes.Red, x1, y1, 2, 2);
                    brojKlikova++;
                    prvaTockaPostavljena = true;
                }
                else
                {
                    x2 = e.X;
                    y2 = e.Y;
                    slikaPanel.CreateGraphics().FillRectangle(Brushes.Blue, x2, y2, 2, 2);
                    brojKlikova++;
                    drugaTockaPostavljena = true;
                }
                if (prvaTockaPostavljena && drugaTockaPostavljena == true)
                {
                    xElement = x2 - x1;
                    yElement = y2 - y1;
                    double razmakTocaka = Math.Sqrt(Math.Pow(yElement, 2) + Math.Pow(xElement, 2));
                    double zaokruzeno = Math.Round(razmakTocaka);
                    razmakBox.Text = zaokruzeno.ToString();

                    slikaPanel.CreateGraphics().DrawLine(crvenaLinija, new Point(x1, y1), new Point(x2, y2));
                }
        }


Ideja je da kada korisnik klikne na sliku, program na tom mjestu nacrta točku, tada korisnik klikne na drugo mjesto i na tom drugom mjestu opet se nacrta točka ali druge boje i sad bi se između te 2 točke trebala nacrtati linija koja ih povezuje i kada korisnik opet klikne na neko drugo mjesto opet sve kreče ispočetka tj. nova prva točka i opet povezivanje s drugom točkom.
Ovo gore radi samo dio toga što bi trebalo, iscrtava različite točke ali uvjek povezuje točku (0,0) s drugom točkom a ne prvu sa drugom. Neznam kako napraviti taj dio da mi se 2 točke iscrtavaju u paru i onda se počinje opet od drugog para novih točki.

Trebam samo ideju kako to ostvariti.
Windows 95 /Win’ dz/: n., 32-bit extensions and a graphical shell for a 16-bit patch to an 8-bit operating system
originally coded for a 4-bit microprocessor, written by a 2-bit company, that can’t stand 1 bit of competition.
 
Odgovor na temu

wiktor91
Varazdin, Hrvatska

Član broj: 171052
Poruke: 116
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: [C#] Lokalne varijable28.12.2009. u 22:07 - pre 173 meseci
Probao sam nešto sa while petljom i kad sam pokrenuo program, sve je zaštekalo, čini mi se da uopče nemogu u C# koristiti while petlju jer mi se sve smrzne kad se počne while vrtiti...


Windows 95 /Win’ dz/: n., 32-bit extensions and a graphical shell for a 16-bit patch to an 8-bit operating system
originally coded for a 4-bit microprocessor, written by a 2-bit company, that can’t stand 1 bit of competition.
 
Odgovor na temu

bocy
Beograd

Član broj: 7508
Poruke: 90
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: [C#] Lokalne varijable29.12.2009. u 08:09 - pre 173 meseci
Pa naravno da ti uvek crta od tacke 0,0 kada si postavio lokalne promenljive, moras globalne, a i kada god se desi click ti im dodelis vrednost nule. Zato se to i desava.

private void slikaPanel_MouseClick(object sender, MouseEventArgs e)
{
int x1 = 0, y1 = 0;
int x2 = 0, y2 = 0;
int xElement, yElement;
}

Znaci ovde im ti pri svakom kliku resetujes vrednost na 0. To ne sme! Odnosno sme, ali ce ti uvek vuci liniju od tacke (0,0) ;)
 
Odgovor na temu

wiktor91
Varazdin, Hrvatska

Član broj: 171052
Poruke: 116
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: [C#] Lokalne varijable29.12.2009. u 10:25 - pre 173 meseci
Ne mogu vjerovati kakav glupi propust... hvala ti!

Sad crta liniju dobro ali još moram nekako rješiti onu stvar da mi crta linije samo između 2 para točaka, sada crta liniju između svake sljedeče točke i one prije.

Windows 95 /Win’ dz/: n., 32-bit extensions and a graphical shell for a 16-bit patch to an 8-bit operating system
originally coded for a 4-bit microprocessor, written by a 2-bit company, that can’t stand 1 bit of competition.
 
Odgovor na temu

wiktor91
Varazdin, Hrvatska

Član broj: 171052
Poruke: 116
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: [C#] Lokalne varijable29.12.2009. u 10:36 - pre 173 meseci
Nemogu vjerovati koliko ovo spavanje dobro utječe na mene :D
Jučer sam dugo razmišljao kako rješiti ovaj problem, smišljao razne petlje i metode, pisao pseudo kod i nisam uspio napraviti ništa. Sada ujutro dođem i u 15 minuta riješim kompletan "problem" u 2 linije dodatnog koda.

Evo sada radi sve kako i treba! Još riješim neke stvari i to je to! :D

Windows 95 /Win’ dz/: n., 32-bit extensions and a graphical shell for a 16-bit patch to an 8-bit operating system
originally coded for a 4-bit microprocessor, written by a 2-bit company, that can’t stand 1 bit of competition.
 
Odgovor na temu

bocy
Beograd

Član broj: 7508
Poruke: 90
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: [C#] Lokalne varijable29.12.2009. u 18:36 - pre 173 meseci
Odlicno ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: [C#] Lokalne varijable

[ Pregleda: 3016 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.