Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem router Kingnet KN-s1060s

[es] :: SOHO Networking :: Problem router Kingnet KN-s1060s

[ Pregleda: 2209 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ronald

Član broj: 14148
Poruke: 127
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem router Kingnet KN-s1060s23.12.2009. u 17:26 - pre 174 meseci

Nedavno sam umrezio dva kompjutera u stanu preko ovog routera, dosta toga sam procitao ovde na forumu ali jos uvek ne mogu da nadjem resenje za problem koji imam sa ovim routerom. Namera je bila da delim internet konekciju sa sbb-a, printer i datoteke izmedju ova dva racunara. Problem se javlja u tome sto na jednom komjuteru internet konekcija radi odlicno dok se na drugom koji je oznacen kao komp1 , ili glavni , dolazi do pucanja konekcije, gasi se lampica na routeru sa izlaza na koji je povezan komp1. Jednostavno pojavi se obavestenje da je kabal unplaged to potraje 1-2 sekunde pa se ponovo sam od sebe konektuje. Na kompu2 nema takvih problema.
Ne znam sta sve nisam probao da ovo resim, medjutim interesuje me jos jedna stvar, a to je da li napajanje ima uticaja na ovu pojavu , Nedavno mi je crklo napajanje pa sam stavio u komp1 staro napajanje od 350w. Problem je u tome sto mi nije jasno da li je problem hardverskog porekla samog racunara i mrezne kartice ili je u pitanju softver, win , antivirus program i sl...ili pak sam router problematican.
Jel imao neko slican problem sa ovim routerom. Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Problem router Kingnet KN-s1060s26.12.2009. u 22:40 - pre 174 meseci
Prvo probaj da zamenis portove, znaci racunar koji radi OK ubodi u taj fantomski port koji pravi probleme. Ako se problem ne manifestuje znaces da je problem do mrezne kartice/racunara a ne samog rutera i njegovog switch porta. Ako si imao problema na toj masini sa napajanjem, mozda ti mrezna kartica odlazi u vecna lovista. A moze biti i fizicka konekcija da je labava, lose krimpovan kabl i sl. Mada, ja tipujem ili na ruterov port ili na mreznu koja umire.
 
Odgovor na temu

Ronald

Član broj: 14148
Poruke: 127
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Problem router Kingnet KN-s1060s27.12.2009. u 07:08 - pre 174 meseci
Probao sam da zamenim poztove, medjutim problem ostaje,znaci da nije u pitanju port rutera, kabal koji ide od routera do problematicnog kompa je originalni kabal, mada sam probao i moj pravljeni kabal,simptomi su isti, veza puca u oba slucaja.Ono sto sam ipak primetio to je da na mestu konekcije kabla na mreznoj kartici sa zadnje strane kompa unutra,postoji neka lampica koja svetli zuto kada je konekcija unplaged i zeleno kada je konekcija Ok.E sad ako crkava mrezna kako je moguce da kada ubodem direktno SBB modem bez routera on radi bez prekida konekcije, bez ikakvih problema.
Nije mi tesko da zamenim napajanje pa da probam, ali bojim se da napajanje iako je slabo ne bi trebalo da pravi problem jer nema problema sa SBB modemom kada je direktno vezan.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

crniluk

Član broj: 151787
Poruke: 192
89.216.89.*



+15 Profil

icon Re: Problem router Kingnet KN-s1060s25.01.2010. u 19:23 - pre 173 meseci
Jel moguce ovaj ruter koristiti da se na njega postavi externa antena i da se wireless internet pusti na sva cetri lan porta_
 
Odgovor na temu

zindovic983
Nikola Zindovic
krusevac

Član broj: 196025
Poruke: 2
79.101.166.*



Profil

icon Re: Problem router Kingnet KN-s1060s02.02.2010. u 16:55 - pre 173 meseci
Pozdrav

Da li bi neko mogao da mi posalje sadrzaj diska koji jr dobio uz router KN-S1060S?

Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

Ronald

Član broj: 14148
Poruke: 127
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem router Kingnet KN-s1060s28.02.2010. u 18:27 - pre 172 meseci
Izvinite malo kasnim sa odgovorom, uspeo sam da resim problem kod mene je ipak bila u pitanju Lan kartica to je zamenjeno i sad sve radi super...

Citat:
crniluk: Jel moguce ovaj ruter koristiti da se na njega postavi externa antena i da se wireless internet pusti na sva cetri lan porta_


Ovo nisam probao...ipak mislim da je jeftinija varijanta kupiti wireless router.

Citat:
zindovic983: Pozdrav

Da li bi neko mogao da mi posalje sadrzaj diska koji jr dobio uz router KN-S1060S?

Unapred hvala.


Ja uz ovaj router nisam dobio CD...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

zindovic983
Nikola Zindovic
krusevac

Član broj: 196025
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem router Kingnet KN-s1060s01.03.2010. u 08:57 - pre 172 meseci
ja uzeo ruter od komsinice ona ga je dobula uz ruter ali ga je izgubila... :((((((
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Problem router Kingnet KN-s1060s

[ Pregleda: 2209 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.