Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Komunalna taksa za isticanje firme

[es] :: Vodič za posao :: Komunalna taksa za isticanje firme

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20486 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

programer001

Član broj: 134635
Poruke: 67
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



Profil

icon Komunalna taksa za isticanje firme18.12.2009. u 23:28 - pre 174 meseci
Pozdrav svima,

pazljivo sam procitao postove ovde u vezi isticanja firme, pa evo i mog iskustva.

Vlasnik sam 2 privredna subjekta : d.o.o i agencije - preduzetnik, vec 3 godine ..

ok .. do prosle godine, takse za isticanje firme su mi bile iste ... 996 dinara mesecno .. tj. krenulo se sa nekih 500 dinara 2007-e, da bi se doslo do skoro 1.000 dinara ... ok ..

i onda mi pre mesec dana, stigne novo resenje za 2009 (a resenje mi stiglo u Novembru !!), da mi je taksa za isticanje firme za d.o.o. skocila sa 996, na 2996 dinara !!

napominjem da zivim na Zvezdari, da mi se D.O.O nalazi u stanu, a Agencija je takodjer prijavljena na istu adresu.

U resenju od Opstine mi pise da zivim u 5. zoni.

Ok, pozovem ja njih da ih pitam, zasto mi je za d.o.o taksa skocila sa nekih 1000, na skoro 3.000 dinara, a sluzbenica mi kaze da je kraj u kome zivim, postao uza gradska zona.

OK, onda je ja pitam: ako se radi o taksi za isticanje firme, zasto za d.o.o je taksa skoro 3.000 din, a za agenciju skoro 1.000 din ????? a oba privredna subjekta se nalaze u istom objektu, tj. u istoj kuci ???

Onda mi je inspektorka rekla da tu nesto nije u redu i da treba da odem do njih, da vidimo o cemu se radi.

Onda sam uzeo malo da citam po netu, i pricam sa kolegama, i shvatio da je ova Srbija, skoro kao Afganistan ili Nikaragva. Zaista ludilo jedno. U fazonu, ako istaknes firmu, onda moras da platis taksu jer si je istakao. A ako je ne istaknes, onda ces platiti kaznu sto je nisi istakao !!!

pre neki dan mi supuga mog kolege, koja je inace knjigovodja kaze da i ona placa tu taksu, ali da ima 2 klijenta koji su isli u Opštinu, bunili se, i ta taksa im ukinuta ... ehhhhhh ... i ajde sada, sta treba raditi ??

Ok, ja sam uradio sledeće .. otišao sam u APR i zatvorio Agenciju (iako sam sasvim OK poslovao preko nje, sve dazbine uredno placao, nikada nikakvo kasnjenje i minusi), a kako stvari stoji i ovaj D.O.O cu verovatno prebaciti negde na Zapad, jer mi je posao 90% okrenut i prihodujem sa Zapada.

Ovim sam hteo samo da vam prenesem moje, na zalost lose iskustvo, sa nasim Opstinarima, koje naravno treba nahraniti, a kako bolje, nego od nas koji smo sposobni da radimo i zaradimo, a takodjer sam hteo da pitam, gde na netu, ili u Sluzbenom Glasniku, mogu da procitam tacnu informaciju da li firma mora da se istakne ili ne ? kao i šta se dešava ako se ne istakne ?

pozdrav svima
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme19.12.2009. u 09:15 - pre 174 meseci
Pa zar ti se isplati da zatvaras dve firme zbog sice od 2996 + 996 dinara?
 
Odgovor na temu

programer001

Član broj: 134635
Poruke: 67
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme19.12.2009. u 10:23 - pre 174 meseci
>> Pa zar ti se isplati da zatvaras dve firme zbog sice od 2996 + 996 dinara?

Prošle godine sam platio softver za nove računare u firmi, oko 2.500 eura. Tj. mogao sam da plaćam ove takse 10 godina, i da moji programeri rade sa beta - express verzijama, ali nisam hteo. Sve sam kupio regularno: windows, .net, Office 2007, total commander, nod32 .itd itd ..

Tako da su pare najmanji problem, ovde je vise stvar u principu. I mislim da ne treba olako da prelazimo preko stvari tipa " ma sta je to, 10 , 15 eura, nisu to nikakve pare" ..

a ova "sića" .. od 4.000 din kada se pomnoži sa 12 meseci, ispada 48.000 dinara .. pre ću dati ove pare nekom od mojih programera, kao nagradu za lepo i kvalitetno urađen posao, nego da dam opštinarima, i to ni za šta !!

ne znam gde živiš i gde radiš, ali bi se iznenadio kada bi video moje poslovne partnere, od kojih su neki prepuni para, a svaki euro gledaju gde će da plasiraju i plate.

Drugo, otvaranjem firme u inostranstvu, npr. Austriji ili Svici se dobija dooooosta toga .. prvo se dobija radna viza za EU, drugo, radi najnormalnije i PayPal, i E-bay (mada moja firma ne proizvodi ništa što bi se prodavalo na E-bay :), lakši i brži prenos novca među bankama, itd. itd.

Drugo, nisam ja revoltiran ovde samo sa ovom bezobraznom kradjom od strane Opštine, isto je tako i sa bankama.

Kad sam otišao u , nazovi stranu, banku u Srbiji, gde držim račun za agenciju, 10 minuta me službenica pitala, slušala, itd. zašto zatvaram agenciju (odmah je pronašla i moju drugu firmu ) pa kao, obe firme mi odlično posluju, pa da li sam za kafu, ona eto, ne žuri nigde, ali da vidi kako bi mogli da mi pomognu (mada ja pomoć nisam ni tražio :)



 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme19.12.2009. u 11:14 - pre 174 meseci
Svako ima slobodu da odabere gde i kako ce da posluje.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme19.12.2009. u 14:17 - pre 174 meseci
Citat:
Drugo, otvaranjem firme u inostranstvu, npr. Austriji ili Svici se dobija dooooosta toga .. prvo se dobija radna viza za EU, drugo, radi najnormalnije i PayPal, i E-bay (mada moja firma ne proizvodi ništa što bi se prodavalo na E-bay :), lakši i brži prenos novca među bankama, itd. itd.

Raspitaj se ti još jednom oko toga, pogotovo za radnu vizu. Kada bi se tako lako dobijala radna viza, svi bi tako radili, tj. otvorili neko preduzeće, uzeli radnu vizu, zatvorili preduzeće i otišli da rade negde u EU.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

programer001

Član broj: 134635
Poruke: 67
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme19.12.2009. u 15:35 - pre 174 meseci
Citat:
Raspitaj se ti još jednom oko toga, pogotovo za radnu vizu. Kada bi se tako lako dobijala radna viza, svi bi tako radili, tj. otvorili neko preduzeće, uzeli radnu vizu, zatvorili preduzeće i otišli da rade negde u EU.


Marko .. stani malo ... taj tvoj scenario ja nisam rekao. Ne znam gde si to nasao u mojim porukama ?

Kao prvo, da bi se otvorio preduzece u Austriji ili CH treba X0.000 Eura

Kao drugo, ja nisam pricao da cu otvoriti pa zatvoriti preduzece. Ne znam otkud ti ta ideja ???
Jedino ako puno slusas price onih koji samo misle o prevarama, i kako da nekoga zeznu.

Ja pricam o 100% legalnom biznisu.

Trece .. to sto bi svi tako radili ,a niko ne radi, u zemlji Srbiji, apsolutno mi ne znaci nista, niti mi je skoro ikada znacilo !!

nasi ljudi su samo skloni negativizmu, kritikama, teranju inata, itd.

Kada sam krenuo preko drugara u US sebi da pravim H1 vizu, odmah se nasla gomila strucnjaka " ne, ne , nema sansi .. pa ima milijardu Indusa programera, pa nas su Ameri bombardovali, pa ovo pa ono" .. gomila budalastina i gluposti .. javio sam im se svima posle iz US i slao cestitke.

Skoro slicna prica pre 5 godina kada mi je drugar u Italiji radio radne papire .. isto neki nasi gastosi " ne, ne, ma kakvi .. evo pera, zika, laza cekaju 10 god. i nemaju papire " ... pa sam lepo dobio uredne radne papire, bez placanja 8-10.000 eura advokatima, vec samo sa placenom taksom od 40-ak eura.

Prema tome, ja se JESAM dobro raspitao o celoj toj operaciji, i vec su mi prijatelji koji zive napolju poslali i formulare.

Pozdrav, ziv bio
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme19.12.2009. u 18:28 - pre 174 meseci
Citat:
PavlovicConsulting
ne znam gde živiš i gde radiš, ali bi se iznenadio kada bi video moje poslovne partnere, od kojih su neki prepuni para, a svaki euro gledaju gde će da plasiraju i plate.


Zivim i radim u Srbiji a verujem da su i ti tvoji poslovni partneri svesni da nesto moraju da plate i drzavi (tako je svuda u svetu, veruj mi). Komunalna taksa je jedan od manjih troskova tako da ne vidim svrhu zatvaranja firme samo zbog toga. Naravno, ako ti je firma zaista uspesna kao sto tvrdis jedan dan neaktivnosti firme bi te kostao znatno vise od te komunalne takse za mesec dana.

Citat:
PavlovicConsulting
nasi ljudi su samo skloni negativizmu, kritikama, teranju inata, itd.


Pa ja upravo u tvom slucaju vidim sve sto si nabrojao (procitaj samo svoje postove).
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme19.12.2009. u 23:49 - pre 174 meseci
Citat:
Skoro slicna prica pre 5 godina kada mi je drugar u Italiji radio radne papire .. isto neki nasi gastosi " ne, ne, ma kakvi .. evo pera, zika, laza cekaju 10 god. i nemaju papire " ... pa sam lepo dobio uredne radne papire, bez placanja 8-10.000 eura advokatima, vec samo sa placenom taksom od 40-ak eura.


a onda si se probudio...
 
Odgovor na temu

o2seo.com
O2SEO

Član broj: 244049
Poruke: 137
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.o2seo.com


+3 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme20.12.2009. u 11:25 - pre 174 meseci
Nije bas sve tako jednostavno za inostranstvo...
 
Odgovor na temu

programer001

Član broj: 134635
Poruke: 67
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme20.12.2009. u 13:02 - pre 174 meseci
Citat:
Zivim i radim u Srbiji a verujem da su i ti tvoji poslovni partneri svesni da nesto moraju da plate i drzavi (tako je svuda u svetu, veruj mi). Komunalna taksa je jedan od manjih troskova tako da ne vidim svrhu zatvaranja firme samo zbog toga. Naravno, ako ti je firma zaista uspesna kao sto tvrdis jedan dan neaktivnosti firme bi te kostao znatno vise od te komunalne takse za mesec dana.


Napolju se placa porez, i to mnogo revnosnije nego sto vecina ljudi u Srbiji radi, a i porez je uglavnom manji nego u Srbiji. Npr u Sloveniji je 25 %, a kod nas 10% .
No, nije poenta u tome, vec da za 2 privredna subjekta koji se nalaze na istoj adresi, mora da se plati razlicita taksa za isticanje firme.

To je bila poenta moje poruke.

Jedan dan neaktivnosti = 500 eura godisnje takse za isticenje firme. a tih 500 eura cu rado nagraditi nekog od mojih programera za savestan i vredan rad, nego da bacim u vazduh, tj. da ubacim u dzep opstinarima.


Citat:

Citat:
nasi ljudi su samo skloni negativizmu, kritikama, teranju inata, itd.




>> Pa ja upravo u tvom slucaju vidim sve sto si nabrojao (procitaj samo svoje postove).
--------------------------------------------------------------------------------

Procitao sam i naravno da imam negativan stav i da kritikujem, a inat ne teram nikome. Baš me zanima da li ti drage volje i bez ljutnje deliš 500 eura ni za šta ?


POENTA moje poruke nije bila da ovako unedogled se raspravljamo ko je u pravu a ko nije, već samo da iznesem moj slučaj, da za 2 privredna subjekta na istoj adresi se plaćaju različiti iznosi, iste takse ! i drugo, zanimalo me gde na netu ili u Službenom glasniku mogu da dobijem pravu informaciju o tome da li firma mora da se istakne ili ne.

Vidim da nisam trebao da pričam o zatvaranju firme, jer se odmah krenulo na tu sporednu temu, umesto na onu info što mi je trebala.

a inače, fyi, o prebacivanju firme, tj. registaciji u inostranstvu razmišljam već godinu dana, a ovo je bila samo kap koja je prelila čašu.

Ako imaš svoju privatnu firmu, onda ćeš lakše da to sagledaš, a ako ne, onda džabe diskutujemo. I ja sam, dok sam radio za drugoga, često razmišljao koliko taj drugi zaradi na meni, nemajući pojma koliko treba snage, para i živaca da se zatvori krug : nadji posao - nađi radnik - završi kvalitetno i na vreme - naplati.

i onda ti dođe država, i traži pare ni za šta.

pozdrav, hvala na diskusiji.

 
Odgovor na temu

programer001

Član broj: 134635
Poruke: 67
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme20.12.2009. u 13:06 - pre 174 meseci
@ o2seo.com

Citat:
Nije bas sve tako jednostavno za inostranstvo...
--------------------------------------------------------------------------------


Slažem se. Zato sam i posvetio dosta vremena u čitanju Austrijskih i CH zakonika, bio sam vec 2 puta tamo, obišao agencije koje se bave otvaranjem firme, i pričao o troškovima.

Ukoliko imaš neka iskustva ili savete u vezi toga, biću zahvalan da čujem.

Nisam sujetan, niti mislim da sam najpamentniji (a Srbin sam :) , tako da svačije iskustvo dobro mi dođe.

btw.
trenutno moja firma hrani 4 porodice, pa vodim računa i o tome.

 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme20.12.2009. u 13:53 - pre 174 meseci
Citat:
PavlovicConsulting:

Jedan dan neaktivnosti = 500 eura godisnje takse za isticenje firme.



Ako te, kao sto tvrdis, jedan dan neaktivnosti kosta 500 eura onda je verovatno veoma "mudro" da zatvoris firmu zbog tog "ogromnog" a uz to i "neplaniranog" troska od nekoliko hiljada dinara mesecno. Ali, kao sto sam vec naveo svako ima slobodu u donosenju odluka, ne vidim razlog da se toliko cudis i ljutis samo zato sto sam te pitao kako ti se uopste isplati zatvaranje firme zbog jednog tako malog troska. Izvini, nisam znao da ce to kod tebe izazvati toliki revolt posto jos nisam sreo nekoga da kuka kako mu je taksa za isticanje firme znacajan trosak. Ja, npr. tu taksu uplatim za godinu dana unapred i ne mislim o tome godinu dana.

------------------------------------------------------------------------------------------

U svakom slucaju - iskreno ti zelim puno uspeha u poslu a sto manje nerviranja oko ovakvih sitnica. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme21.12.2009. u 23:22 - pre 174 meseci
ja apsolutno razumem coveka... da ja imam uslove i ja bih pobegao odavde... nema vece nebuloze od vec navedenog:
ako ne istaknes firmu dodju da te kazne, a ako je istakne dodju da ti naplate?

nek mi lepo napisu fakturu na vazduh i kolko kubika pa cu lakse da platim, a ne ove zulumcarske fore "isticanje firme" i sve to da bi imalo 5000 zaposlenih administrativnih radnika u opstini... sta reci drugo nego kada erik pojede bananu... postaje BANANAMEN~~~!!!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme22.12.2009. u 11:48 - pre 174 meseci
dobro je da si "na vreme" zatvorio agenciju,da ti nisu povecali taksu i tamo na 2999 da se ne bunis kako je manja :)
Citat:
PavlovicConsulting

Napolju se placa porez, i to mnogo revnosnije nego sto vecina ljudi u Srbiji radi, a i porez je uglavnom manji nego u Srbiji. Npr u Sloveniji je 25 %, a kod nas 10% .


hteo si da kazes da ima i VECIH poreznih osnovica van srbije ili sta? [10% < 25%]

 
Odgovor na temu

programer001

Član broj: 134635
Poruke: 67
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme22.12.2009. u 12:25 - pre 174 meseci
Danas ću baš otići u Upravu javnih prihoda, da mi konačno neko rasvetli, i pokaže zakonsku osnovu za plaćanje takse.

Što se tiče poreza, DA, Srbija je zemlja sa najmanjih porezima u regionu, i to je stvarno super ! Ali naravno, posle te sačekaju "iza krivine" sa raznoraznim dranjima koja su bedna i jadna.

A da ne pominjem i PDV koji se samo kod nas (možda i kod Hrvata nisam siguran) plaća unapred . ..hahahah h... zaista komično i tužno ...

Država ti uzme (otme) 18 % od robe koju prodaš, a da li će tvoj kupac da ti to ikada plati , koga to još briga ?? ...ide se na sud, pa proces potraje par godina, a a za to vreme ti i dalje plaćaš sve dažbine i PDV unapred.

a šta ćemo tek sa pričom, ako si u pretplati poreza ?? ... pa niko živi se ne usuđuje da traži svoje pare nazad, da mu ne bi došli iz inspekcije i jedno nedelju dana češljali firmu .

Sve u svemu .. mnogo bre to komplikovano .. siguran sam da za raznorazne prevarante i malverzante, ovde može lepo da se živi, ali obzirom da nisam u toj grupi, i da uredno plaćam sve što se traži, zaista polako dižem ruke od poslovanja ovde.

p.s
sad me ne čudi zašto dosta naših firmi, kad skupi novac, prebaci poslovanje u inostranstvo, iako su tamo veći porezi.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme22.12.2009. u 13:08 - pre 174 meseci
Citat:
PavlovicConsulting: Danas ću baš otići u Upravu javnih prihoda, da mi konačno neko rasvetli, i pokaže zakonsku osnovu za plaćanje takse.


Možda je i vreme da zatvoriš firmu, čim ti imaš toliko slobodnog vremena da ga gubiš na neke takve stvari i da pokušavaš da intervenišeš kako bi nekako izbegao plaćanje takse koja nikom ozbiljnom ne predstavlja ni najmanji problem.
 
Odgovor na temu

programer001

Član broj: 134635
Poruke: 67
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme22.12.2009. u 13:23 - pre 174 meseci
Citat:
Možda je i vreme da zatvoriš firmu, čim ti imaš toliko slobodnog vremena da ga gubiš na neke takve stvari i da pokušavaš da intervenišeš kako bi nekako izbegao plaćanje takse koja nikom ozbiljnom ne predstavlja ni najmanji problem.
--------------------------------------------------------------------------------


ja sam ti već nekoliko puta odgovorio, ali ti izgleda voliš samo sebe da čitaš i slušaš.

Daklem, radije ću tih 500 eura godišnje takse da dam nekom svom programeru, nego da ih dam Opštinarima ni za šta.

A inače, da meni je taksa toliki problem, da sam ih revodno TRI (3) godine plaćao za obe firme .. hahahahh .. blago tebi kad si toliko bogat.

Prema tome, ako ne umeš neki konstrukivan predlog da daš, nisam ti tražio savet šta da radim sa firmom.

Vreme inače ne gubim, jer mi sat vremena odlaska do Inspekcije ama baš ništa ne znači.

A inače, većina tih "ozbiljnih" kojima taksa ne predstavlja problem, ima i "ozbiljne" probleme sa legalnošću svog poslovanja, pa kad bi im taksa bila i 20.000, ćutali bi i platili, samo da im neko ne zakuca na vrata.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme22.12.2009. u 13:29 - pre 174 meseci
@PavlovicConsulting,

Otvaranje firme u EU ti ne daje nikakvo pravo na boravak - to te je neko debelo lagao.

Da bi dobio boravak u EU, ta tvoja firma bi morala tebe da >zaposli<, sto znaci da bi morala da ti placa platu uporedivu sa prosecnom platom u struci koja je u opisu tvog radnog mesta + da zadovolji uslov da nema lokalne EU radne snage. To se da srediti sa nekim specificnim "konkursom" ali da izbegnes placanje OK plate sebi nema teoretske sanse.

Sto znaci, morao bi da ulozis u firmu, poslovni prostor (ne mozes raditi u supi, mada mozes od kuce - opet, trebace ti onda stan tamo) i u svoju platu bar 40-tak hiljada EUR godisnje + svi doprinosi/osiguranja/.... Sto znaci, da bez jedno 100-njak hiljada EUR godisnjeg prihoda (minimum minimuma) nemoj ni da razmisljas o takvoj varijanti.

A cak ni tada - posto ce ti porezi toliko pojesti tu tvoju platu (koja je de-facto profit firme) da nema nikakve logike osim ako nisu mnogo vece pare u pitanju, a onda bi trebalo da razmislis o off-shoringu.

Drugo, postoji varijanta da otvoris neki DOO u EU sa "virtuelnom" kancelarijom i bez zaposlenih, a onda da u Srbiji otvoris predstavnistvo - ALI to predstavnistvo ce i dalje morati placati lokalne poreze, ukljucujuci i taj komunalni idiotizam za tablu.

E, sad... rekao bih da ti se ipak daleko vise isplati da platis za tu tablu nego da ides na tu EU varijantu, osim ako ti firma nema neki ogroman profit, a onda se opet postavlja pitanje - sta sa zaposlenima, itd..

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

programer001

Član broj: 134635
Poruke: 67
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme22.12.2009. u 13:57 - pre 174 meseci
@ivan dimkovic

hvala za informaciju.

Moja ideja je da za sopstveni d.o.o, otvorim predstavništvo u CH ili Austriji, i našao sam firme koje to rade. Samo mi računica nije baš 100k eura :) .. već sam išao tamo i raspitivao se. Za početak će mi trebati oko 20.000 eura.

Zaposliću ću sebe, i dobiti radnu dozvolu. Naravno da ću i plaćati takse. I ovde regularno i na vreme plaćam sve doprinose i takse. To nikada nije ni bio problem.

Jedna od alternativa, takodjer u EU je i otvoranje potpuno nove firme u Češkoj: cena je 200.000 kruna, je oko 7.500 eura.

" ...
Assuming you adopt the company route, you will have to invest a minimum of CZK 200,000 in the form of share capital. You should appoint a business service provider to assist with forming the company.

This involves establishing the company by way of an articles of association, dealing with and registering its owners and directors, obtaining trading licences appropriate to the company’s activities, liaising to open bank accounts and handling initial capital subscriptions and dealing with all court registrations and certificates. ... "


Sve u svemu, pokušavam da objasnim da mi tih f....ing 500 e za taksu nije ni najmanji problem, ali neću da neki paraziti žive na mom radu i radu mojih ljudi !

Što se tiče mojih programera, radili bi iz Srbije, i povremeno bi odlazili napolje.

Prekjuče mi je jedan programer otišao u Italiju na 4 dana, da kod klijenta završi posao. (Pisao mi je sinoć mail, kako on ima veću platu ovde u Srbiji, nego programer u Italiji :)

pozdrav i hvala za informacije

 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Komunalna taksa za isticanje firme22.12.2009. u 14:58 - pre 174 meseci
Citat:
PavlovicConsulting
A inače, da meni je taksa toliki problem, da sam ih revodno TRI (3) godine plaćao za obe firme .. hahahahh .. blago tebi kad si toliko bogat.


Pa kad ti nije problem zašto onda dižeš toliku buku oko toga?! I zaista nema potrebe da omalovažavaš ili vređaš druge ljude.

Citat:
PavlovicConsulting:
A inače, većina tih "ozbiljnih" kojima taksa ne predstavlja problem, ima i "ozbiljne" probleme sa legalnošću svog poslovanja, pa kad bi im taksa bila i 20.000, ćutali bi i platili, samo da im neko ne zakuca na vrata.


A inače ti si kompetentan da oceniš legalnost poslovanja svih ljudi što plaćaju taksu za isticanje firme i ne prave od toga spektakl...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Komunalna taksa za isticanje firme

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20486 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.