Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ethernet kartica novi firmware?

[es] :: Windows mreže :: Ethernet kartica novi firmware?

[ Pregleda: 1254 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MRK
Nis

Član broj: 20840
Poruke: 168
91.148.81.*



Profil

icon Ethernet kartica novi firmware?17.12.2009. u 02:04 - pre 174 meseci
Imam problem sa ethernet karticom na laptopu. Kartica je integrisana. Naime, windows xp (probao sam i na win7) u device manageru ne prikazuje datu karticu realtek tl8168. Probao sam sa vise drajvera ali ne ide. Kada rucno dodam uredjaj i selektujem odredjeni drajver , kartica se pojavi u device manageru ali sa znakom uzvicnika i javlja gresku 10 : "This device cannot start" i u Network Connections ne prijavljuje adapter za tu karticu.

Da li je problem do drajvera (iako sam probao par njih) ili se dsilo nesto sa firmware-om na samoj kartici?
Da li je moguce, i kako, update-ovati firmware?

PS
Kada prikljucim adsl ruter na laptop lampica na ruteru koja idntifikuje lan svetli konstantno kao da detektuje karticu na laptopu ali nema konekcije izmedju ova dva uredjaja.
~~$HoMY~~
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Ethernet kartica novi firmware?17.12.2009. u 21:03 - pre 174 meseci
Na jednom racunaru zarazenom Virutom imao sam taj problem da nije bilo moguce dodati mreznu karticu i naterati je da proradi, iako je sve na prvi pogled funkcionisalo kako treba. Zatim, cesto na integrisanim karticama imas zasebno drajver za ethernet kontroler koji dolazi uz drajvere za chipset maticne ploce, i zasebno drajver za samu mreznu karticu, da li si oba pokusao da azuriras. Takodje, desavalo mi se bas sa Realtekovim integrusama da jednostavno u jednom trenutku krenu da brljave (ili stalno prijavljuju da nema kabla, ili prikazuju slicne simptome tvojima) i onda preostaje samo da ih ubijem u BIOSu i da u prvi slobodan slot ubacim neku drugu karticu - posto ti imas laptop, kod tebe bi ovo islo malo teze...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Ethernet kartica novi firmware?

[ Pregleda: 1254 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.