Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VIP pretplate i šta sa njima?

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP pretplate i šta sa njima?

[ Pregleda: 4605 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KittyKat

Član broj: 244124
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon VIP pretplate i šta sa njima?16.12.2009. u 21:45 - pre 173 meseci
Pozdrav!

Imam jedno pitanje, ne znam ni sama šta da radim... :/ Uzela sam 060 VIP broj, postpaid, ugovor na 2 godine... Nedavno mi je taj telefon sve sa karticom ukraden, a pretplate i dalje stižu.

Sada sam uzela novi prepaid na Telenoru, jer sam iskreno i ovako i onako bila razočarana njihovom uslugom, tako da mi ne pada na pamet da im plaćam pretplate koje i dalje stižu, jer koristim novi broj i drugi telefon.

Pa sam sad malo u dilemi, tj. pitam se... koje posledice mogu da me snađu ako budem ignorisala pretplatu koja stiže? Ima li neko iskustva sa tim?

Hvala unapred,

Kitty Kat


There's a light at the end of every tunnel, just pray it's not a train.
 
Odgovor na temu

mantaka
sluzbenik
Smederevo

Član broj: 242934
Poruke: 49
79.101.129.*



+1 Profil

icon Re: VIP pretplate i šta sa njima?16.12.2009. u 21:59 - pre 173 meseci

Vi ste sklopili ugovor sa VIP mrezom, trenutno, po Vasoj prici Vas sada i dalje vide kao normalnog korisnika u VIP mrezi koji treba redovno da placa racune, sto je i normalno. Odmah po izvrsenju kradje trebali ste prijaviti nadleznoj policijskoj upravi gde zivite kradju, dati im potrebne podatke a onda isto posle prijave policiji , kradju prijaviti u VIP poslovnicu. Iz dosadasnjeg iskustva znam da policija na osnovu datih podataka vrlo lako nalazi telefon i karticu ako se koriste a mislim da i sa operaterom to mozete resiti na zadovoljavajuci nacin.
Ovako , prema ovome sto ste opisali ispada da Vi i dalje koristite usluge mreze a bojkotujete placanje racuna. Ako ne prijavite kradju i ne odreagujete kod operatera, dobicete opomenu za neplacanje racuna, onda cete biti iskljuceni, a onda ce Vas prebaciti na mesno nadlezni sud gde cete u parnici morati platiti sve racune ali ovaj put sa kamatom i troskovima postupka.
Naravno Vi to nemorate jer imate ozbiljan razlog i stetu koju su Vama kradjom naneli, stvar je u tome da odreagujete pravilno i na vreme. Drugo je pitanje da li ste ili ne, bili zadovoljni u VIP mrezi.
G-Shock GW-9200-1ER
 
Odgovor na temu

KittyKat

Član broj: 244124
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: VIP pretplate i šta sa njima?16.12.2009. u 22:58 - pre 173 meseci
Ok, hvala :)

A kako će sup da locira moj telefon ako je taj lopov prokleti dekodirao telefon i uništio karticu?
There's a light at the end of every tunnel, just pray it's not a train.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: VIP pretplate i šta sa njima?16.12.2009. u 23:14 - pre 173 meseci
Po IMEI kodu, umeju da budu i previse efikasni, pa da cimaju ljude koji nemaju veze sa time (iz licnog iskustva pricam) . A novu karticu mozes traziti od Vipa.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

svetozar
Novi Sad

Član broj: 996
Poruke: 447
91.194.83.*



+4 Profil

icon Re: VIP pretplate i šta sa njima?17.12.2009. u 06:57 - pre 173 meseci
A da li si prijavila krađu VIP-u?!
Jer ako nisi, kartica ti je i dalje aktivna.
A ako je aktivna, može lopov da je koristi...
I onda, kada ti stigne račun, nema šanse da im objasniš da ti nisi napravila toliki račun, jer nisi prijavila krađu, i kartica nije deaktivirana.
Eto onda još troška preko obavezne mesečne pretplate...
Kakva bi tišina nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju...
 
Odgovor na temu

MaxM

Član broj: 181561
Poruke: 193
93.86.111.*



+3 Profil

icon Re: VIP pretplate i šta sa njima?17.12.2009. u 13:32 - pre 173 meseci
To je isto pitanje kao i ovo: Podigao sam kredit za auto. Nedavno su mi ukrali auto, a ja i dalje moram da placam rate za kredit, iako vise nemam taj auto...

Ne verujem da ce policija da se cima za sitne kradje. Mislim da intervenisu za cigre preko 14000, 15000 din. Ovako tesko, morao bi da imas debelu vezu.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.210.*



+7 Profil

icon Re: VIP pretplate i šta sa njima?18.12.2009. u 01:42 - pre 173 meseci
Citat:
svetozar: A da li si prijavila krađu VIP-u?!
Jer ako nisi, kartica ti je i dalje aktivna.
A ako je aktivna, može lopov da je koristi...
I onda, kada ti stigne račun, nema šanse da im objasniš da ti nisi napravila toliki račun, jer nisi prijavila krađu, i kartica nije deaktivirana.
Eto onda još troška preko obavezne mesečne pretplate...


A ako je taj nesrećnik jednostavno prepolovio karticu na pola i zafrljačio negde u prolazu?
Možda ni VIP nije toliko bezvezan, pa da ne skontaju da je u pitanju nemoguće pristupiti tom broju...
Kako onda reaguju ako ona ne priloži žalbu?
Pretpostavljam da će računi i dalje stizati, rekao bih da VIP ima u interesu samo da naplati i ništa više a ni manje od toga.
 
Odgovor na temu

MaxM

Član broj: 181561
Poruke: 193
93.86.111.*



+3 Profil

icon Re: VIP pretplate i šta sa njima?18.12.2009. u 07:44 - pre 173 meseci
Pa naravno da ce stizati. Ako ti potpises ugovor o necemu na odredjeno vreme, racuni ce stizati koristio ti tel, ili ne. Cak i kada prijavis kradju, oni mogu blokirati broj, a pretplate ce i dalje stizati, jer niste vi potpisali ugovor o telefonu, nego o uslugama koje operater nudi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: VIP pretplate i šta sa njima?18.12.2009. u 10:19 - pre 173 meseci
Nema veze da li je kartica uništena ili nije, to nije problem operatera nego korisnika. Otkud oni znaju da korisnik jednostavno nije izvadio karticu iz telefona pa neće da je sada korisni a nastaviće uskoro? Otišao napolje pa neće da plaća roming?
Kada se kartica izgubi, bude ukradena ili uništena, to se prijavi operateru, oni je isključe i izdaju novu karticu. Pretplata normalno traje.
 
Odgovor na temu

zvezdasbg
Neproizvodni radnik
Beograd

Član broj: 240663
Poruke: 705



+81 Profil

icon Re: VIP pretplate i šta sa njima?21.12.2009. u 11:03 - pre 173 meseci
Kada se dogodi kradja, prvo sto se uradi je da se pozove operater i obavesti o tome kako bi blokirao karticu. Osnovno i neophodno pravilo broj 1! Tek posle toga se ode u muriju i sve prijavi. U principu panduri sada u vecini slucajeva nadju ukradene mobilne telefone (naravno ako se isti koristi na nekoj od mreza). Posto si potpisala ugovor na dve godine i uzela aparat moraces da placas pretplatu ili da im isplatis sve pretplate odjednom koje su ti ostale do isteka ugovora. E sad da nisi uzela aparat, pa jos i da iskuliras placanje, ovako mislim da ce te tuziti.
 
Odgovor na temu

JSN
Nemanja Ivanovic
Bg

Član broj: 227297
Poruke: 42
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

ICQ: 161346962
Sajt: www.myspace.com/italijan


Profil

icon Re: VIP pretplate i šta sa njima?16.01.2010. u 04:57 - pre 172 meseci
Potpisivanjem ugovora kod nekog od operatera na godinu ili 2 dana Vi se obavezujete da placate 12 ili 24 pretplate u iznosu ( pa koji je iznos vaseg paketa ) potrosili vi sve minute i poruke i megabajte , ili kao sto neko rece stavili karticu u fioku i ona tamo provela tih 12 ili 24 meseca.
A kod kradje kartice za mobilni je isto kao i kod kradje kartice iz banke. Dakle prvo operater,pa policija.A to sto ste vi bili nezadovoljni uslogom Vaseg operatera je sasvim nesto trece
i ja sam svojim,pa cekam prvu gresku njihovu da raskinem ugovor na njihovu stetu,do tad budno pratim...tako mozete i Vi da uradite
Sto se tice policije i pronalazenja telefona verujte da vrlo lako mogu da ga pronadju cak i ako je dekodiran,cak i ako se promeni kartica. Posto ste uzeli nov telefon,imate kutiju i podatke od njega...to ce biti dovoljno....Ako do sad to niste uradili...uradite...pre ce ga naci...
JSN
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP pretplate i šta sa njima?

[ Pregleda: 4605 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.