Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slab wireless signal u stanu...treba mi pomoc

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Slab wireless signal u stanu...treba mi pomoc

[ Pregleda: 2544 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kavi
student
Srbija

Član broj: 181879
Poruke: 25
93.86.219.*



Profil

icon Slab wireless signal u stanu...treba mi pomoc16.12.2009. u 00:41 - pre 174 meseci
Pozzz ljudi! pa da krenem ..
Kao prvo, hvatam free wireless signal u stanu, tacnije sa prozora, i to samo kada mi je otvoren prozor i kada laptop stavim tacno na prag prozora. Ali cim ga unesem u sobu, na sto, signal naglo pocinje da slabi i konekcija puca naravno i to je kraj. Ja kao laik sam isao po prodavnicama i pitao krs ljudi koji je najbolji izbor, da li spoljna grid antena, da li PCMCIA kartica koja bi mi mozda pojacala signal , da li PCMCIA kartica sa ulazom na koji se moze navrnuti grid antena......ili sta god vec, vi razmislite pa mi pomozite uz neko objasnjenje :)
hvala unapred, i uskoro se cujemo....
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Slab wireless signal u stanu...treba mi pomoc16.12.2009. u 10:47 - pre 174 meseci
najprakticnije ti je aces poit ubacis ga u neku kutuju na spoljnjem zidu
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Slab wireless signal u stanu...treba mi pomoc16.12.2009. u 17:05 - pre 174 meseci
Imas vise varijanti kako to odraditi...
1.usb ili pcmci kartica sa vanjskim konektorom za antenu koju bi stavio napolje.Mana je sto nisi "mobilan".
2.ap klijent na koji je prikljucena vanjska antena a na laptop id lan kabal iz ap-a.(mobilan si koliko imas lan kabla )
3.ap spojen na vanjsku antenu a kome je ukljucen i repeater pa da mozes imati signal u stanu bezicno (ako imas integrisanu wlan karticu).
4.jedan ap klijent spojen na vanjsku antenu,drugi ap spojen lan kablom na prvi ,a koji radi u ap modu pa opet imas net po stanu bezicno.

Ova 4 varijanta je najbolja po meni ali i najveca investicija.
Ti odluci sta ti najvise odgovara.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Slab wireless signal u stanu...treba mi pomoc

[ Pregleda: 2544 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.