Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

povecavanje prijema signala na laptopu

[es] :: Wireless :: povecavanje prijema signala na laptopu

[ Pregleda: 3011 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
*.hsi.kabelbw.de.



+3 Profil

icon povecavanje prijema signala na laptopu26.05.2007. u 07:47 - pre 205 meseci
Zdravo,

Nalazim se u jednom hotelu i soba je prilicno udaljena od recepcije i signal hotelske wireless mreze je dosta slab u mojoj sobi. Kad drzim laptop u odredjenom polozaju (uspravno a ne lezeci) imam signal ali jako slab ali cim stavim laptop u normalan polozaj nestane mi signal ili je jako jako slab.e sad me zanima postoji li neka mogucnosta da kupin neku externu antenu ili da je sam napravim da vi poboljsao prijem. Bio bi jako zahvalan kad bi mi neko pomogo u vezi ovoga.

LP
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
77.46.199.*



+11 Profil

icon Re: povecavanje prijema signala na laptopu26.05.2007. u 23:14 - pre 205 meseci
Nije problem antena, nego kako je zakaciti na karticu u laptopu. To podrzazumeva budzenje po laptopu.

Jednostavnije je da kupis neki wireles uredjaj koji se na laptop moze povezati na PCMCIA, USB ili UTP, a na koji mozes da stavis spoljnu antenu. Svakako ce bolej raditi nego ugadjena kartica mada ti ni to niej garancija da ce raditi dovoljno dobro.
 
Odgovor na temu

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
*.dip.t-dialin.net.



+3 Profil

icon Re: povecavanje prijema signala na laptopu28.05.2007. u 18:01 - pre 205 meseci
hvala ti puno na ovome odgovoru.ali ne isplati mi se da sad kupujem karticu.morat cu se strpiti i hodati po sobi.mislio sam da se stavi neka folija ili neka zica da se poveca osjetljivost ali ocit to ne mnoze.hvala u svakom slucaju.
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: povecavanje prijema signala na laptopu

[ Pregleda: 3011 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.