Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....

[es] :: Advocacy :: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11773 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.yubc.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 19:00 - pre 247 meseci
/edit by me:

Kad bolje razmislim: U pravu si.


(ja odoh da cekan jos 6 meseci da dobijem odgovor na sledeci mail....)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 19:15 - pre 247 meseci
Uvek se ovako završi - Linux ekipa se razbeži. Ubi vas taj udeo na tržištu.

Više nije ni smešno.. ajd onda odoh i ja.


P.S.
Što se mail-a tiče: da nisi ti možda mislio da će neko da ti BESPLATNO rešava problem na kompjuteru?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com



+18 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 19:20 - pre 247 meseci
McKraken, koga si ti to pitao? Nesto mi je sumnljiva ta prica.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 19:24 - pre 247 meseci
Citat:
degojs:
kad je Linux bolji i besplatan, kako to da nije preuzeo tržište od lošijeg i skupljeg Windows-a? Ej bre: nešto je navodno BOLJE i BESPLATNO..! :)

Zato sto postoji duze na trzistu, i sto ljudi ne voli promene!!!

PoJenta je da maltene svi pominju razloge koji su subjektivni a ne toliko objektivni, mada niko ne zeli da to prizna. Ja na primer koristim Linux je MENI LICNO lakse, i sto mi je Linux prvi operativni sistem koji sam naucio da koristim. E sad je problem sto ima mnogo ljudi, ja ih znam gomilu, koji NECE cak ni da probaju neko drugo resenje, jer su prosto navikli na ono sto su prvo koristili. Znam ljude koji tvrde da su programi pod DOS-om daleko bolji nego bilo koji pod Win-om, da je FoxPro najbolji programski jezik, da ja VB najbolji programski jezik.
Ja ne tvrdim da je Linux bolji od Win-a jer me iskrene ne zanima koji je bolji, nego gde ja mogu da zaradim visa novca, a trenutno mogu na Linux-u, tako da je meni licno Linux najbolji OS na svetu. I ovaj razlog niko ne moze da obori ma kolko se trudio.
- Sto se tice kolicine softvera koji postoji za win, to opet nije argument za kvalitet tog OS-a. Win je dosta duze na komercijalnom trzistu od Linux-a, i MS je ogromna kompanija koje je u mnogim slucajevima (sto je dokazano) prisiljavala prodavce kompjutera da instaliraju samo Win na kompove, dalje ima para vise nego sve Linux kompanije zajedno (IBM nije Linux kompanija) i sto je najbitnije postoje bolja razvojna okruzenja za Win nego za Linux. Ali to opet ne govori o kvalitetu samog OS-a nego o eventualno laksoj upotrebi (do neke granice).
Cak i rasprostranjenost nema veze sa kvalitetom. Ima mnogo primera kad je ljudski rod dokazao da voli uvek kvalitetnije proizvode. Cuvena je bitka izmedju VHS/Beta sistema. I ko je pobedio?? Losiji!!! Losiji ima slabije karakteristike, koristi se samo u amaterske svrhe, ima losiju sliku ....

Mrzi me da pisem vise u ovoj poruci]
poz
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.yubc.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 19:24 - pre 247 meseci
Dragi degojs, nisam pitao za pomoc vec sam trazio informacije o njihovim development alatima za AUI (automotive user interface) ... Pored ostalog, kako da dobijem licencu i platim cifru koju traze za tako nesto. Naravno, nasi zastupnici se nisu setili ni da odgovore pa sam morao da pisem direktno tamo.

Ne mogu da verujem da ne kapiras, ili si toliko neverovatno zatucan...

Aman covece, nisu svi korisnici Linucxa klinci koji nemaju pametnija posla vec se igraju i svadjaju.



Evo i maila:
Code:

We are in the process of establishing a new process for providing evaluation copies of Windows Automotive.

If you are interesting in writing applications, providing support or development services, developing hardware, or are building a device in 
quantities less than 25,000 units per year, you should use Windows CE .NET 
which you can obtain at  the link below:

Information on Windows CE .NET: 

http://www.microsoft.com/windows/embedded/default.asp

Thank you, 

Microsoft Automotive Business Unit



(obzirom da ostatak maila nisu ni procitali, mislim na deo gde pise posto, kako i gde i ovo je dobar odgovor. U medjuvremenu je sajam u Japanu prosao, a mog koda nije bilo tamo)
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 19:35 - pre 247 meseci
Citat:
degojs:
Što se mail-a tiče: da nisi ti možda mislio da će neko da ti BESPLATNO rešava problem na kompjuteru?


Izvini kako besplatno!? Ja na primer kupim MS SQL Server za 32 processora za neogranicen broj klijenata i platim ga nekih (cifre nisu realne i ne znam kolike su) 20000-30000evra. Plus i taj Win platim verovatno preko 10000 evra. I prilikom podesavanja naidjem na neki problem i trazim pomoc od onoga kome sam dao tolke pare. I sta on kaze. Nema problema, to vas kosta jos 100 000! Platim softver, platim instalaciju, platim podrsku, platim resavanje svakog problema. Gde je tu usteda u odnosu na Linux!?
Poz
p.s. i budi realan, molim te, batali procente na trzistu o ostale cinjenice koje namaju veze sa cenom i kvalitetom

 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 19:36 - pre 247 meseci
Citat:
McCracken:
Pored ostalog, kako da dobijem licencu i platim cifru koju traze za tako nesto.


Pa kako to da ti, kao zagovornik Open Source-a i pomišljaš da kupiš nešto što je Closed Source? Nije moguće da za Linux tako nešto ne postoji...



Citat:
McKracken:
U pravu si.


Ovo priznanje treba okačiti na neki bilbord u centru grada!
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 19:38 - pre 247 meseci
Citat:
McKracken:
Aman covece, nisu svi korisnici Linucxa klinci koji nemaju pametnija posla vec se igraju


Igraju? Na Linux-u? Onu.. jednu igricu?

I sad ću i ja tebi da kažem da si ti zatucan. I tu završavamo dalju priču. Eto. :)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 19:42 - pre 247 meseci
Citat:
Izvini kako besplatno!? Ja na primer kupim MS SQL Server za 32 processora za neogranicen broj klijenata i platim ga nekih (cifre nisu realne i ne znam kolike su) 20000-30000evra. Plus i taj Win platim verovatno preko 10000 evra. I prilikom podesavanja naidjem na neki problem i trazim pomoc od onoga kome sam dao tolke pare. I sta on kaze. Nema problema, to vas kosta jos 100 000! Platim softver, platim instalaciju, platim podrsku, platim resavanje svakog problema. Gde je tu usteda u odnosu na Linux!?


Prvo, niko nije govorio o ovakvom slučaju, nemoj da karikiraš.
Drugo, kako sad ispade, McKracken nije ni tražio pomoć, sigurno ne za ovakvu stvar. Vidi sam.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 19:46 - pre 247 meseci
Citat:
ventura:
[a bas zbog toga sam i naveo primer.... MS software da kazemo da jebe rak rakuna ce kostati banku 100,000 dolara, i to da se rasipaju .... linux ce dobiti za dzaba, ali ce zato morati da plate MINIMUM 180,000 dolara godisnje na odravanje tog software-a... i to u slucaju ako bi uzeli najneprofesionalnije moguce 'administratore', odnosno klince... kad bi uzeli profi administratore i servisere ne bi prosli ispod 300 soma... a fora je u tome sto za 95% problema koji se pojave u radu sa MS software-om postoji tehnicka podrska koju placa microsoft i koja nema veze sa bankom.... tako da...


Kome to MS placa tehnicku podrsku? Nigde ne postoji besplatna podrska, uvek se placa, pa makar u okviru cene programa.
Jel hoces da kazes da administrator za Win kosta mnogo manje!?
Da je odrzavanje win-a besplatno!?
Da je tehnicka podrska MS-a besplatna?
Admini kostaju isto, a kad se vec gadjamo sa %, jedan Unix admin moze paralelno da odrzava vise Unix systema nego sto Win admin moze Win sistema. Naravno da rade pod jednakim uslovima, sa podjednako opterecenim sistemima...

i preko 80% problea koji obicni radnici imaju sa OS-ima su tipa: nestala mu ikonica, ne zna da podesi proxy u IE, nestao mu toolbar u MS Office ... Ne zna gde je snimio dokument. I taj posao ne rade administratori nego operateri. Ili ti ljudi koji se manje placaju nego admini i manje znaju nego admini.

I nisi nam rekao u kojoj to banci salterski radnici resavaju probleme sa kompjuterima!? Cisto da znam da nikad ne udjem u tu banku.
POz
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.yubc.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 19:46 - pre 247 meseci
Zao mi je sto ne mogu da objavim komunikaciju izmedju mene i firme za koju je trebalo da radimo. (NDA)

Posao je sad na cekanju, a bio je mnogo veci od kupovine jednog MS-SQL servera, a verovatno ce proci jos mnogo vremena dok se ne dovede u normalnu fazu

U svakom slucaju, lokalni zastupnici su posle nekoliko telefonskih razgovora "obecali da ce se javiti sa detaljnim informacijama" ... do sada ih nisam cuo
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 19:50 - pre 247 meseci
flylord (ili ko je već pomenuo VHS i Beta),
ima tu jedna stvar koja ne odgovara: Beta niti je bila besplatna a čini mi se ni jevtinija od VHS-a. Linux je besplatan.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 19:56 - pre 247 meseci
Što se podrške tiče, nikad je nisam tražio od MS-a, pa ne znam kako to izgleda iz prve ruke. Međutim, jesam tražio podršku od MandrakeSofta u vreme kad sam kupio njihov Mandrake Linux 7.2 (najgluplje potrošene pare u mom životu - ceo taj box set je završio u đubretu) sa molbom da mi objasne kako da napravim dual boot sa W2k (uzgred, na kutiji je pisalo da automatski prepoznaje Windows i lako se instalira pored njega - samo su zaboravili da pomenu "sitnicu" da to ne važi za NT varijante). Žao mi je što nisam sačuvao njihov odgovor da se malo smejemo, ali problem sam na kraju rešio tako što sam koristio opciju "Pretraga" na ES-u. MandrakeSoft je valjda najgora i najneprofesionalnija kompanija sa kojom sam imao posla otkad sam otišao iz Srbije, a Mandrake Linux 7.2 je najgori softverski proizvod koji sam ikad instalirao na mašinu (mada mu je Pinnacle-ov Instant CD ozbiljna konkurencija u tom pogledu)
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 19:56 - pre 247 meseci
Opet se raspravljate oko gluposti ne mozete porediti windows i linux.
Prvo m$-u puca nesto za linux prvo pogledajte gaming populaiciju pa sve velike kompanije prave igre za windows sto znaci da je on na tom polju potpuno pobio linux a i tu najvise para zaradjuju to je sigorno.
Pa evo gledajte jedan primer, ako ste igrali igricu starcraft profi znate da u juznoj Koreji se odrzavaju turniri starcrafta i da je to toliko veliko desavanje kao kad kod nas pea Ceca na Marakani...
Samo tamo svi imaju windows zbog te igre, da ne pricamo o ostalim igricama itd...
Linux nece nikada moci da prestigne windows, jer win rula za sada i do kraja ce biti tako.
Vi se opterecujete oko tih gluposti a zna se da je linux najjaci kao server i najjaci je sto se tice sigurnosti ali zato je windows vise user friendly i daje vece mogucnosti nego linux( ne celokupno naravno )

I trebate da se ostavite tih stvari kad to nema veze sa vezom koji je bolji a koji losiji, stvar je u tome da se windows mnogo vise koristi nego linux.
Tako da windows za sada nema konkurenata na trzistu bar ne veceg konkurenta, linux se kolje sa windows-om na jednom polju ali zato windows je odro linux na ostalim...
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 19:56 - pre 247 meseci
Citat:
degojs:
[Prvo, niko nije govorio o ovakvom slučaju, nemoj da karikiraš.
Drugo, kako sad ispade, McKracken nije ni tražio pomoć, sigurno ne za ovakvu stvar. Vidi sam.


Izvinjavam se zbog toga, ali nikad nisam video neku kvalitetnu raspravu o tome sta je stvarno kvalitetnije, ali za tacno odredjenu namenu. Ne mozemo da mesamo Desktop i Server trziste.
Jer kolko ja vidim, prvo u raspravi svi mesaju svoje emocije, a meni nije jasno kakve veze ima posao sa emocijama. Ja sam naveo svoj razlog zasto koristim Linux a ne Win. I ako hoces mozemo da proracunamo kolka je realna cena za neki sistem. Ali treba naci sistem gde podjednako dobro mogu da se uklope Win i Linux. Sto znaci: otpada prelom stampe, obrada videa, slika ....
I da se u raspravu ne mesaju oni koji Linux koriste od proslog petka ili koji Win znaju da koriste samo za igranje Counter Strike-a, a na nekim ranijim diskusijama sam primetio da ima i takvih.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 19:57 - pre 247 meseci
Čekaj malo.. pa prvo smo pričali o (tehničkoj) podršci i McKracken se žalio nešto, a sad priča o traženju informacija ? Dobro Relja reče da mu je malo sumnjiva ta priča. Ispade sad da to nema veze sa onim na početku..

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 20:00 - pre 247 meseci
Citat:
flylord:
Ali treba naci sistem gde podjednako dobro mogu da se uklope Win i Linux. Sto znaci: otpada prelom stampe, obrada videa, slika ....


Zašto otpada?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.yubc.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 20:00 - pre 247 meseci
Kako da dodjem do tehnicke podrske za nesto sto treba da cekam godinu dana da mi prodaju? Realno, support nije samo klikni-ovde i klikni onde da to popravis, vec celokupna podrska firme.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....02.01.2004. u 20:02 - pre 247 meseci
[quote]web_kiler:
Vi se opterecujete oko tih gluposti a zna se da je linux najjaci kao server i najjaci je sto se tice sigurnosti [/quote[

A šta ćemo sa FreeBSD i ostalim *BSD sistemima (takođe besplatni)?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: "Microsoft" ispituje i anketira Linux strucnjake da....

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11773 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.