Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podesavanje Mreze pomocu Aktivnog direktorijuma - Problem!

[es] :: Windows mreže :: Podesavanje Mreze pomocu Aktivnog direktorijuma - Problem!

[ Pregleda: 3285 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gatar
Harun Musija
nnn,eee

Član broj: 187318
Poruke: 47
*.vinet.ba.

ICQ: 334


Profil

icon Podesavanje Mreze pomocu Aktivnog direktorijuma - Problem!13.12.2009. u 18:12 - pre 173 meseci
Pozz!

O cemu se radi . Trebam da razvedem mrezu u jednoj osnovnoj skoli. Otpriolike znam kako treba da uradim , kupio sam switch 16 portini (mada ima 12 racunara). povezo sve racunare da rade u workgrupi. Eh sada sam kupio jos jedan racunar i na njega instaliro windows server 2003 licencirani , dobijen od microsoftove akademije. Sad me zanima kako da instaliram aktivni direktoriju i da namjestim usere , naime ja znam instalirati aktivni direktorijum , podesiti dns servere i to , ali mi treba da napravim neke police koje ce da kontrolisu korisnike.

Sve racunare sam spojio u domenu. Sada mi treba npr: kada oce jedan ucenik da promijeni sliku na ekranu ili da udze u my documents , da se taj racunar obraca serveru i da pita smije li da udze u to , Treba mi nesto sto ce svim racunarima koji su u tom aktivnom direktoriju ili toj domeni da im zabrani pristup nekim windows opcijama. Npr: Mijenjanje slike , ulazak u c:/ particiju od hard diska , ulazak u word , exel , u start meni , u acessories i mnogo toga ... Zanima me kako to da uradim .

I jos mi treba da mogu vidjeti sta su korisnici u odredzeno vrijeme uradili. posto ce svaki ucenik imati svoj user name i password za ulazak na racunar. npr: ako jedan ucenik koji ima user name: nebo sa passwordom: 123456 , klikne na dugme start , da mi se to na serveru zabiljezi , kojeg je datuma klikno u koje je vrijeme klikno i ko je klikno. Da li se to kako moze izvest.

Za graficko pracenje svih racunara opredjelio sam se za program Net Support School , koji je takodzer licenciran

 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Podesavanje Mreze pomocu Aktivnog direktorijuma - Problem!14.12.2009. u 07:08 - pre 173 meseci
Nisam bas siguran da ti iko moze kratko dati odgovor na ove zahtjeve. Vecina stvari nema veze za polisama. ovo je previse komplikovana prica, a ni tvoji zahtjevi nisu bas jasni.. sve je nesto nedoredjeno.

predlazem ti za za sad nadjes nekoga ko ce ti to uraditi, a ti ces nauciti to za drugi put.
Bojan
 
Odgovor na temu

gatar
Harun Musija
nnn,eee

Član broj: 187318
Poruke: 47
*.vinet.ba.

ICQ: 334


Profil

icon Re: Podesavanje Mreze pomocu Aktivnog direktorijuma - Problem!14.12.2009. u 18:51 - pre 173 meseci
hahhaha , pa doso sam da pitam na forum da li neko zna , da naucim ....

a sad da nekog trazim to mi ne ide...
 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
109.93.202.*



+14 Profil

icon Re: Podesavanje Mreze pomocu Aktivnog direktorijuma - Problem!14.12.2009. u 19:41 - pre 173 meseci
Dozvole za otvaranje foldera, zamenu desktopa, etc. mozes podesiti preko Group Policy. Za monitoring ce ti biti potreban neki poseban alat... Ja sam radio jedan alat na tu temu za svoje potrebe, pa ako ti treba obrati mi se na PM.

Mene zanima kako planiras da napravis nalog za svakog ucenika posebno? To treba raditi maltene svake godine.
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Podesavanje Mreze pomocu Aktivnog direktorijuma - Problem!15.12.2009. u 09:47 - pre 173 meseci
Citat:
gatar: hahhaha , pa doso sam da pitam na forum da li neko zna , da naucim ....

a sad da nekog trazim to mi ne ide...


ovo su stvari koje se ne uce eto tek tako na forumu.. ne da dobijes gotovo resenje, nego kad pocnes da radis pa kad ti nesto konkretno zapne da ti mi pomognemo da uradis, a ne da ja zardim platu za tebe....
Bojan
 
Odgovor na temu

dachoxl
Istočno Sarajevo Portal

Član broj: 208234
Poruke: 23
*.teol.net.



Profil

icon Re: Podesavanje Mreze pomocu Aktivnog direktorijuma - Problem!22.06.2011. u 16:44 - pre 155 meseci
Jedno pitanjce!

Da ne duljim puno, samo cu reci da imam mrezu koja radi u jednoj firmi. Sve radi preko Windows Servera 2003. Računari su Windows XP.

U aktivnom direktorijumu korisnika dodam u grupu koja se zove "NEKAKO". Nakon nekog vremena korisnika nema u toj grupi. Sistem ga obrise. Zašto? Kako mogu provjeriti šta je u pitanju?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Podesavanje Mreze pomocu Aktivnog direktorijuma - Problem!

[ Pregleda: 3285 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.