Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VDO auto cd player

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: VDO auto cd player

[ Pregleda: 3443 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dvadesettreći
beograd

Član broj: 80707
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon VDO auto cd player10.12.2009. u 22:13 - pre 174 meseci
Kupio sam cd/mp3 player za opel astru g pre oko 2 godine marke VDO.
Nisam nasumično odabrao marku, već sam jedino taj uređaj našao da podžava komande na volanu ( koje imam u autu - fabričke ).
Uređaj je radio odlično oko godinu dana. Posle toga je povremeno počeo da preskače cd player bez ikakvog povoda (sam od sebe - bez uticaja neravnina na kolovozu itsl). Sad se dešava da ili ne čita ( tj čita "nešto" ali nema zvuka ) ili užasno preskače kada je auto hladan (hladno u autu). Pošto je relacija na kojoj vozm relativno kratka- dok se u kabini dobro ugreje - već stignem do posla tako da praktično nemogu da slušam cd. Nije mi jasna ta " logika preskakanja " u hladnoj kabini. Naravno probao sam sa diskom za čišćenje lasera, ali nije pomoglo.
Molim za savet ili mišljenje kako bi ovaj problem mogao da se reši, ili neku preporuku za dobar audio servis koji bi mogao da popravi kvar. Možda bi mogao da se zameni laser, da se stavi neki kvalitetniji (ali gde?), ili možda nije problem do toga... Hvala!
sale
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: VDO auto cd player11.12.2009. u 12:47 - pre 174 meseci
To što preskače moguće je da je na laseru pala prašina a da li disk za čišćenje lasera može da pomogne ne znam neki kažu da može neki da memože ja sam moj čistio ručno, (seckao je isto kao kod tebe i kada auto nije ni upajeno) otvorio sam ga i štapićem za uši sam očistio laser i posle toga je bolje čitao ali laser je veoma osetljiv i to nemože bilo ko da radi jer postoji mogućnost da se laser ošteti, najbolje je da to ne radiš ako neznaš možda rade u nekom servisu za te uređaje. To da neće da čita kada je u kabini hladno moguće je da se cd zamagli prilikom okretanja i da nemože da očita,a ali nisma siguran baš za to
Aca 93
 
Odgovor na temu

dvadesettreći
beograd

Član broj: 80707
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: VDO auto cd player11.12.2009. u 18:38 - pre 174 meseci
Hvala na pomoći, međutim nisam nikad otvarao cd uređaj, pa se nebih usudio (bojim se da nešto ne pokvarim :-(). Takođe sam spreman da ga odnesem u servis na popravku ali bi mi koristila preporuka - gde? (neki profesionalan i dobar servis - nebih da ga odnesem kod nekih "stručnjaka" pa da ostanem i bez uređaja i bez para - lokacija Beograd) Hvala!
sale
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: VDO auto cd player11.12.2009. u 19:08 - pre 174 meseci
Neznam nisam iz Beograda:-( Mada bi većina trebalo da zna da popravi pleyer

Aca 93
 
Odgovor na temu

dvadesettreći
beograd

Član broj: 80707
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: VDO auto cd player11.12.2009. u 19:25 - pre 174 meseci
Hvala na trudu . Sada je cena tih CD uređaja toliko pala da se često i ne isplati poravljati ih , (ali je kod mene specifična situacija zato što je samo taj koji prepoznaje astrine komande na volanu) tako da se bojim da njihova popravka ne izumire poput drugih starih zanata (ili sam se ja potpuno istripovao zato što mi do sada nije trebala takva usluga, pa nisam ni obraćao pažnju na servise)...
Isto tako ma koliko da lupam glavu mogu da se setim možda jednog servisa, a ipak bih voleo neku preporuku (da je neko već imao pozitivna iskustva sa nekim servisom).
Ako ne budem ništa uradio možda se i usudim da ga otvaram...
Hvala!
sale
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: VDO auto cd player

[ Pregleda: 3443 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.