Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Unos datuma formulom

[es] :: Office :: Excel :: Unos datuma formulom

[ Pregleda: 2311 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pejakus
Miloš Pejaković
Velpro Idea
Subotica

Član broj: 237923
Poruke: 17
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Unos datuma formulom09.12.2009. u 20:20 - pre 175 meseci
Kako da kada unesem u celiju npr c5 šifru radnika automatski dobijem u b5 datum unosa šifre i da zaključam ceo red tako da ostane nepromenjiv tj da neki drugi radnik ne unese svoju šifru hvala .
Okačit ću primer
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Unos datuma formulom09.12.2009. u 21:25 - pre 175 meseci
Možeš da postigneš nešto tako kodom u događaju Worksheet_Change. Vidi http://www.elitesecurity.org/t182672-0#1188856

Moja preporuka je da list zaštitiš a podatke unosiš preko forme. Klikom na dugme u formi, list bi se otključao, uneseni podaci upirsali u prvi prazni red i opet zaključao list.

Za ovaj konkretan primer (ne znam da li je to sve) još pogodnije je korišćenje Accessa.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

pejakus
Miloš Pejaković
Velpro Idea
Subotica

Član broj: 237923
Poruke: 17
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Unos datuma formulom10.12.2009. u 19:16 - pre 175 meseci
HVALA
Jpeco ali mislio sam da postoji neko (jednostavno) resenje .Access ne poznajem uopste (šteta) a ovo drugo da podatke unosim preko forme ne razumem uopste tj mislio sam da cu uspeti samo sa formulom (IF( c4=Q$$:Q$35;TODAY();FALSE)) ALI TO NE IDE TAKO KAKO MOJ MOZAK FUNKCIONISE









JA SE NE RAZUMEM NAJBOLJE ALI TRUDIM SE I TO JE NESTO
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Unos datuma formulom11.12.2009. u 08:08 - pre 175 meseci
Pretpostavljam da si mislio nešto ovako
1/ U B4 upišeš formulu
Code:
=IF(C4<>"";TODAY();"")

2 i kopiraš je u ćelije iz kolone B ispod.

Kad se popuni šifra u C koloni u koloni B će se upisati današnji datum. Problem je što će ova formula uvek da vraća TEKUĆI datum, odnosno sutra će biti sutrašni itd, što nema smisla. Zato nije moguće ovo uraditi formulom nego mora neki makro da se koristi.

Još jedna mogućnost je da se stavi ova formula, a da se prilikom Save ubaci makro koji će sve neprazne ćelije iz reda B pretvoriti u vrednosti - tako da datum unosa ostane sačuvan. Za to je potrebno u VBE postaviti ovaj kod u workbook objekat

Code:
Private Sub Workbook_BeforeSave(ByVal SaveAsUI As Boolean, Cancel As Boolean)
' Sve formule iz zadatog opsega pretvaraju se u vrednosti
' ukoliko je rezultat formule razlicit od blanko
' P.Jovanovic za elitesecurity.org
'
   Dim cl As Range
   Application.ScreenUpdating = False
   Set Rng = ThisWorkbook.Worksheets(1).Range("B4:B1000")  ' Izmeni koliki ti opseg treba
   For Each cl In Rng
      If cl.Text <> "" And cl.Formula <> cl.Text Then
         cl.Formula = cl.Text
      End If
   Next cl
   Application.ScreenUpdating = True
End Sub

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

pejakus
Miloš Pejaković
Velpro Idea
Subotica

Član broj: 237923
Poruke: 17
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Unos datuma formulom11.12.2009. u 18:35 - pre 175 meseci
TO je to smao jos da provalim kako se unosi kod u vba i na koje mesto probao sam sa alt+f11 pa dupli na sheet 1 sa leve strane i onda sam tu kopirao code ali neide kada promenim datum desava se da promeni sve datume u b koloni a posto mi je ovo prvi put vba jako sam zadovoljan pa i kada neradi.









Put od hiljadu milja je počeo!!!
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.3dnet.rs.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Unos datuma formulom13.12.2009. u 10:39 - pre 174 meseci
Ovaj kod se postavlja u događaj Before Save radne sveske - dakle otvoriš VBE sa Alt+F11, pa dupli klik na ThisWorkbook. Tek kad uradiš Save ovaj makro će se izvršiti.
Međutim kažeš:
Citat:
kada promenim datum desava se da promeni sve datume

što mi nije jasno jer to ne bi trebalo da se dešava. Da li su ti datumi u koloni B na neki način povezani?

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

pejakus
Miloš Pejaković
Velpro Idea
Subotica

Član broj: 237923
Poruke: 17
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Unos datuma formulom13.12.2009. u 19:52 - pre 174 meseci
Ubaco sam kod (tj kopirao )u vbe u this workbook , ali koliko sam shvatio bi trebalo da pronađe u b koloni sve datume koji su unešeni formulom i da ih pretvori u cist datum tako da kada ja posle kliknem na njega (tu celiju ) nema vise formule (=IF(C2360<>"";TODAY();"")) jel tako, e problem je što formule ostaju pa se pri svakoj sledecoj promeni u C koloni preprave i datumi u kolonama b iznad koji su uneseni formulom . b kolone ničim nisu povezane formatirane su kao date .
i da li mozes da mi odgovoris sta znače prazni navodnici u formuli (bilo šta ili ništa ) =IF(C2360<>"";TODAY();"") mozda je glupo ali ??


[Ovu poruku je menjao pejakus dana 13.12.2009. u 21:06 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.3dnet.rs.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Unos datuma formulom19.12.2009. u 20:35 - pre 174 meseci
Ova poruka koju si dobio označava da makroi u radnoj svesci nisu omogućeni. Standardno Excel zbog sigurnosti ne omogućava izvršenje makro, nego moraš na neki način dati dozvolu da to radi. Ne znam koju verziju Excela koristiš jer postoje neke razlike u tretiranju sigurnosti kod verzije 2007 u odnosu na 2003 i ranije verzije.

Za verziju 2007 radnu svesku koja sadrži makroe treba snimiti u posebnom formatu (*xlsm)
Takođe, postoji više načina da se omogući izvršenje makroa, ali moja preporuka je da projekte koje radiš snimaš u posebnu fasciklu unutara My Document i onda da tu fasciklu (folder) dodaš u "sigurne lokacije" (trusted location) u opcijama Excela, sekcija Trust Centar.

Ako radiš sa prethodnom verzijom pogledaj top temu Rad sa Makroima u forumu Office. Tu ćeš naći kako omogućiti izvršavanje makroa, a neke opšte smernice u vezi VBA.

Što se tiče načina na koji navedeni kod radi - on ne radi kod promene datuma, nego se aktivira tek prilikom čuvanja radne sveske (Save) i u tom trenutku sve formule čiji rezultat nije prazan string ("") zameni sa vrednostima.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

pejakus
Miloš Pejaković
Velpro Idea
Subotica

Član broj: 237923
Poruke: 17
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Unos datuma formulom20.12.2009. u 21:36 - pre 174 meseci
Neznam kako uspeo sam nekako !!!!
Naravno sa jpecinim codom i formulom.

HVALA PUNO
(Nadam se da nisam previše smorio)
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Unos datuma formulom

[ Pregleda: 2311 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.