Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Work and Travel 2010

[es] :: Vodič za emigraciju :: Work and Travel 2010

[ Pregleda: 2172 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

finderetf

Član broj: 103659
Poruke: 158
*.yubc.net.



Profil

icon Work and Travel 201009.12.2009. u 14:44 - pre 174 meseci
Evo resih i ja da se uputim preko bare. Spremio sam novac, jos mi ostaje da odaberem destinaciju u Americi i agenciju.
Citao sam forume predhodnih godina na ovu temu, ali dosta se toga izmenilo.
Interesuje me:
1. Da li ima posla i da li je isto placen kao i ranijih godina (zbog "krize")?
2. Da li se isplati uzimati avionsku kartu sam, ili preko agencije?
3. Da li postoji mogucnost da se radi posao koji je zahteva mozak a ne samo snagu (npr. programiranje)?
4. Koliko novca minimalno potrebno imati tamo do prve plate (tj. poneti za trosak)?

5. IZBOR AGENCIJE. Priznacete najvaznije pitanje u ovom trenutku. Pa vas molim za iskustva.

Bilo koje informacije bi mi znacile, a i ostalim citaocima.
Unapred hvala!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

alexadj
Beograd

Član broj: 255743
Poruke: 1
*.rcub.bg.ac.rs.



Profil

icon Re: Work and Travel 201025.03.2010. u 18:57 - pre 171 meseci
pozdrav,

i ja cu preko bare ove godine, idem na self opciju.

ako neko hoce posao u Coloradu neka se javi
 
Odgovor na temu

darkokgkg
Muzicar, Home Studio
Kragujevac

Član broj: 257787
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Work and Travel 201019.04.2010. u 14:09 - pre 170 meseci
E pozdrav, video sam vase postove na temu work & travela, a posto sam intenzivno poceo da razmisljam o toj temi i o samom odlasku u USA rekoh ajde da postavim par pitanja, sigurno se mnogo vise razumete od mene o ovoj temi.

Zanima me jel' moze da se ide u Ameriku, ako ides u sopstvenoj reziji - da sam trazis posao, jel' moze da se ide u kom god mesecu hoces ili mora neki odredjeni mesec, po programu?
Od papirologije sam video sta sve treba tako da necu da te zamaram sa tim, posto sam poprilicno neobavesten o tome zanima me jel' se dobija SSN kad se stigne u Ameriku, i jel' mora da se ostane da se radi na prvom poslu na kom si otisao ili moze da se da otkaz i ode na drugi posao, ili da se ode u drugi grad? I da li bi bilo nekih problema ako se i ja i moj rodjenji brat prijavimo za taj program?

Ja sam zainteresovan za Chicago, jer se bavim muzikom i imam tamo neke kontakte pa bih mogao i malo i od muzike da zaradjujem kintu.
E da, I zanima me ako se ode tamo, jel postoji neki nacin i da se tamo i ostane zauvek, da se dobije zelena karta nekako, fiktivne zenidbe ili neki drugi nacin, da li je to izvodljivo i kako je izvodljivo?

@ aleksadj O kakvim se poslovima radi u Koloradu sto si pomenuo u svom postu?

Za sada toliko, necu da smaram pitanjima a mozda je cak i ovo smorilo, pa ajde kad ima neko vremena neka napise neki odgovor.
Pozdrav i sve najbolje
 
Odgovor na temu

dragvorl
Ns

Član broj: 110539
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Work and Travel 201025.04.2010. u 01:54 - pre 170 meseci


Ajmo da krenemo, sad ti je zadnji rok za prijavu, ja cu ici u julu, i vec bi trebalo da se odlucis i prijavis.

Sto se posla tice, da ides tamo bez radne ponude (obezbedjenog posla) ove godine koliko cujem ne moze, jer imam info iz prve ruke da su ih odbijali u ambasadi. Ne mozes da ides kad hoces, vize se izdaju sa pocetkom trajanja od maja do jula, i imas 4 meseca radne vize. Sto se tice SSN-a, vadis ga u USA, u kancelariji Soc. Sec. Admin. Ne moras da ostanes na prvom poslu, mozes da odes, ali po pravilu treba da se prijavis SEVIS-u, to je organizacija preko koje ide ceo ovaj program, ne domaca, nego tamo u USA. To je teoretski. Mozes da putujes, cak i da ulazis i izlazis iz USA za vreme trajanja vize.

Sto se ostajanja tice, reci cu ti za NYC, jer sam tamo bio: mozes ostati posle isteka vize ilegalno, niko te nece dirati. Zenidba je moguca, fiktivna ili ne od tebe zavisi. Drugar je tako dobio papire, ako prodjes intervju, i ako zena prodje intervju, dobijas greencard. Sa poslom mislim da ces teze dobiti GC sad, eventualno radnu vizu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Work and Travel 2010

[ Pregleda: 2172 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.