Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

bios ne vidi hard disk

[es] :: Storage :: bios ne vidi hard disk

[ Pregleda: 4763 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

arty
charles woolf

Član broj: 66060
Poruke: 14
93.86.127.*



Profil

icon bios ne vidi hard disk06.12.2009. u 16:57 - pre 175 meseci
na kompu sam imao dva harda, i na ovom drugom sam drzao podatke Maxtor/80gb i u toku noci sam ostavio da odradi chk disk-i on je odmah krenuo sa bad sektorima- ujutru sam primetio da je racunar restartovan i da ne vidi hard. probao sam i sa hirens boot medutim on ne vidi hard. U biosu hoce da ga vidi ali nece i da ga ocita. Pokusao sam i na drugim racunarima i nista. Prijatelj mi kaze da ga je ocitao ali da hiren boot- u treba 800 sati da ga sredi. Kako da spasem podatke ima li neko ideju sobzirom da su mi tu bile fotografije dece crno mi se pise.
 
Odgovor na temu

windows7
informatičar, SDK
Beograd

Član broj: 232742
Poruke: 30
76.73.1.*



Profil

icon Re: bios ne vidi hard disk09.12.2009. u 17:28 - pre 174 meseci
Ako se disk normalno vidi u BIOSu i normalno se čuje, verovatno ima probleme sa previše pokvarenih sektora, ili oštećenje System Area zone. Daljim pokušajima samo stanje možeš pogoršavati.


edit lancia88: obrisan deo sa optuzbama bez dokaza, svako dalje insistiranje na pobrisanom delu morace da donese dokaze ili ce se nadalje svaki takav post brisati u celosti.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 13.12.2009. u 12:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

arty
charles woolf

Član broj: 66060
Poruke: 14
93.86.118.*



Profil

icon Re: bios ne vidi hard disk13.12.2009. u 10:55 - pre 174 meseci
bios ga vidi samo u delu kada nabraja komponente, medutim kada treba da da iscrpnije podatke o njemu velicina,sektori i sl to ostaje prazno. hard se cuje par puta nakratko prilikom podizanja racunara i dalje cuti. normalno je zagrejan i osecam u ruci da radi. moja greska je sto sam uopste radio chkdsk ali nisam imao iskustva sa toliko bad sektora odnosno nisam ni pomislio da ih moze imati toliko. nisam imao ovih dana vremena a i ovo mi je kost u grlu, razmisljam da probam sa live linux-om i zamenom elektronike, plus da se obratim maxtor-u za pomoc odnosno savet a nabavio sam i neke FBI-tools pa cu da ih isprobam. Prijatelj mi kaze da je podatke sa bad sektora prebacio u podrucje koje nije smeo i da sada to pravi problem pa imam i savet da uradim quick format pa onda da back-up podatke---ima li negde na net-u tutorijal o hard disku(iscrpan).
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: bios ne vidi hard disk13.12.2009. u 13:40 - pre 174 meseci
Za one koji imaju potrebe da reklamiraju i ANTI-reklamiraju, link ka → Pravilniku ES.

Dakle, ES (a pogotovo HW forumi, kao strogo tehnički forumi) ne dozvoljava bilo kakvo komercijalno iživljavanje, ali ni napade na domaće firme, ne zbog toga što mi ovde glumimo sudije i/ili njihove zaštitnike, nego naprosto zato što nije moguće identifikovati izvor takvih tvrdnji, a posebno istinitost iznesenog!

Ustvari, Pravilnik je takav kakav jeste i NEĆE se menjati. Svaki post koji bude sadržao makar i jedan zarez koji glorifikuje ili pljuje neku firmu, biće obrisan, a kontinualno kršenje Pravilnika po ovom pitanju će uzrokovati oštrije mere protiv članova koji praktikuju taj način protesta!

OVAJ POST NIJE PODLOŽAN KOMENTARIMA!
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: bios ne vidi hard disk

[ Pregleda: 4763 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.