Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako ovo da izvedem : apic=off

[es] :: Linux :: kako ovo da izvedem : apic=off

[ Pregleda: 1276 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

despot77
despot77
Republika Srpska

Član broj: 147658
Poruke: 441



+14 Profil

icon kako ovo da izvedem : apic=off03.12.2009. u 07:38 - pre 175 meseci
E ovako, nisam baš veliki stručnjak ali učim svaki dan... di sad sam koristio linux i to mint 6 a onda 7 i dosao je na red linux mint 8, međutim imam problem sa instalacijom 8-ice... sistem se normalno digne sa LiveCD, ali kad počne instalacija u jednom momentu (kako kad nekad na 33% a nekad dogura do 74%) javi mi grešku:

Code:
The installer encountered an error copying files to the hard disk:

[Errno 5] Input/output error

This is often due to a fault CD/DVD disk or drive, or a faulty hard disk. It may help to clean the CD/DVD, to burn the 
CD/DVD at a lower speed, to clean
 the CD/DVD drive lens (cleaning kits are often available from electronics suppliers), to check whether the hard disk is 
old and in need of replacement, or 
to move the system to a cooler environment.


Naravno narezivao sam nekoliko diskova, najmanjim mogućim brzinama, raznim softverima za rezanje, skidao .iso samo sa zvaničnog sajta... probao i sa universal edition (universal se nije htjeo ni dići u Live)... i ništa nije pomoglo...

Na mintovom forumu sam našao ovo -> http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=46&t=36735

e sad meni nije jasano kako da napravim ovo sa "apic=off" negde da otkucam, možda u terminalu dok je sistem u Live režimu...???
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: kako ovo da izvedem : apic=off03.12.2009. u 08:15 - pre 175 meseci
Ja nemam kod sebe live mint ali mislim da bi trebalo da bude kao na ubuntu-u da mozes da pritisnes neki od F funkcijskih tastera pa da dodas kernel parametar ili da ga toggle-ujes. Dakle pogledaj malo samo po onim opcijama pri dnu ekrana, mora da bude neki F za prosledjivanje kernel parametara i tu kucas samo acpi=off.
make love - !war
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kako ovo da izvedem : apic=off03.12.2009. u 10:15 - pre 175 meseci
Ja imam disk i probao sam ali nisam našao ono što je do sada bilo u valjda svim pokretanjima live linuxa. Nije ponuđeno da se izabere bilo šta, jedino što može da se otvori komandna linija i eventualno ukuca acpi=off. Ne znam da li je to izostalo samo u Heleni ili još neki od novijih live Linuxa to više nemaju.
Inače sam ja odmah instalirao Helenu i nije bilo nikakvih problema, koristio sam isti DVD RW koji mi služi za takve radnje i koji je do sada pisan i brisan stotinama puta.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: kako ovo da izvedem : apic=off03.12.2009. u 10:30 - pre 175 meseci
Oops sry, nije acpi nego apic...

Sto se upisivanja parametara tice moguce je da je isto i na novom ubuntu-u, upstart i grub2 - ja iz prve nisam uspeo da ga podignem u runlevel 3 :(

Ajde videcu danas popodne da proverim za ubuntu (vrlo verovatno ce biti ista fora kao i sa mint-om) pa javljam...
make love - !war
 
Odgovor na temu

despot77
despot77
Republika Srpska

Član broj: 147658
Poruke: 441



+14 Profil

icon Re: kako ovo da izvedem : apic=off03.12.2009. u 11:43 - pre 175 meseci
E evo javljam se sa instalirane "Helene"... uspio sam... trebalo je samo da u boot meniju za stavku dizanja live sistema udarim tab i upišem ovo apic=off ... znači bez ikakvog razdvajanja i nije acip=off sto su neki spominjali na drugim forumima...

Prvi utisak je sjajan, pogotovo po pitanju firefoxa... puno brže radi, ne zapinje i flash je solidan...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: kako ovo da izvedem : apic=off

[ Pregleda: 1276 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.