Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prave mi probleme STA DA RADIM?

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Prave mi probleme STA DA RADIM?

[ Pregleda: 2615 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NOVI05

Član broj: 16680
Poruke: 8
*.ptt.yu



Profil

icon Prave mi probleme STA DA RADIM?29.12.2003. u 18:36 - pre 247 meseci
Pre neki dan sam instalirao BlackIce (strasan firewall), i svaki put dok sam na netu prijavljuje mi napade. Dobijam njihov IP,DNS, NetBios,Group... Sada hocu i ja njima da nanesem neku legalnu stetu (ili stetu neke druge vrste), da ih prijavim negde ili nesto tome slicno, jer me stvarno nerviraju takvi likovi. STA DA RADIM?
 
Odgovor na temu

Pwog

Član broj: 17851
Poruke: 52
*.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Prave mi probleme STA DA RADIM?04.01.2004. u 19:41 - pre 247 meseci

Obzirom da si skoro instalirao BlacIce, bilo bi pozeljno da ga proucis, jer se ozbiljan napad ne odigrava svaki put kada zapisti i kada ti blinkuje BlacICe. Severity lista ti pokazuje koliko je jedan napad ili "napad" ozbiljan. Takodje imas link na samom programu, naime advICE; kliknes na odredjen napad pa potom kliknes na "advICE" i dobices informacije sta se desilo.
E, sad, ako neko zaista pokusava da upadne u tvoj komp., u svrhu kaznjavanja najednostavnije je da iskoristis IP adresu te osobe.
Odes na site:
http://www.jufsoft.com/
ukucas IP i dobijes provajdera koji dodeljuje taj IP. Tu ces dobiti e-mail adresu gde mozes da obavestis tog provajdera o tom korisniku (pocinje sa abuse@taj_i_taj.to). Tu napises informacije koje ti je dao BlackICe.

U svakom slucaju, to je nesto vise objasnjeno na advICE stranici. Pogledaj koji link na njoj koji se tice toga.

Ali, ako te neko zaista napada (a to je oznaceno crvenim blinkovanjem, zatim severity levelom iznad 75 i crvenim krugom kod izlistanog napada), sasvim je razumno pretpostaviti da to radi krijuci se. To znaci da izlistani IP broj moze da bude korumpiran. No, da li ti na neki nacin mozes da iskoristis taj IP tih trenutaka u svrhu afektivnog "no-no" ;), najbolje da pogledas temu koju sam ja postavio, ako neko bude hteo da odgovori. I mene to interesuje.

U svakom slucaju, idi na advICE, i sve ce ti se samo kaz'ti. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Prave mi probleme STA DA RADIM?

[ Pregleda: 2615 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.