Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

greska pri pokretanju programa

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: greska pri pokretanju programa

[ Pregleda: 1860 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

prginfo
NS

Član broj: 174814
Poruke: 133
*.adsl.neobee.net.



+1 Profil

icon greska pri pokretanju programa29.11.2009. u 14:29 - pre 175 meseci
Napravio sam program koristeci D2007.

Kada iskompajliram i izbuildujem projekat, dobijem .exe fajl

Kada pokrenem taj .exe na racunaru na kom mi je sve radjeno, program se pokrene normalno,
medjutim, kada taj .exe presnimim na neki drugi racunar, program se pokrene i odmah se ugasi (nema ga ni u procesima).

Gde gresim, sta da gledam?

Koristio sam sve standardne komponente, i na oba racunara je XP.

Ovo mi je HITNO.

Unapred se zahvaljujem.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: greska pri pokretanju programa29.11.2009. u 18:42 - pre 175 meseci
> Kada pokrenem taj .exe na racunaru na kom mi je sve radjeno, program se pokrene normalno,
> medjutim, kada taj .exe presnimim na neki drugi racunar, program se pokrene i odmah se ugasi (nema ga ni u procesima).
> Koristio sam sve standardne komponente, i na oba racunara je XP.

Šta program radi, da li koristi neku vezu sa bazom ili neke druge dodatne dllove ili biblioteke kojih nema na drugom računaru. Pokušaj da odrediš gde je tačno greška, ubaci u kod MessageBox ili logovanje u fajl tako da možeš utvrditi dokle stigne. Svakako proveri da taj računar nema viruse i da ti fajl nije oštećen.

 
Odgovor na temu

prginfo
NS

Član broj: 174814
Poruke: 133
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: greska pri pokretanju programa30.11.2009. u 14:26 - pre 175 meseci
Da, kaci se na bazu Interbase.


Prvi korak je da iz Registrija procita jedan podatak, a posle toga se kreiraju forme i kaci se na bazu u kojoj uporedjuje user i pass koji se ukuca.

Ubacio sam ShowMessage posle koraka.

Program se pokrene i procita se podatak iz registrija i kada treba da mi pokaze formu za prijavu, ona se ne pokaze.

Program kreira jednu formu koja na sebi ima panel i u koju se ucitavaju sve ostale forme.

Da li bi mi radilo da u Project Options podesim Auto create forms na sve i Main form na tu formu koja mi se pokazuje.

Mislim da je negde ovde problem?
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: greska pri pokretanju programa30.11.2009. u 15:45 - pre 175 meseci
> Prvi korak je da iz Registrija procita jedan podatak,

To si ubacio direktno u dpr fajl?

> Program se pokrene i procita se podatak iz registrija i kada treba da mi pokaze formu za prijavu, ona se ne pokaze.

Da li je login forma prva forma (main forma)?


> Program kreira jednu formu koja na sebi ima panel i u koju se ucitavaju sve ostale forme.

Kako se to u jednu formu učitavaju ostale?

> Da li bi mi radilo da u Project Options podesim Auto create forms na sve i Main form na tu formu koja mi se pokazuje.

Možeš probati, ali ne verujem da će imati uticaja, moraš tačno utvrditi gde iskače, ako se povezuješ na bazu, da li ta konekcija prođe, da li login prođe itd. Možeš downloadovati madexcept ili JclDebug i ubaciti ih program što bi ti trebalo dati informacije o call stacku kada dođe do greške.


 
Odgovor na temu

prginfo
NS

Član broj: 174814
Poruke: 133
*.adsl.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: greska pri pokretanju programa01.12.2009. u 00:18 - pre 175 meseci
> Prvi korak je da iz Registrija procita jedan podatak,
>>To si ubacio direktno u dpr fajl?

Imam formu za prijavu i na onCreate radi proveru i iscitavanje iz Registrija

> Program se pokrene i procita se podatak iz registrija i kada treba da mi pokaze formu za prijavu, ona se ne pokaze.
> Program kreira jednu formu koja na sebi ima panel i u koju se ucitavaju sve ostale forme.
>>Da li je login forma prva forma (main forma)?
>>Kako se to u jednu formu učitavaju ostale?

Ne, main forma je jedna druga, a ostale forme se ucitavaju u panel main forme, gde je panel parent.

> Da li bi mi radilo da u Project Options podesim Auto create forms na sve i Main form na tu formu koja mi se pokazuje.

>>Možeš probati, ali ne verujem da će imati uticaja, moraš tačno utvrditi gde iskače, ako se povezuješ na bazu, da li ta konekcija prođe, da li login prođe itd.

Problem je sto ne stignemdo login forme. Takodje, sto nisam spomenuo, na onCreate datamodula, u kojem mi je smestena baza i tabele, radi se iscitavanje DatabaseName komponente TIBDatabase. Ako je uneta pogresna adresa, onda mi prijavi gresku da nema baze... neki win access violation...
Opet kazem, kod mene sve radi, a kod klijenta, cak i na spravi na kojoj je instaliran server, ostvarim konekciju kroz IBExpert, ali kad pokrenem program, uopste mi ne pokrene ni jednu formu, samo mi iscita registri, vidi da je ok (ubacio sam show message) i kada treba da pokaze formu, nista se ne desi. Kada odem u Procese, program ne egzistira.

>>Možeš downloadovati madexcept ili JclDebug i ubaciti ih program što bi ti trebalo dati informacije o call stacku kada dođe do greške.

 
Odgovor na temu

prginfo
NS

Član broj: 174814
Poruke: 133
*.adsl.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: greska pri pokretanju programa01.12.2009. u 00:29 - pre 175 meseci
Takodje, jos jedno pitanje, da ne otvaram novu temu, a ima veze sa ovim.

Imam .ini fajl u kome upisujem putanju baze i ta putanja se cita i upise u komponentu TIBDatabase.DatabaseName.

Kada je program u lokalu (na server masini) putanja je sledeca:

putanjadb=:D:\program\db\BAZA.GDB

Moje pitanje je kako se upisuje kada je baza u mrezi, koja je tada putanja.
Da li unosim naziv racunara iz mreze na kojem je instaliran Firebird server?
Kako bi tacno islo na ovakvom primeru da se kompjuter zove npr. sercomp?

I kako da uradim konekciju iz IBExperta? (Kako podesiti database registration info)?

Unapred se zahvaljujem na velikoj pomoci?
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: greska pri pokretanju programa01.12.2009. u 12:31 - pre 175 meseci
Probaj pogledati da ti ne ostaje na DataModulu na komponenti Database Connected = True. Ako da, isključi, to zna raditi taj exception (makar sam primijetio samo kod FIBPlusa, ali probaj).

I na autocreate pusti samo Dm i glavnu formu, ostalo makni.
F
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: greska pri pokretanju programa01.12.2009. u 15:16 - pre 175 meseci
> Problem je sto ne stignemdo login forme.

Program ne može tek tako nestati, sigurno se dobija neki exception ili imaš neku grešku u kodu, downloaduj madexcept ili jcldebug i utvrdi gde tačno dolazi do greške i koja je.

> Takodje, sto nisam spomenuo, na onCreate datamodula, u kojem mi je smestena baza i tabele, radi
> se iscitavanje DatabaseName komponente TIBDatabase. Ako je uneta pogresna adresa, onda mi prijavi gresku da nema baze... neki win access violation...

AV se ne bi trebalo dobiti ako je pogrešno unet računar/IP adresa ili putanja do baze, AV uglavnom znači pristup nealociranom ili već oslobođenom objektu.

> Moje pitanje je kako se upisuje kada je baza u mrezi, koja je tada putanja.
> Da li unosim naziv racunara iz mreze na kojem je instaliran Firebird server?
> Kako bi tacno islo na ovakvom primeru da se kompjuter zove npr. sercomp?

"sercomp:D:\program\db\BAZA.GDB"

> I kako da uradim konekciju iz IBExperta? (Kako podesiti database registration info)?

Zar nisi rekao da ti veza radi iz IBExperta? Uneseš ip adresu i putanju do baze.
 
Odgovor na temu

prginfo
NS

Član broj: 174814
Poruke: 133
*.adsl.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: greska pri pokretanju programa01.12.2009. u 21:33 - pre 175 meseci
Instalirao sam MadExcept i sada dobijam lepo bug.

Prvo da kazem, u datamodulu mi je ostala baza connected true i to jeste pravilo problem. Postavio sam connected na false, iskompajlirao, izbildovao i sada se u lokalu kaci normalno.

Problem sada imam da se nakacin na bazu u mrezi.

Kroz IBExpert, kada radim test connection, TCI/IP protokol mi ne radi dobro prema server masini, a NetBEUI mi ostvari konekciju, samo sto ne znam kako da postavim putanju prema bazi u .ini, ili da radim na neki drugi nacin.

Sada mi program 'pukne' prilikom konekcije na bazu koja se ne nalazi na lokalnom racunaru.

Da li neko ima ideju kako ovo da resim?

Hvala.
 
Odgovor na temu

prginfo
NS

Član broj: 174814
Poruke: 133
*.adsl.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: greska pri pokretanju programa01.12.2009. u 21:57 - pre 175 meseci
RESENO.

Problem je bio sto je na server masini bio ukljucen Firewall.

Ja sam bio jedan iskljucio, ali je drugi radio i blokirao pristup.

resenje sam nasao na adresi:

http://forums.devshed.com/fire...failire-to-respond-356744.html

HVALA NA TRUDU I POMOCI
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: greska pri pokretanju programa

[ Pregleda: 1860 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.