Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ZAbranjeno logovanje grupi??

[es] :: Windows mreže :: ZAbranjeno logovanje grupi??

[ Pregleda: 1739 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

driver1001
Beograd

Član broj: 171141
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon ZAbranjeno logovanje grupi??28.11.2009. u 15:38 - pre 174 meseci
Cao svima.
Interesujeme kako da podesim grupi da ne sme da se loguje na odredjene racunare?

znam da za jednog user-a moze da se podoesi Log On To pa mu se kaze na koji racunar sme da se loguje, ali ja imam 1000 usera pa ne mogu da svakom to radim.ZAto me interesuje kako mogu grupi usera da kazem da smeju samo na odredjeni racunar da se loguju, a na ostale ne

ako bi mogli malo brze da mi odgovorite bio bih vam zahvalan
hvala
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: ZAbranjeno logovanje grupi??28.11.2009. u 20:03 - pre 174 meseci
Koji operativni sistem, i da li su racunari u domenu ili workgroupi? Ako je XP Professional, idi na Start > Run pa kucaj gpedit.msc (ili secpol.msc) - ako si kucao gpedit.msc, onda otvaras redom "Local Computer Policy" > "Computer Configuration" > "Windows Settings" > "Security Settings" > "Local Policies" > "User Rights Assignment" i pronadjes stavku "Deny access to this computer from the network" i tu dodas korisnike i grupe kojima je zabranjen pristup preko mreze. Ako si kucao "secpol.msc" u Start > Run, onda otvaras redom "Security Settings" > "Local Policies" > "User Rights Assignment" (secpol je podskup gpedit-a) i nadjes gorepomenutu stavku. Ako je XP Home u pitanju, moraces da rovaris po registryju. Ako su racunari u domenu, onda u odgovarajucoj polisi podesis stavku kao sto je objasnjeno u uputstvu za gpedit.
 
Odgovor na temu

driver1001
Beograd

Član broj: 171141
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: ZAbranjeno logovanje grupi??29.11.2009. u 13:37 - pre 174 meseci
Ovako, imam windows server 2003 i normalno svi racunari su u domenu.
Probao sam tvoje resenje ali mi nije uspelo. S' obzirom da imam domen napravio sam polisu pod imenom zabrana gde je zabranjen ulaz u control panel i dodat ovaj deo sto si mi ti rekao. control panel je zabranjen sto znaci da je korisnik prihvatio polisu ali ne ovaj tvoj deo ne reaguje. dakle polisa glasi:

ZABRANA
Computer Configuration (Enabeled)
Policies
Windows Settings
Security Settings
Local Policies/User Rights Assignment
Policy settings
Deny access to this computer DOMEN\NazivGrupe
to the network


User Configuration (enabeled)
I SADA DA NE PISEM SVE DAKLE ZABRANJEN JE PRISTUP U KONTROL PANEL I TAJ DEO RADI ALI KONFIGURACIJA RACUNARA NE RADI.

Konfiguracija user-a mi je uvek radila kada sam pravio polisu, a jednom prilikom sam trebao da napravim konfiguraciju racunara kroz polisu i nije mi prihvatilo pa sam dosao do zakljucka da nesto ne radim dobro.

Ako bih mogao da mi napises postupak pravljenje polise za konfiguraciju racunara bio bih ti zahvalan.
Pokusavao sam i posebnu polisu da pravim samo za to, security filter pravio samo na korisnika pa samo na grupu cak i na radnu stanicu i NISTA.


pozdrav i hvala u napred
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: ZAbranjeno logovanje grupi??30.11.2009. u 09:52 - pre 174 meseci
Kada u command promptu kucas "gpresult /v", da li dobijes potvrdu da su izvresene polise i za racunar i za korisnika, i spisak svih podesavanja koja su setovana preko polise? Ako se za racunar ne izvrsava, da li u event logu na tom racunaru mozda postoji greska koja ukazuje na to da zbog nekog razloga racunar nije mogao da primeni polise?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: ZAbranjeno logovanje grupi??

[ Pregleda: 1739 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.