Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa Session_Start

[es] :: .NET :: problem sa Session_Start

[ Pregleda: 2448 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gydra
Dragoslav Milekic
BL

Član broj: 91517
Poruke: 14
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon problem sa Session_Start31.08.2007. u 11:22 - pre 201 meseci
Pozdrav,
pravim jednu vb.net 2005 web aplikaciju i hocu da mi pocetna strana bude logovanje. To sam rijesio tako sto sam uveo session promjenjivu i postavio je na 0 u Session_Start, prilikom uspjesnog logovanja je postavim na vrijednost 1, a u sub Page_Load na svakoj drugoj strani osim logovanja ispitujem vrijednost te session promjenjive. Ako je 0 uradim redirect na logovanje a ako je 1 otvara se trazena strana.
Medjutim, samo prvi put app udje u Session_Start, jednom kad prodjem logovanje i onda otvorim novi prozor browsera i ukucam url neke druge strane, tu stranu i dobijem a trebalo bi da ide na logovanje. Kao da se Session_Start ne pali kad otvorim novi browser.

Molim vas za pomoc ako nek ozna u cemu je problem.

Dragi
MD
 
Odgovor na temu

vanhulio
student
Beograd

Član broj: 72088
Poruke: 40
*.progard.co.yu.



Profil

icon Re: problem sa Session_Start03.09.2007. u 12:56 - pre 201 meseci
Dobro, to je ocekivano (normalno) ponasanje. Ti ne mozes tu da utices sa serverske strane, jer je to do klijenta i njegovog browsera, koji salje session id iz cookia, a koji je naravno isti za sve prozore u okviru jednog procesa. Ako zatvoris browser pa ponovo pokrenes, pokrenuce se nova sesija na serveru, pa ces dobiti i login dialog.
Two items walk into a ToolBar.
The bartender says, “Can I get you a menu?”
“No thanks, we're looking for a little action.”
 
Odgovor na temu

gydra
Dragoslav Milekic
BL

Član broj: 91517
Poruke: 14
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Re: problem sa Session_Start04.09.2007. u 12:04 - pre 201 meseci
Hvala vanhulio za odgovor,
u tome i jeste problem sto kad otvorim novi browser, prikaze se ta trazena strana a ne redirektuje ga na logovanje. Kao da mu ne pocinje nova sesija. To mi je cudno. Kao da iis ne reaguje dobro.
MD
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: problem sa Session_Start

[ Pregleda: 2448 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.