Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USB -> NAS -> file server shared folder access - da li je moguce?

[es] :: Windows mreže :: USB -> NAS -> file server shared folder access - da li je moguce?

[ Pregleda: 1539 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mihvel
Novi Sad

Član broj: 41557
Poruke: 56
*.ns.ac.yu.



Profil

icon USB -> NAS -> file server shared folder access - da li je moguce?27.11.2009. u 14:06 - pre 175 meseci
Zna li neko postoji li rešenje za moj problem:
Imam kućnu mrežu sa file serverom sa dosta muzike i filmova. Serveru se pristupa sa više računara preko rutera. Od nedavno sam nabavio TV koji ima integrisan MP3/DivX/JPEG plejer. Na žalost, TV nema Ethernet priključak niti WiFI već samo USB host za HDD/flash. Želeo bih da nekako sa TV-a omogućim pristup deljenim folderima na kućnom fajl serveru putem USB priključka. Palo mi je na pamet da možda postoji uređaj sa internim HDD-om, recimo nekakav NAS koji ima i USB klijenta i Ethernet priključak, koji bi se mogao zakačiti kao USB HDD na moj TV, a sa druge strane na router, pa da nekako na fajl sistemu HDD-a koji je u tom uređaju (NAS-u?) kreiram simbolički link ka deljenim folderima na kućnom fajl serveru.
Znam da zvuči egzotično ali deluje mi ostvarivo, jedino ne znam da li tako nešto već postoji. Zna li neko?


[Ovu poruku je menjao mihvel dana 27.11.2009. u 16:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: USB -> NAS -> file server shared folder access - da li je moguce?

[ Pregleda: 1539 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.