Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa tunerom na liniji

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem sa tunerom na liniji

[ Pregleda: 1360 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Problem sa tunerom na liniji22.11.2009. u 16:27 - pre 175 meseci
Pozdrav!

Imam liniju Kenwood RXD-303 i u zadnje vrijeme stalno problema sa tunerom... Riječ je o sljedećem; kad nađem neku postaju malo radi malo ne... Npr. na 94,80 Mhz je Radio Rovinj i kad ga nađem, malo svira malo ne... Od danas uopće ne... Samo nestane zvuk... Ako stavim npr. 94.75 MHz onda radi bez ikakvog problema...

Isto i sa drugim, npr. Otvoreni Radio na 107.90 MHz... Neće radit... A ako stavim za 0.05 više ili manje (npr. 107.95 MHz), onda radi ali naravno nije više čist zvuk, već sa smetnjama jer odstupa od frekvencije...

Znate li možda u ćemu je problem?
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

grgaSB
Hrvoje Grgić
Računalni serviser
Slavonski Brod

Član broj: 113264
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Problem sa tunerom na liniji23.11.2009. u 21:09 - pre 175 meseci
Moraš malo "doštimati" FM demodulator. Da bi to napravio, moraš znati koja je zavojnica u istom. Prepoznaćeš po tome što je to obično zavojnica kod integrirca na kom je spojen keramički filter za 10,7MHz. Malo zakreneš u lijevo ili desno dok ne dobiješ čist ton na frekvenciji bez onih 50kHz viška. Ako nisi siguran, radije ne diraj ništa jer možeš raštimati ostale zavojnice te ih sigurno nećeš znati sam naštimati. Radi se o tome da ti FM demodulator šalje logički signal elektronici skeniranja i mute sklopu. Ukoliko je raštiman, događa se upravo ono što i tebi a to je da reagira na pogrešno postavljanje frekvencije PLL sklopa
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Problem sa tunerom na liniji23.11.2009. u 23:03 - pre 175 meseci
A tko ih je raštimao? Ja nisam prčkao unutra ništa :S

A mogu probat sa markerom označit početnu poziciju i onda pomicat i probat sredit... Ako ne ide, onda vratit di je bilo...
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Problem sa tunerom na liniji12.04.2011. u 09:14 - pre 158 meseci
Evo da vratim staru temu iz mrtvih.

Dotični problem više i ne mući toliko. Na 107.90 i 94.80, koje sam bio gore naveo, sad svira bez problema. No čudno je da i za odstupanje od 0.1 napred i nazad još uvijek čisto svira. Ono što me mući je to da sad iz nekog razloga RDS više ne radi. Nema ga ni na jednoj postaji a kad stisnem PTY, izbaci mi NO DATA a kad stisnem RDS DISP, izbaci mi NO PS.

Što se to sprčkalo unutra?
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem sa tunerom na liniji

[ Pregleda: 1360 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.