Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba mi Sema UPS-a APC Back-UPS500

[es] :: Elektronika :: Treba mi Sema UPS-a APC Back-UPS500

[ Pregleda: 4075 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DakLudak
Darko Nedeljkovic
ne radim

Član broj: 240709
Poruke: 51
79.101.83.*



Profil

icon Treba mi Sema UPS-a APC Back-UPS50021.11.2009. u 16:15 - pre 175 meseci
Ljudi, treba mi sema gore navedenog APC-a. Napominjem da se radi o onom starijem modelu koji za paljenje ima prekidac i samo jos jedan taster za proveru (ovo pisem ukoliko ne budem bio u stanju da upload-ujem slicicu).
Ono sto me kod seme interesuje je deo za punjenje baterije, posto je izgleda on zakazao. Taj deo sklopa nikako nisam uspeo da "uferchim" gledajuci plocu.
Ukratko, UPS naizgled radi normalno, rele odradi svoj deo posla prilikom prikljucka na mrezno napajanje, baterija i trafo odrade svoj deo kada se napajanje iskljuci, ali UPS se nakon ukljucenja opterecenja odmah iskljuci. Znam da ce mnogi odmah akcenat staviti na losu bateriju ali sam i taj uzrok iskljucio posto sam stavio novu. Dok je baterija puna UPS normalno drzi ali posle potpunog praznjenja baterije vise je ne puni. Merio sam napon na kablovima koji idu na bateriju i krece se oko 3.2V kada je prikljucen mrezni napon.
Na ploci postoji jedan trafo (nije sa grafitnim jezgrom) manjih dimenzija, koji bi trebalo da vrsi napajanje elektronike ploce, a nisam u stanju da utvrdim jeli povezan sa punjenjem baterije.
Kod novijih tipova na ploci postoji zaseban sklop sa kolom, MOSFET-om i grafitnim trafoom, koji vrsi punjenje ali ovde toga nema.
Zbog svega gore navedenog bio bih vam zahvalan ako mi neko prosledi semu ili mi kaze sta, kako i gde na ploci da proverim.
Hvala unapred
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Treba mi Sema UPS-a APC Back-UPS50021.11.2009. u 23:49 - pre 175 meseci
Da to nije nesto od ovoga ili barem slicno
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ogylab
Ognjen Prica
Prijedor RS

Član broj: 105304
Poruke: 579
*.teol.net.



+59 Profil

icon Re: Treba mi Sema UPS-a APC Back-UPS50022.11.2009. u 08:48 - pre 175 meseci
Ili mozda ovo.Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DakLudak
Darko Nedeljkovic
ne radim

Član broj: 240709
Poruke: 51
93.86.65.*



Profil

icon Re: Treba mi Sema UPS-a APC Back-UPS50022.11.2009. u 20:31 - pre 175 meseci
Prvo jedno izvinjenje Administratoru za postavljanje teme na pogresnom mestu, proverio sam predhodne slicne teme i sve su bile u "ostalom hardveru". Znaci greska nije bila namerna.

Hvala na odgovorima. "PedjaZ" takvu semu imam i veoma je slicna ovoj koja meni treba. Na njoj je LM317 zaduzen za punjenje baterije a na ovoj mojoj je TL780-15c, koji je 15v stabilizator. U svakom slucaju jos jednom hvala.


"ogylab", mislim da si iz prve ubo' pravu semu. Po onome sto sam mogao da vidim, to je to sto mi je trebalo. Zahvaljujuci tome uspeo sam da ustanovim kvar, zamenim kolo HS1 i diodu D19 i sada sve fercera kako treba.
Obojici puno hvala!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Treba mi Sema UPS-a APC Back-UPS500

[ Pregleda: 4075 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.