Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šansa da tim A pobijedi tim B?

[es] :: Matematika :: Šansa da tim A pobijedi tim B?

[ Pregleda: 1694 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.8.39

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Šansa da tim A pobijedi tim B?18.11.2009. u 03:08 - pre 175 meseci
Može li se nekako matematičkim metodom pronaći vjerovatnoća da tim A pobijedi tim B u nogometu?

Gledajući neke parametre, pa makar bilo njih pedeset ili stotinu?

Može li se nekako pronaći zaključak matematičkim putem kako bi tim A trebao igrati da poveća šansu pobijede nad timom B?

Namjerno nisam pitao u mislu "definitivno", jer da to postoji, sport bi izgubio svaki smisao.
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.adsl.eunet.rs.



+17 Profil

icon Re: Šansa da tim A pobijedi tim B?18.11.2009. u 14:52 - pre 175 meseci
Citat:
R A V E N: Može li se nekako matematičkim metodom pronaći vjerovatnoća da tim A pobijedi tim B u nogometu?

Gledajući neke parametre, pa makar bilo njih pedeset ili stotinu?

Može li se nekako pronaći zaključak matematičkim putem kako bi tim A trebao igrati da poveća šansu pobijede nad timom B?

Namjerno nisam pitao u mislu "definitivno", jer da to postoji, sport bi izgubio svaki smisao.




Naravno: najjednostavniji način je da odeš u kladionicu i pogledaš kvote za utakmicu koja te zanima. Ako je kvota za pobedu A a kvota za tim B , verovatnoća za pobedu tima A je , a za B .
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.8.40

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Šansa da tim A pobijedi tim B?18.11.2009. u 15:02 - pre 175 meseci
U redu, no nije radi klađenja (a već je bila barem jedna tema otvorena ovdje o tome), nego mi je nevezano za to došla ideja. Ja sam ipak mislio na nešto naprednije od toga što si napisao. Pomislih da teorija igara možda daje odgovor, no koliko vidim, ta oblast ne pokriva sport i bavi se egzaktnim promjenama parametara, a ne njihovim malim varijacijama (ako se ne varam).
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.adsl.eunet.rs.



+17 Profil

icon Re: Šansa da tim A pobijedi tim B?18.11.2009. u 15:40 - pre 175 meseci
Citat:
R A V E N: U redu, no nije radi klađenja (a već je bila barem jedna tema otvorena ovdje o tome), nego mi je nevezano za to došla ideja. Ja sam ipak mislio na nešto naprednije od toga što si napisao. Pomislih da teorija igara možda daje odgovor, no koliko vidim, ta oblast ne pokriva sport i bavi se egzaktnim promjenama parametara, a ne njihovim malim varijacijama (ako se ne varam).


Ovo sam ti dao kao najjednostavnije rešenja ako te zanimaju same verovatnoće zato što kladionice računaju kvote prema nekakvom statističkom modelu.
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.139.*



+228 Profil

icon Re: Šansa da tim A pobijedi tim B?19.11.2009. u 18:24 - pre 175 meseci
Kad ovaj problem resis i postavis proceduru koja ce ti davati ucinak veci od 70% konstantno sa koeficientima vecim od 1.6, resio si svoj zivot u potpunosti. Posle ovoga nemora nista vise da radis, imaces 12% zarade na ulozene pare i nema o cemu da brines.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.8.40

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Šansa da tim A pobijedi tim B?20.11.2009. u 05:13 - pre 175 meseci
"Tnx", ali zaista nije riječ o klađenju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Šansa da tim A pobijedi tim B?

[ Pregleda: 1694 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.