Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

upotreba check box-a

[es] :: Office :: Excel :: upotreba check box-a

[ Pregleda: 1855 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wolfbrother
Novi Sad

Član broj: 52839
Poruke: 20
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon upotreba check box-a12.11.2009. u 15:10 - pre 175 meseci
Moj problem se sastoji u sledecem:

imam tabelu 13 X 11 polja, koju vam prilazem u attachmentu. U prvoj koloni su vrednosti na koje se odnose ostala polja u tabeli.

Ako zelim da iz nekog reda izvucem podatke, mogu da sa vlookup funkcijom dobijem sve potrebne vrednosti.

Problem je kada zelim da prikazem samo neke od vrednosti iz tabele, recimo polja C4, C5, C9 i C12 (isti red) ili

polja D1, D7, D9, D10, D11 i D 12 ili sva polja iz reda A ili poslednjih par polja iz reda H. U opstem slucaju mozda ce

trebati samo jedno polje a moguce je da ce trebati i sva polja. Posto ne znam unapred iz kojih cu kolona vaditi podatke,

predpostavljam da bi se to moglo resiti preko check box-ova.

Ukoliko resenje nije prekomplikovano, pomozite...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: upotreba check box-a12.11.2009. u 16:33 - pre 175 meseci
Ako sam dobro razumeo tebe zanima kako da pronadjes vrednost cije su koordinate date u koloni B.
Tada probaj sa formulom:

Code:

=OFFSET($B$4,MATCH(LEFT(B18,1),$B$5:$B$14,0),MATCH(INT(RIGHT(B18,LEN(B18)-1)),$C$4:$N$4,0))


Pa ce za C4 uzeti podatak iz tvoje tabele iz reda C a 4. kolone.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

wolfbrother
Novi Sad

Član broj: 52839
Poruke: 20
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: upotreba check box-a12.11.2009. u 19:53 - pre 175 meseci
timmy, zaista vrhunsko resenje. u jednom redu, kako sam i ocekivao.

medjutim, nije bas ono sto sam trazio, jer mi je prekomplikovano unositi koordinate polja da bih ocitao vrednosti u njemu. umesto toga, zelim da u padajucem meniju odaberem vertikalnu koordinatu, a u zavisnosti od procedure koja mi treba da se iz osnovne tabele vade vrednosti koje mi trebaju. U ovom primeru sam malo izmenio vrednosti u osnovnoj tabeli kako bih mogao da lakse iskontrolisem rezultate.

Ono sto sam dodao je tabela sa procedurama. Oznakom X je prikazano polje koje svaka procedura koristi. Tako, procedura 1 uzima vrednosti iz polja 1, 3, 5, 7, 9, 11 i formira tabelu od 6 polja. Procedura 3 uzima vrednosti iz polja 4-8 i formira tabelu od 5 polja.

Zuta polja oznacavaju padajuce menije koji sadrze vrednosti A-J.

Na ovaj nacin je resen moj problem, nekako...

Zanima me kako napraviti automatsko kreiranje tabele koja bi se popunjavala na nacin koji sam prikazao.

Znaci, u jednom padajucem meniju odaberes listu A-J, a u drugom listu (procedura1-procedura10) i dobijes sledeci rezultat:

uneses H i procedura 1 -> tabela 1
uneses A i procedura 2 -> tabela 2
uneses D i procedura 3 -> tabela 3
uneses F i procedura 4 -> tabela 4

Zamolio bih te i da obratis paznju na nacin kako sam resio "cupanje" vrednosti iz tabele. Morao sam da formiram imena (unos1-unos4) pa da im pridruzujem redni broj polja koji svaka procedura koristi, spajajuci te dve vrednosti funkcijom concatenate. I to radi, mada je prekomplikovano, ali ne znam drugacije.

Pozdrav i hvala puno...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: upotreba check box-a

[ Pregleda: 1855 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.