Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visual Studio Code Snippets

[es] :: .NET :: Visual Studio Code Snippets

[ Pregleda: 1437 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
109.93.12.*

Jabber: DarkMan


Profil

icon Visual Studio Code Snippets08.11.2009. u 15:57 - pre 176 meseci
Kada treba napisati kod za neki event dovoljno je napisati += posle naziva eventa i zatim pritisnuti TAB. Visual Studio ce sam generisati kod za obradu event-a.
Mene zanima da li je slicno moguce dobiti za callback metode koje se navode kao parametar pri pozivanju drugih metoda?

Na primer, imam sledece:
Code:

 public delegate void MyCallback(string param1, string param2);

 public static int SomeMethod(int options, MyCallback callback);

I sada ja pocnem da pisem kod za poziv metode SomeMethod i kada dodjem do parametra callback da li ima neki nacin, neka tastaturna precica koja bi mi izgenerisala kod za callback?

Znaci da se dobije nesto slicno sledecem:
Code:

 int result = SomeMethod(0, new MyCallback(SomeMethod_MyCallback));

 private void SomeMethod_MyCallback(string param1, string param2)
 {
        throw new Exception("The method or operation is not implemented.");
}


Trenutno radim tako sto otvorim kod sa definicijom callback-a, iskopiram tu definiciju i na osnovu nje rucno napisem novu callback metodu a zatim naziv te metode ubacim kao parametar.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Visual Studio Code Snippets08.11.2009. u 16:29 - pre 176 meseci
sam VS nema tu opciju, za tako nesto ti treba neki eksterni code generation tool kao sto je resharper ili Refactor!, u njima iskucas ime SomeMethod_MyCallback i onda ti alatka odradi kroz "Create Event Handler" ili "Create method"
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Visual Studio Code Snippets

[ Pregleda: 1437 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.