Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AVG antivirus problem

[es] :: Zaštita :: AVG antivirus problem

[ Pregleda: 4416 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

parmin

Član broj: 73138
Poruke: 547
195.178.35.*



+6 Profil

icon AVG antivirus problem08.11.2009. u 06:27 - pre 176 meseci
Kompjuter mi je jako sporo radio. Imao sam avast antivirus i deinstalirao sam ga i ubacio AVG. On je skenirao čitav kompjuter, nekih 90 000 fajlova i pronašao 12000 zaraženih fajlova. Reinstalirao sam ga i kada je podigao sistem tražio mi je da mu ukucam pasword. Normalno da nemam pojma koji je pasword bio. Probao sam sve varijante pasworda koje sam koristio i ni jedna ne odgovara. Kako da ga otključam?
Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
77.46.217.*



+184 Profil

icon Re: AVG antivirus problem08.11.2009. u 06:42 - pre 176 meseci
Ptobaj kroz safe mode da se ulogujes kao Sistem administrator i onda za zeljenog korisnika da resetujes sifru.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

parmin

Član broj: 73138
Poruke: 547
195.178.35.*



+6 Profil

icon Re: AVG antivirus problem08.11.2009. u 07:57 - pre 176 meseci
Ušao sam u safe mod, kliknuo na administrator i dalje ne znam kako i šta da uradim.

Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: AVG antivirus problem08.11.2009. u 08:22 - pre 176 meseci
Cekaj malo da razjasnimo:
1. Da li si reinstalirao AVG ili Windows (nisi to bas najjasnije objasnio).
2. Ko ti je trazio password: Windows ili AVG? (ni ovo nije bas najjasnije)
3a. Ako si reinstalirao samo AVG, da li si skroz obrisao prethodnu verziju, pa onda instalirao novu? (ako ne uklonis staru kako treba, ume da zeza sa Licence Keyem)
3b. Ako si reinstalirao ceo Windows, da li si skroz formatirao Hard disk pa onda instalirao potpuno novu kopiju Windowsa, ili si uradio "Repair" postojece verzije pomocu instalacionog diska?

E sad, ako si instalirao Windows od nule, onda TI zadajes passworde prilikom podesavanja, i onda nije normalno da ne znas koji je password - mozda si ostavio blanko password, da li si to probao? Ako si radio samo repair, onda ostaju stari passwordi, ali i tada bas nije normalno da na sopstvenom racunaru ne znas koje imas naloge i koji su im passwordi. Reci nam i sta je to AVG pronasao, jer ako je Virut u pitanju onda si mozda "dzabe krecio", jer postoji velika mogucnost da nije uklonjen u potpunosti (neke varijante Viruta prezive i formatiranje diska jer se upisu u MBR sektor na disku).
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: AVG antivirus problem08.11.2009. u 09:33 - pre 176 meseci
Ovo nije nepoznato ponašanje virusa, skoro oduvek postoje virusi koji se uglave u MBR ali je to lako rešivo, samo se odradi jedan fdisk /mbr ili kako je to već u novijim OS. Inače imam čudno iskustvo sa AVG, pre nekoliko nedelja je u firmu stigao novi komp sa instaliranim AVG i on samo u jednom trenutku prijavi da su neki fajlovi zaraženi i da pokušavaju da brljaju. Nisam gledao kako je podešavan ali mi je logičnije da on i ne dozvoli da se fajlovi zaraze nego da to spreči u startu. Posle nekoliko dana takvog ponašanja sam ga sklonio i ubacio Kasperskog.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: AVG antivirus problem08.11.2009. u 11:20 - pre 176 meseci
Citat:
On je skenirao čitav kompjuter, nekih 90 000 fajlova i pronašao 12000 zaraženih fajlova.

1. Skini HD i zakaci ga (USB rackom ili direktno) na neki drugi racunar
2. Sacuvaj bitne podatke
3. Reinstalacija.

Da sam na tvom mestu, uradio bih tako, bez imalo deileme. Barem bih znao na cemu sam. Ipak je to previse zarazenih fajlova. Ko zna sta je mozda trajno unisteno, a da to AVG i ne vidi.



BTW: AVG cas briljira cas brljavi.

Pre neki dan je kod nas na poslu 'ladno dopustio USB Flash autorun-u da startuje malware koji kreira, ugradi i startuje: C:\Win\lsass.exe (ne C:\Windows !!!) itd...

Uploadvao sam malware izvrsni fajl na: http://virusscan.jotti.org i AVG je bio medju retkima koji taj malware nisu prepoznavali.

(Inace, taj malware je skrivao foldere na flashu, i pravio EXE fajlove sa istim nazivima i dodeljivao im ikonu foldera. A posto vecina ljudi nema podeseno da vidi hidden fajlove, kao i to sto je po defaultu podeseno da se ne prikazuju poznate ekstenzije - eto problema)



 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: AVG antivirus problem08.11.2009. u 14:18 - pre 176 meseci
I što je najgore, taj crv Win32/Autoit.FL je jedna opšte poznata napast, izgleda jedino nepoznata njemu.
Na ga poslu srećem više nego direktora ... pisao sam već o tome.

http://www.elitesecurity.org/p2312363

Sramota, zato i jesam izjavio da je distribucija tog ''Antivirusa'' krivično delo obmane sa predumišljajem.

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.telenor.co.yu.



+89 Profil

icon Re: AVG antivirus problem08.11.2009. u 20:53 - pre 176 meseci
*[obrisan offtopic]
Sto se tice teme,moja preporuka je reinstalacija sistema...i da uspes da povratis sistem tj da ti se posreci sa tim passwordom opet bi bio izlozen velikom broju opasnosti...cist sistem i dobar antivirus od pocetka,najmirniji kompjuter...


[Ovu poruku je menjao Dashkes dana 08.11.2009. u 23:58 GMT+1]
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.85.*



+21 Profil

icon Re: AVG antivirus problem08.11.2009. u 22:54 - pre 176 meseci
Citat:
Aleksandar Maletic:...ko svoj hard poveri Avastu ili AVG-u nece se lepo provesti...ne postoje bezveze NOD i Kaspersky vec vise od 15 god...to su renomirani programi koji vladaju it-svetom...free antivirusi ne mogu da se porede sa komercijalnim...

Sve floskula do floskule... (Taman po uputstvu: "Kako nastaju urbane legende")

PS
Postoji na forumu posebna tema za mudrovanja te vrste: Antivirusi: besplatni vs plaćeni ... potreba ili razbacivanje resursima
 
Odgovor na temu

parmin

Član broj: 73138
Poruke: 547
195.178.35.*



+6 Profil

icon Re: AVG antivirus problem09.11.2009. u 05:54 - pre 176 meseci
Cekaj malo da razjasnimo:
1. Da li si reinstalirao AVG ili Windows (nisi to bas najjasnije objasnio).
2. Ko ti je trazio password: Windows ili AVG? (ni ovo nije bas najjasnije)
3a. Ako si reinstalirao samo AVG, da li si skroz obrisao prethodnu verziju, pa onda instalirao novu? (ako ne uklonis staru kako treba, ume da zeza sa Licence Keyem)
3b. Ako si reinstalirao ceo Windows, da li si skroz formatirao Hard disk pa onda instalirao potpuno novu kopiju Windowsa, ili si uradio "Repair" postojece verzije pomocu instalacionog diska?

E sad, ako si instalirao Windows od nule, onda TI zadajes passworde prilikom podesavanja, i onda nije normalno da ne znas koji je password - mozda si ostavio blanko password, da li si to probao? Ako si radio samo repair, onda ostaju stari passwordi, ali i tada bas nije normalno da na sopstvenom racunaru ne znas koje imas naloge i koji su im passwordi. Reci nam i sta je to AVG pronasao, jer ako je Virut u pitanju onda si mozda "dzabe krecio", jer postoji velika mogucnost da nije uklonjen u potpunosti (neke varijante Viruta prezive i formatiranje diska jer se upisu u MBR sektor na disku).
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Prvo, nisam reinstalirao ništa. Izbrisao sam stari av program. Mislim da sam ga sasvim očistio. Windows nisam dirao. Instalirao sam AVG i pustio da skenira. Kada je završio, nisam našao opciju da bilo šta prebaci u karantin ili da obriše. Isključio sam kompjuter i ponovo ga uključio i onda mi je tražio pasword. Znači Windows mi je tražio pasvord (2)

Zatim sam uspeo da uđem u save mod. Tako što sam restartovao kompjuter i pritisnuo F8 i ušao u save mod i dalo mi je da biram između dve opcije, administrator ikone i moje ikonice. Izabrao sam administrator. I dobio sam desktop, na kome su neke ikonice bile u "neutralnom" položaju. To je ona ikonica koja je ista za mnoge programe.

Danas sam opet pokušao da uđem u to u save mod, ali više nije htelo ni to da mi da. Hteo sam da prebacim sve što sam imao na hardu u drugi kompjuter, ali sada više ne mogu da uđem u program, jer mi stalno traži pasword i u save modu.

Izvinjavam se što je ovoliko dugačak tekst
Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: AVG antivirus problem09.11.2009. u 08:19 - pre 176 meseci
Racunar ti ocigledno nije ociscen, a izgleda je zarazen i userinit.exe koji sluzi za logovanje na racunar. Skini Dr. Web Live CD na nekom drugom racunaru, narezi na CD, pa ubaci u ovaj tvoj zarazeni i podigni sistem sa njega, pokreni najpre azuriranje, a zatim skeniranje celog racunara.
 
Odgovor na temu

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: AVG antivirus problem09.11.2009. u 09:36 - pre 176 meseci
A ako se posle F8 izabere Last Known Good Configuration?
P.S. A ako bi userinit.exe bio izbrisan, vracao bi ponovo na Login stranicu tj. ne bi bilo nikakve sifre (ako se ne varam).
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: AVG antivirus problem09.11.2009. u 10:00 - pre 176 meseci
userinit.exe moze biti i premoscen preko registryja tako da se umesto njega ili sa njim pokrece neka druga aplikacija (npr. keylogger koji krade username & password). Vec sam nekoliko puta cistio racunare sa hi-jackovanim userinit-om na koje nije bilo moguce ulogovati se, ali je za sve to ipak potrebnije malo vece znanje & iskustvo, a iz parmin-ovih postova bih zakljucio da nema ni jedno ni drugo, tako da ako je nesto slicno u pitanju, ne znam kako na lak nacin pomoci coveku.
 
Odgovor na temu

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: AVG antivirus problem09.11.2009. u 10:28 - pre 176 meseci
Uh, da, to izgubih iz vida. :)
Pa onda bi Last Known Good Configuration trebalo da odradi posao, zar ne?
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: AVG antivirus problem

[ Pregleda: 4416 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.