Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Excel vraćanje izbrisanih vrijednosti

[es] :: Office :: Excel :: Excel vraćanje izbrisanih vrijednosti

[ Pregleda: 6342 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

učenik
Zgb

Član broj: 19852
Poruke: 40
*.tel.net.ba.



Profil

icon Excel vraćanje izbrisanih vrijednosti07.11.2009. u 09:27 - pre 176 meseci
Jeli ikako moguće u excel file vratiti izbrisane vrijednosti tj. file sam napravio na drugom računaru, i napravio neke izmjene točnije obrisao neke vrijednsti u nekim ćelijama i taj file sam proslijedio doma na mail. U međuvremenu sam obrisao taj početni file na računaru na kojem sam napravio file a ovaj koji imam sada nema tih vrijednosti. Znači postoji li metod da se izbrisane vrijednsoti vrate tj. pamti li excel file ono što se u njemu izbriše pa onda snimi ponovo?


Student u penziji.
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Excel vraćanje izbrisanih vrijednosti07.11.2009. u 11:57 - pre 176 meseci
Ima jedna Microsoftova poslovica (svaka slicnost je namerna):

- Posle Save nema Undo!!!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Excel vraćanje izbrisanih vrijednosti07.11.2009. u 12:00 - pre 176 meseci
Da, to je opste poznato ^^

Mene zanima da li postoji neka opcija da odredjene celije jednostavno mogu zakljucati i zabraniti editovanje ili menjanje formule?

Znaci ne ceo dokument vec samo odredjene celije.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

učenik
Zgb

Član broj: 19852
Poruke: 40
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Excel vraćanje izbrisanih vrijednosti07.11.2009. u 12:31 - pre 176 meseci
Citat:
timmy: Ima jedna Microsoftova poslovica (svaka slicnost je namerna):

- Posle Save nema Undo!!!

Pozdrav


j... ga, olovku i papir u ruke i put pod noge

Ima ponovit postupak prikupljana podataka.

Hvala i pozdrav!
Student u penziji.
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Excel vraćanje izbrisanih vrijednosti07.11.2009. u 12:34 - pre 176 meseci
Citat:
bakara: Mene zanima da li postoji neka opcija da odredjene celije jednostavno mogu zakljucati i zabraniti editovanje ili menjanje formule?

Znaci ne ceo dokument vec samo odredjene celije.


Ovih dana se o ovome baš učestalo pita/odgovara, vidi zaključavanja celije

Što se tiče povratka obrisanih podataka, Excel je tu malo nezgodan jer, gubiš Undo nakon snimanja -- za razliku od Worda, npr. Međutim, ako si snimljeni fajl već i zatvorio, onda je verovatnoća za spašavanje podataka još i manja. Tj, u tvom slučaju svejedno nikakva, tako da tvoje pitanje mogu da shvatim samo kao pokušaj da sledeći put to izbegneš.

Postoji opcija, tačnije dve, kojima možeš povratiti obrisane podatke, ali se ona eksplicitno uključuje. Jedna mogućnost je da Excel čuva prethodno snimljenu verziju (bekap), i o tome je bilo reči u back up excel 2007.

Druga mogućnost je da dokument snimiš kao deljeni dokument (Tools > Share Workbook... > Allow changes... > Ok) i sve izmene će se nadalje čuvati u dokumentu. Kada ti zatreba da vratiš obrisani/izmenjeni podatak, aktiviraš opciju Highlight changes... > (List changes on a new sheet).
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Excel vraćanje izbrisanih vrijednosti07.11.2009. u 12:46 - pre 176 meseci
Citat:
3okc: Ovih dana se o ovome baš učestalo pita/odgovara, vidi zaključavanja celije

Hvala!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Excel vraćanje izbrisanih vrijednosti

[ Pregleda: 6342 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.