Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko JSF i pratecih Bean klasa?

[es] :: Java :: Pomoc oko JSF i pratecih Bean klasa?

[ Pregleda: 1686 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vai.God
Mladen Stupar
Novi Sad

Član broj: 144808
Poruke: 32
*.ptt.yu.



Profil

icon Pomoc oko JSF i pratecih Bean klasa?05.11.2009. u 22:25 - pre 175 meseci
Koja je razlika izmedju Managed Bean-a i Backing Bean-a? Za sta koji sluzi? Za sada u aplikaciji imam "standardnu" Bean klasu (konstruktor, get i set metode). Da li ova klasa, spada u neku od navedenih Bean klasa?

Ukratko: Imam java aplikaciju, koja ima pocetnu metodu, koja se prva poziva. Aplikacija za sada radi konekciju sa bazom i iscitavanje podataka. A sam ispis je resen najstandardnijim HTML tagovima, u toj pocetnoj metodi. Sad ja treba to da prepravim i da mi se aplikacija renderuje sa JSFom, i da ima podrsku za AJAX. Konkretno koristim RichFaces. JSP fajl (sa JSF tagovima, naravno) sam kreirao, al sad to trebam sve da povezem, i da JSF ucinim upotrebljivim.

Pitanje: Sta ja pozivam iz te pocetne metode, jel JSP fajl? Ili mozda tu Bean klasu, koja radi upravljanje? Kako se povezuje JSP fajl sa svojom Bean klasom?
 
Odgovor na temu

normandija
Srbija

Član broj: 70439
Poruke: 364
*.196.213.kr41.zona.ba.



+62 Profil

icon Re: Pomoc oko JSF i pratecih Bean klasa?08.11.2009. u 11:02 - pre 175 meseci
U sustini i Managed Bean i Backing Bean su dve iste stvari. E sad ako zelis tacnu definiciju pogledaj ovaj link pa ce t isve biti jasno

http://www.coderanch.com/t/211389/JSF/java/managed-backing-beans

A kako se sta povezuje koristenjem JSF i Richfaces frameworka,mozes da procitas na sledecem linku,sve ti je lepo objasnjeno kroz jednostavan primer
za logovanje usera i izmenu profila. Imas lepo i source pa mozes da skines sve i proucis

http://www.roseindia.net/jsf/richfaces/index.shtml


Bolje izgubiti trenutak u zivotu,nego zivot u trenutku !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Pomoc oko JSF i pratecih Bean klasa?

[ Pregleda: 1686 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.