Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?

[ Pregleda: 7060 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Illidan
Illidan Stormrage
Beograd je Svet

Član broj: 31526
Poruke: 14
212.200.151.*



Profil

icon Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?04.11.2009. u 11:32 - pre 176 meseci
Cao narode!
Treba mi sugestija/pomoc od mudrih glava sa ES

Naime, planirao sam da kupim tjuner za sobu, po mogucnosti sa RDSom... medjutim, najjeftiniji, polovni, izađu oko 40ak evrica, pa se nesto razmisljam, sto ne bih kupio nov tjuner/CD mp3 plejer za auto (koji mogu da se nadju za slicnu cenu, i to sa daljinskim) i nekako ga modovao da ga koristim u kuci?

Na njega bih najverovatnije prikljucio dva para Microlab Solo II zvucnika, ili slicno. (koji su aktivni, da li je to dodatan problem?)

Sta mislite o tome, i kako to izvesti?

Pretpostavljam da bi najveci problem u celoj prici bio kako resiti napajanje za tako nesto, a mozda za tako nesto moze da posluzi neko staro napajanje (oni imaju napojnu granu od 12 V, koliko i auto, zar ne? )

Pozdrav,i hvala ljudi!


 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?04.11.2009. u 14:20 - pre 176 meseci
Pretraga je cudo , vredi pogledati , mozda nadjes nesto sto ima neke slicnosti ...
http://www.elitesecurity.org/p2412799 i http://www.elitesecurity.org/p2382419 i jos puno toga , ima odgovora i korisna pitanja .
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?04.11.2009. u 14:47 - pre 176 meseci
Nemoj to da radis, ne moze da se uporedjuje slektivnost i faktor dobrote prijemnika kod tuner-a i kod auto cd plejera,nije to to ako si ljubitelj slusanja muzika sa radija, ipak kupi pa bio i polovan tuner, ja imam kuci EI tuner koji sam kupio polovan i tad je imao mozda i 15 godina (to je bilo pre 6 godina), i lepo radi.
Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Illidan
Illidan Stormrage
Beograd je Svet

Član broj: 31526
Poruke: 14
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?04.11.2009. u 17:03 - pre 176 meseci
@ peca 26000
Pre nego sto sam pitao, naravno da sam pretrazivao, i video vec i to sto si ti okacio, ali nije to ono sto sam mislio, nemam nameru da budzim auto pojacalo, nego auto plejer, i nisam nigde nasao postove za to, svejedno ti hvala za pokusaj!

@ Pigoza
Vidim da si me shvatio, znaci ti mi ne bi to preporucio.
Jesam ljubitelj slusanja muzike, ali sam se odvikao od radija, od kako mi je pre dosta godina skviknuo sjajni Sansui.
Kada kazes "selektivnost i faktor dobrote" prijemnika, na sta tacno mislis?
Za faktor dobrote znam samo iz elektrotehnike, kao faktor iskoriscenja snage (reaktivne u odnosu na aktivnu) ali ne mogu to da povezem u ovom slucaju :)
Koliko cenis da bi bio losiji zvuk?
Ako bi u pitanju bile nijanse, mozda bih se i upustio u takav projekat (pre svega zbog prednosti neceg sto je novo i sumnjicavosti u kvalitet kupovine polovnih tjunera) i kako bi bilo najpogodnije to tehnicki izvesti?

Pozdrav obojici i hvala na brzim odgovorima!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?04.11.2009. u 18:13 - pre 176 meseci
Pod selektivnost, da dobro odvaja stanice, da nema mesanja, bezanja sa frekvencije...
Pod faktor dobrote prijemnika ,njegova mogucnost da izdvoji pozeljni signal od nepozeljnog da ga pojaca uz minimalni sum.
Mnogo manje stanica ce ti hvatati auto cd player nego kucni tuner,bez obzira na antenu....itd

Ako ipak odlucis za cd plejer, pogledaj dali ima cinc izlaze,odnosno line out, da bi mogao posle da koristis izlaz, u tom slucaju,posto neces koristiti snagu auto cd plejera za pogon zvucnika, onda mozes koristiti i manji-jevtiniji ispravljac za njega, bojim se na kraju da ce ti sve to ispasti po ceni kao neka mini linija,jedino ako ne kupujes cd plejer!
Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Illidan
Illidan Stormrage
Beograd je Svet

Član broj: 31526
Poruke: 14
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?04.11.2009. u 18:32 - pre 176 meseci
Hvala puno, Pigoza!
Sve si mi razjasnio,profesorski :)
Kakav ispravljac bi mi trebao za tako nesto?
Pozz!
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?04.11.2009. u 20:19 - pre 176 meseci
Ne mozes da nadjes nov auto radio sa daljinskim za 40e... A i da nadjes,nece dugo...
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?05.11.2009. u 06:58 - pre 176 meseci
Citat:
Ne mozes da nadjes nov auto radio sa daljinskim za 40e... A i da nadjes,nece dugo...

Ma moze i polovan , vidi sta pise u profilu ''Beograd je svet'' cudo ja ovde u Pancevo ne mogu naci osnovne delove , a privatnici DERU kad naplate , dal naplacuju i put na delove ...


Illidan nisi shvatio cemu sluze oni linkovi , ili nisi citao , da si procitao , trebalo bi da napises koliko taj radio ima izlaza koju struju vuce ! (onda idu odgovori sta i kako)
Citat:
Na njega bih najverovatnije prikljucio dva para Microlab Solo II zvucnika, ili slicno. (koji su aktivni, da li je to dodatan problem?)

Jeste i ovo je dodatni problem zavisi od modela radija !
Citat:
Pretpostavljam da bi najveci problem u celoj prici bio kako resiti napajanje za tako nesto, a mozda za tako nesto moze da posluzi neko staro napajanje

E sad iz pocetka , sta je to i koliko struje vuce ?
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?05.11.2009. u 08:42 - pre 176 meseci
Ilindan, uzmeš lepo neki CD-MP3-Radio sa RDS mogućnošću i iz njega izađeš u te tvoje aktivne zvučnike.

Svaki noviji radio ima Line-Out.

Ispravljač ili napraviš ili kupiš.

S obzirom da nećeš koristiti izlaz za zvučnike nije ti potrebna velika snaga ispravljača.

Ja slušam jedan prepravljeni Blaupunkt, i mogu ti reći da bolji prijem nisam imao ni sa Tjunerom od 70 Evra.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?05.11.2009. u 10:16 - pre 176 meseci
Ja uopste ne razumem zasto bi neko koristio auto radio za kucno slusanje,i to na njega prikacio aktivne zvucnike.. Sta bi sa PC-om,ili sto kaze zeoN CD-MP3-radio...

Pozz zeoN...
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?05.11.2009. u 10:26 - pre 176 meseci
Mislim da je akcenat na tjuneru!

Možda i grešim.

Pozdrav i tebi Komšija!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?05.11.2009. u 11:10 - pre 176 meseci
I da ja na tjuneru,nece se usreciti sa ovim sto ima danas da kupi.. Jedino neki stariji Blaupunkt moze da odradi posao kako valja..
 
Odgovor na temu

Illidan
Illidan Stormrage
Beograd je Svet

Član broj: 31526
Poruke: 14
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?05.11.2009. u 12:32 - pre 176 meseci
Pa na CD-tuner-mp3 ,"radio" za kola (kako to drugacije da nazovem, zapravo vidim da tako i pisu - autoradio :) sam i mislio ... ovo sto se sada svuda prodaje, nisam mislio na neki praistorijski ;)
drugim recima, nesto sto izgleda ovako : http://si.centrsource.com/uplo...4e9c-a259-3824e0fef4a7-Big.jpg

Mada ne mislim konkretno na ovaj model, nego generalno, na nesto slicno (sta bih vec nasao sa povoljnom cenom i kvalitetom) , na kraju krajeva, moze i polovno, why not :)

Koliko vidim, ovi su mahom 4 x 50 W , mada meni to ne bi bilo bitno jer su zvucnici aktivni.
Da li bi to onda ostetilo zvucnike, jer ne znam sta se desava kada se aktivni zvucnici prikace na nesto sto vec samo po sebi ima veliku izlaznu snagu, a ne malu, kao klasicni line-out za slusalice i sl.

Neki od vas mi kazu da su to corava posla, sa losim ucinkom, neki da to moze super da ispadne.
Mozda vam je sada jasnije na sta sam mislio, znaci, ovako nesto, napravim neko lepo kuciste za to, spojim na zvucnike (neko rece da ovakvi autoradiji imaju standardne chinch izlaze?) i koliko sam shvatio, jos mi samo treba neki ispravljac (kakav? 220 V na 12 V? Kakva struja? Ako ima tako nesto gotovo, gde bi bilo pametno da potrazim?)

 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-3.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?05.11.2009. u 12:54 - pre 176 meseci
U zadnjoj rečenici si sve rekao.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?05.11.2009. u 14:31 - pre 176 meseci
Pogledaj ovo ,ima izlaz(predizlaz za zvucnike,ili ti line out):
http://www.tehnomanija.rs/kata...dio-sa-cd-plejerom-3994-r.html
Mozes da narucis intrenetom ili kupis u njihovoj prodavnici.
Ipak je novo-novo.

Treba ti ispravljac 220VAC/14,4-15VDC stabilisano,mada ce ti lepo raditi i sa 12VDC

Za ispravljac,ovo bi te lepo posluzilo:

Strujni ispravljač
MW1250GS

Izlazni napon: 12 V
Max struja: 5 A
Snaga (prim/sek): 105W / 60VA
Priključak: upaljačka utičnica iz automobila
Lako izmenljivi osigurač - LED indikator
Držač napojnog kabela
Stona izvedba sa ručkom za prenos
2399.00 Din Proveri samo dali se prikljucuje na 220V, ili je namenjeno za Automobil!!!

Naruci internetom ili ih nazovi telefonom:
http://www.elementa.co.yu/yu/r...ija=Sa%20konstantnim%20naponom

ili ovo:

Stabilisani univerzalni strujni ispravljač
MW9120GS

Izlazni naponi: 3V 4.5V 6V 7.5V 9V 12V
Struja: 2000mA
Prekidački režim sekundara
Zaštita od kratkog spoja, preopterećenja i pregrevanja
Priključci: 6 univerzalnih utikača + Banana utičnice + Viljuškaste stopice
Moguće biranje polariteta
LED indikacija
2199.00 Din

http://www.elementa.co.yu/yu/r...erija=Sa%20podesivim%20naponom

Pozzz

Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?05.11.2009. u 14:50 - pre 176 meseci
Da ja imam aktivne zvucnike , uzeo bih mixetu i prikljucio sve po kuci sto ima audio izlaz 0,775Vss
Pozdrav
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?05.11.2009. u 16:47 - pre 176 meseci
Ako si bas zapeo mogu ja da ti prodam moj radio iz kola,s tim da mu jedan kanal nekad radi,nekad ne radi,ali tebi to ni ne treba..ima daljinac! :P
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?08.11.2009. u 20:51 - pre 176 meseci
Vidim da si spominjao negdje gore dali će oštetiti takav pojačani izlaz aktivne zvučnike... Nikako nesmiješ izlaz iz pojačala autoradia spojit na te tvoje aktivne zvučnike! Moraš pazit da ti radio ima Line Out, što ti i drugi forumaši naglašavaju... Takav izlaz neće oštetit zvučnike... A ako slučajno nema Line Out, onda bi se možda i moglo s time da držiš volume na radiu uvijek negdje na minimumu ili se da napravit attenuator (ili kako ga ja zovem "protu-pojačalo" :) ).

Ako već koristiš aktivne zvučnike, mislim da nikakva kemijanja ni skupa napajanja nisu potrebna! Dovoljan ti je onaj običan AC/DC adapter na 12V i nekih 400 - 800 mA! Ja sam svoj autoradio prikačio na jedan takav adapter (12V 500 mA) i nabio mu 4 zvučnika! Uspio je svirati poprilično glasno ali je počelo migat osvjetljenje i adapter se počeo grijat! Ako nećeš koristit pojačalo, bit će i više nego dosta.

Misliš li kojeg dana ipak prikačit neke zvučnike, uzmi neko staro napajanje od PCa i lijepo spoji! On ima dovoljno snage i za sa zvučnicima svirat.

Što se kvalitete samog prijama i toga tiće, vjerujem da će dobro raditi posao kao i večina standardnih linija. Ja u sobi imam neki stariji Kenwood kazetofon za kola sa RDS-om i pojačalom 4 x 45W (naravno, nije prava snaga). Prikačen je na staro kinesko ATX napajanje od kompjutera i na njega sam stavio dva zvučnika od linije i dva od gramofona (oboje dvosistemske kutije). Jako lijepo svira!

A nabavka autoradija, ovisi kakav želiš... Ja u garaži imam kolekciju od 20-ak autoradia i sve ih dobio besplatno (bili za baciti) ili našao negdje... Dobio sam tri ovakva: http://dinkov.hit.bg/Ascona/ascona9.jpg potpuno besplatno (nabavio mi frend čiji tata radi u Hyundai-u) i to potpuno ispravna... Jedan sam stavio djedu u auto i auto smo sad prodali i ode, ali ostala su mi dva ;)
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Auto-radio modovan za kucnu upotrebu?

[ Pregleda: 7060 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.