Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

elektronski skolski dnevnik kao sajt

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: elektronski skolski dnevnik kao sajt

[ Pregleda: 5048 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon elektronski skolski dnevnik kao sajt25.10.2009. u 19:16 - pre 176 meseci
meni bi trebala neka skripta, ili objasnjenje kako napraviti skolski elektronski dnevnik.

znaci

-pocetna stranica gde ce biti login (naravno podatke ce uzimati iz baze)
-stranica na kojoj ce biti ocene tog odredjenog ucenika koji se logovao da vidi svoje ocene (iz svih predmeta na toj stranici)
-i naravno stranica gde ce profesori upisivati ocene odredjenom uceniku (ja sam zamislio ako je to moguce uraditi skriptom, ili rucno, da profesori imaju stranicu gde ce na samom pocetku ukucati odeljenje, i na sledecoj stranici, dobiti spisak svih ucenika, i klada klikne na odredjeno ime ucenika, dobice njegovu stranicu sa ocenama koje moze da menja).

da li takva skripta vec postoji, pa ja treba da je izmenim prema mojim potrebama, ili moram sam da je pravim?
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.telenor.rs.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: elektronski skolski dnevnik kao sajt25.10.2009. u 19:46 - pre 176 meseci
Za gotove skripte se obrati na temi: http://www.elitesecurity.org/t...-Treba-mi-skripta-Ako-neko-ima

Al' sumnjam da ovo ima neko gotovo... A i bolje bi ti bilo da je pravis sam, ako zelis da naucis programiranje i PHP ;)

Login bi trebao da bude objedinjen i za profesore i za ucenike, pa ako se prijavljuje profa, nakon logina ga redirektujes na njegovu stranicu, a ako je ucenik, na njegovu.

Stranicu za ucenike bih jos podelio po predmetima, ispis svih ocena svih predmeta na kraju godine moze biti gadan :) mislim da je bolje rasclaniti jos po predmetima (neki select box sa predmetima pa se onda fino izlista samo za taj predmet).

Kod profesora nije dovoljno da unese odeljenje pa da odabere ucenika - jedan profesor moze da predaje vise predmeta. Najbolje bi bilo isto rasclaniti - prvo odabere odaljenje, pa predmet, pa ucenika.

Od podataka koji ti trebaju, uvako na brzaka: lista svih ucenika, lista svih profesora, lista svih odeljenja, lista svih predmeta.

Moras povezati koji ucenik je u kojem odeljenju i koje predmete slusa. Takodje moras povezati koji profesor u kom odeljenju predaje koji predmet.

I naravno, treba ti neki admin account koji ce sve ovo da popunjava :)

Svako dobro :)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: elektronski skolski dnevnik kao sajt

[ Pregleda: 5048 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.