Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bandwidth skolskog sajta

[es] :: Web razvoj :: Bandwidth skolskog sajta

[ Pregleda: 2172 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Bandwidth skolskog sajta14.11.2007. u 20:14 - pre 199 meseci
Skola od 500 ucenika, mislim da oko pola nema racunar (ako je to uopce i bitno), sajt ce pruzati informacije i davati da se skinu razni skolski formulari. E sad pitanja su:

1. Sta mislite koliko ovakvom sajtu treba bandwidth-a mjesecno?

2. Isplati li se ovaj sajt nakaciti na skolski server sa ADSL vezom 1024/192 kbps ili 2048/256 kbps?
...
 
Odgovor na temu

ColdKeyboard
Sasa Karanovic
Hardware and Firmware Engineer
Toronto, Canada

Član broj: 31924
Poruke: 868
*.teol.net.

Jabber: ColdKeyboard
Sajt: www.SasaKaranovic.com


+11 Profil

icon Re: Bandwidth skolskog sajta15.11.2007. u 18:11 - pre 199 meseci
Zavisno od 'tezine' sajta, tj. koliko ima slika, dizajn i ostalo sto se salje kada korisnik zatrazi stranicu toliko treba da bude internet konekcija da recimo prosecni
korisnik sa 256/128 moze da otvori stranicu za 2s, tj. ako ti je stranica teska nekih 50kb trebao bi da imas upload barem 20kbps sto ces izracunati tako sto ces
iz svog paketa uzeti nazivnu upload brzinu i podijeliti je sa 8 i dobijes realnu.

Takodje ako na sajtu istovremeno budu 2-3 osobe vjerovatno ce im stvarati probleme spor upload...

Moj savjet je da kupis neki jeftini hosting paket kod nekog hosting provajdera, cisto radi sigurnosti, stabilnosti i brzine tvoje prezentacije...


A ako bas hoces mozes podici localhost na tom racunaru koji ima ADSL link ali sumnjam da ces biti zadovoljan, plus ako se ta konekcija
koristi za jos nesto (surfovanje, download i sl...) otezavat ce rad stranice...
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
91.150.102.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Bandwidth skolskog sajta15.11.2007. u 20:03 - pre 199 meseci
Hosting nije samo serviranje HTML strana... ako ne želiš da te boli glava, uplati hosting (odnosno škola nek uplati hosting), to bar danas nije skupo, a škola može da dobije domen .edu.yu (.edu.rs) i teraj Jedino ako administriranje servera misliš da uvališ nekom drugom, onda te baš briga

Srednja škola koju sam ja završio je dobila hosting od, čini mi se EUnet-a, a verujem da će skoro svaki domaći hosting provajder pokloniti hosting školi u zamenu za reklamu, jer njima nije problem da odvoje 100-200 MB prostora i 1-2 GB bandwidth-a mesečno za školu, a jednoj školi je to sasvim dovoljno.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

mluddn

Član broj: 120497
Poruke: 43
77.46.205.*



Profil

icon Re: Bandwidth skolskog sajta21.11.2007. u 15:45 - pre 199 meseci
Za baš prvu ruku možeš koristiti malo hosting mesta što daju provajderi pri otvaranju dial-up naloga.

Recimo NeoBee.net daje 3MB i domen tipa http://korisnik.on.neobee.net, mada ako se snađeš možeš još uvek dobiti free domen edu.yu za školu, a posle vidi šta ćeš!

Raspitaj se koliko košta otvaranje dial-up naloga (manje od 100 din) i počni da webmasteruješ!
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Bandwidth skolskog sajta

[ Pregleda: 2172 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.