Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Diferencijalne, vronskijan i (ne)zavisnost, itd.

[es] :: Matematika :: Diferencijalne, vronskijan i (ne)zavisnost, itd.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5145 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.vdial.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Diferencijalne, vronskijan i (ne)zavisnost, itd.27.10.2009. u 18:53 - pre 176 meseci
Hvala puno!

Imaš čokoladu od mene.

Pitam se još da li su tačni i dokazi u kojima zaključuje da je neka funkcija nula tako što kaže da su u oblasti egzistencije i jedinstvenosti sva rešenja jednaka, a trivijalno rešenje zadovoljava DJ.

[Ovu poruku je menjao Cabo dana 27.10.2009. u 20:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

petarm
Petar Mali
Zrenjanin

Član broj: 20220
Poruke: 1879
*.ns.ac.yu.



+33 Profil

icon Re: Diferencijalne, vronskijan i (ne)zavisnost, itd.28.10.2009. u 10:38 - pre 176 meseci
Ajd kad se vec prica o tome? Sta mislite o ovom delu iz integralnih jednacina? Iste autorke! Knjiga diferencijalne jednacine 2, ako se ne varam?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.co.yu.



+2790 Profil

icon Re: Diferencijalne, vronskijan i (ne)zavisnost, itd.28.10.2009. u 10:46 - pre 176 meseci
Ako 0 zadovoljava Košijev zadatka u oblasti egzistencije i jedinstvenosti rešenja, naravno da je 0 jedino rešenje tog Košijevog zadatka.

Prvu autorkinu knjigu sam čitao preko volje, na moranje, dok drugu nisam i ne želim da čitam.

Nego, šta je to presecanje redova? Imaš li neki link?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.mi.sanu.ac.rs.



+5 Profil

icon Re: Diferencijalne, vronskijan i (ne)zavisnost, itd.28.10.2009. u 10:54 - pre 176 meseci
Mislim da je tako dokazivala da je , između ostalog. Videću da prekucam tačan „dokaz“ od kuće.

(Govorim o dokazu da je neko rešenje nula. Ni ja ne znam šta bi moglo da bude „presecanje redova“.)
 
Odgovor na temu

petarm
Petar Mali
Zrenjanin

Član broj: 20220
Poruke: 1879
*.ns.ac.yu.



+33 Profil

icon Re: Diferencijalne, vronskijan i (ne)zavisnost, itd.28.10.2009. u 12:21 - pre 176 meseci
Citat:
Nedeljko
Prvu autorkinu knjigu sam čitao preko volje, na moranje, dok drugu nisam i ne želim da čitam.



Ok! Ja cu okaciti ipak jedan deo iz integralnih jednacina. Ako nekoga zanima. Neko je to vec okacio na ovom Forumu. Meni je iskreno koristio ovaj deo jer ima nekih resenih zadataka. A teoriju nisam citao odavde. I provlaci se isti zapis koji je izazvao zabunu u ovoj temi!

Citat:
Nedeljko
Nego, šta je to presecanje redova? Imaš li neki link?


Nemam link! Trudicu se da krajem sledece nedelje otkucam nesto o tome u posebnoj temi pa da se otvori diskusija. Trenutno ne mogu da stignem jer spremam ispit.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
93.86.43.*



+2790 Profil

icon Re: Diferencijalne, vronskijan i (ne)zavisnost, itd.28.10.2009. u 12:22 - pre 176 meseci
@Cabo

Pa, to važi u slučaju da su f i g rešenja iste linearne diferencijalne jednačine drugog reda sa neprekidnim koeficijentima. Takođe, to važi u klasi analitičkih funkcija. Ja sam samo dokazao da to ne važi za ma kakve dovoljno glatke funkcije f i g.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

petarm
Petar Mali
Zrenjanin

Član broj: 20220
Poruke: 1879
*.ns.ac.yu.



+33 Profil

icon Re: Diferencijalne, vronskijan i (ne)zavisnost, itd.28.10.2009. u 12:26 - pre 176 meseci
Evo nadjoh! Imam problem sa uploadom!

http://www.elitesecurity.org/t...-Integralne-jne-zadaci-resenja

[Ovu poruku je menjao petarm dana 28.10.2009. u 13:37 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao petarm dana 28.10.2009. u 13:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.vdial.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Diferencijalne, vronskijan i (ne)zavisnost, itd.28.10.2009. u 17:56 - pre 176 meseci
Citat:
Nedeljko: @Cabo

Pa, to važi u slučaju da su f i g rešenja iste linearne diferencijalne jednačine drugog reda sa neprekidnim koeficijentima. Takođe, to važi u klasi analitičkih funkcija. Ja sam samo dokazao da to ne važi za ma kakve dovoljno glatke funkcije f i g.


U redu. Kako se to onda razlikuje od Dokinsovog slučaja? Da li je razlika samo u neprekidnim koeficijentima? Jer on tvrdi da uz funkcije i mogu da budu i linearno nezavisne.

DODATAK: A, sad vidim da on uopšte ne pretpostavlja da su funkcije i rešenja DJ. Znači, to je to?

[Ovu poruku je menjao Cabo dana 28.10.2009. u 19:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.rs.



+2790 Profil

icon Re: Diferencijalne, vronskijan i (ne)zavisnost, itd.28.10.2009. u 18:55 - pre 176 meseci
Da, to je to.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.vdial.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Diferencijalne, vronskijan i (ne)zavisnost, itd.28.10.2009. u 19:23 - pre 176 meseci
Zanimljiva stvar je da se činjenica dalje u udžbeniku nigde ne koristi, već samo , što važi i u slučaju kada , nisu rešenja DJ.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Diferencijalne, vronskijan i (ne)zavisnost, itd.28.10.2009. u 21:44 - pre 176 meseci
Cabo imaš dokaz kompletan (Teorema3) u skripti prof. dr. Miodraga Petkovća sa Elektroskog fakulteta u Nišu.
Zemi je sa linka http://www.elfak.ni.ac.rs/phpt...avlja/diferencijalne_tekst.pdf
Skripta je u celina preslaba za PMF, ali je sažeta i nema bisera. I najbitnije Teorema3. sa dokazom je ono što ti je Nedeljko već razjasnio.

Od istog profe imaš skripte i iz nizova, redova, kompleksne analize i verovatnoće i statistike i sve su solidne na linku: http://www.elfak.ni.ac.rs/phptest/new/index.php.
Pogotovo verovatnoća i statistika su dobro urađeni.

Za zadatke za pismeni ti preporučujem knjigu od prof. Belajčića sa Arhitekture "Diferencijalne jednačine". Nije tip-top za nivo PMF-a ali je postupna, šablonska. Kao Apsen za integrale. Nije puno dokazivao i za usmeni je neupotrebljiva, ali za zadatke za pismeni je izvornik. U fazonu: tip1 (čas1, čas2..), tip2... Kopija Apsena. Imam je. Ako treba javi se.

Za teoriju nemam ideju. Osim te "Julke".
Ko vam je ta "Julka"???

Jel ima ko knjigu "Zanimljivi matematički problemi" od prof. dr. Miodraga Petkovća??? U bilo kom obliku. Mala (A-5), crvene korice. Imao sam je i neko mi je "pozajmio". Od tada jurim da je kupim, ali je nigde nema.
Sad imam samo naslovnu stranu: http://www.miodragpetkovic.com/eng/books/problemi.html

[Ovu poruku je menjao miki069 dana 28.10.2009. u 22:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.vdial.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Diferencijalne, vronskijan i (ne)zavisnost, itd.29.10.2009. u 21:33 - pre 176 meseci
Citat:
miki069: Cabo imaš dokaz kompletan (Teorema3) u skripti prof. dr. Miodraga Petkovća sa Elektroskog fakulteta u Nišu.


Hvala, pogledaću.

Citat:
miki069: Za zadatke za pismeni ti preporučujem knjigu od prof. Belajčića sa Arhitekture "Diferencijalne jednačine". Nije tip-top za nivo PMF-a ali je postupna, šablonska. Kao Apsen za integrale. Nije puno dokazivao i za usmeni je neupotrebljiva, ali za zadatke za pismeni je izvornik. U fazonu: tip1 (čas1, čas2..), tip2... Kopija Apsena. Imam je. Ako treba javi se.


Ma, problem mi je usmeni, lako ću ja zadatke...

Citat:
miki069: Za teoriju nemam ideju. Osim te "Julke".
Ko vam je ta "Julka"???


Interna MATF-ovska stvar. Jedna naša profesorka.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Diferencijalne, vronskijan i (ne)zavisnost, itd.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5145 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.