Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stanodavci i depozit...

elitemadzone.org :: MadZone :: Stanodavci i depozit...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9484 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
89.218.71.*



+6455 Profil

icon Re: Stanodavci i depozit...23.10.2009. u 16:31 - pre 176 meseci
Gumica na slavini, sijalica na plafonu, kvar na veš mašini i sl. stvari treba da održava stanar, naravno, pre toga je stan trebao primiti u ispravnom obliku. Naravno, stanar ne treba da hobluje i lakira parket, ili da menja kuhinjske elemente koji su se istrošili od upotrebe, to je već obaveza zakupodavca. A ko što kaže boccio, to su neke osnovne stvari koje se zakupodavac i zakupac dogovaraju prilikom ugovaranja zakupa, a ne kad se desi problem...
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Stanodavci i depozit...13.12.2009. u 21:18 - pre 175 meseci
evo kako to izgleda u sredjenom svetu, sa vekovnom tradicijom (lihvarenja).

Ja od 1. januara treba da menjam stan. Kirija ce biti oko 600 evra + troskovi. E sad ukoliko ne nadjem sam stan vec budem morao koristiti uslugu agencije to je za njihovu uslugu visina jedne kirije 600 evra - Paf !

Idemo dalje, garancija se obicno uzima za dve kirije i praksa u Italiji je da ako ostvarite dobar odnos a to je 85% sigurno oni vam to prime kao zadnje dve rate. Ova suma nije tako tragicna jer bude lepo kad napustate stari stan kao ja sada, pa 2 zadnja meseca ne platite kiriju. Ali ste zato kulturni sa gazdom i nema niko zamerku od komsija.

Dakle 2400 evra treba mi da udjem u stan. Za to ja dobijam ispecatiran ugovor koji mogu dalje da koristim za neke eventualne socijalne povlastice i dr. Gazda ne moze doci bez najave, niti sam ja obavezan da ga primim. On mora da placa porez na prihod drzavi. Naravno ugovor mozemo i menjati, ali ovo je neka ustaljena praksa za Italiju, sever Italije da kazem jer na jugu se igra druga igra.

Da se vratim na Srbiju. Neko ovde kaze jedva cekam da gazde budu morale da placaju porez. Hm, znas sta ce se onda desiti ? Gazde ce reci kirija ide sa 200 na 240 jer skacu troskovi (citaj, zao mi je decko moram da platim porez). I to ce uraditi svi tako pa neces imati kud. Drugo, neko kaze kako u Nemackoj sve je to organizovano, sve to rade neke agencije, jeste, jeste, ali sve to kosta ljudi moji. Nemac placa, placa mnogo i daje puno i naravno da trazi maksimum. Znaci sve sto hocete da se poboljsa u nasoj Srbiji, da nam bude bolje, moracemo se masiti za dzep - druge nema.

I na kraju, stan ili orocena lova. Pa ako cemo o profitu valda bi najbolje 50,000 bilo da se okrene u neki biznis, ali koliko bi se ljudi to usudilo uraditi ?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Stanodavci i depozit...13.12.2009. u 22:54 - pre 175 meseci
Citat:
Beltrammi
I na kraju, stan ili orocena lova. Pa ako cemo o profitu valda bi najbolje 50,000 bilo da se okrene u neki biznis, ali koliko bi se ljudi to usudilo uraditi ?


Pa i nije nuzno najbolje ako razmislis - nije svako za "biznis", a i svako ulaganje ima svojih rizika.

Sto se postavljaca teme tice, jedina relevantna stvar je sta pise u ugovoru, koji je obicno takav da se automatski produzava sve dok se ne raskine.

Uzgred, oko overe - nije tacno da je obavezno overiti ugovor da bi on bio validan. Uzgred, overa ugovora sluzi samo da se garantuje identitet onoga ko ugovor overava i datum overe. Ali, opet, ugovori jesu validni i bez toga.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Stanodavci i depozit...14.12.2009. u 11:54 - pre 175 meseci
@Beltrami

Sledeci put kad budes krenuo da iznosis cifre u evrima sa sve uzvicnicima i underline-ovima pokusavajuci da naglasis nesto jeb3mliga sta, seti se kolika je prosecna plata u ITA, a kolika je u SRB i sta jedan stanar moze da ocekuje od prosecnog stana tamo, a sta ovde. Treba ti 2400 EUR da bi usao u stan, pa sta? To je jedna ipo - dve prosecne plate tamo i to samo ako budes trazio preko agencije, u suprotnom je to -600 EUR = 1800 . Ja sam pre godinu dana iznajmio poluopremljen stan od oko 40 Kvm i za to sam gurnuo 250 EUR kirija + 2x250 EUR depozit = 750 EUR bez agencije, a da sam isao sa agencijom to bi bilo jos 100 EUR = 850. Skoro 3 prosecne plate u SRB.

Citat:
Znaci sve sto hocete da se poboljsa u nasoj Srbiji, da nam bude bolje, moracemo se masiti za dzep - druge nema.


Znaci, masemo se vec mi za dzep ovde itekako, isto kao i svuda u Evropi (ako ne i vise) samo sto tesko da je bilo sta (citaj nista) ovde bolje
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Stanodavci i depozit...14.12.2009. u 16:48 - pre 175 meseci
u opstini gde ja zivim prosecna neto plata je 1050 evra. To je znaci 2.28 plate za ulazak u stan.

Tvojih 850 podeljeno sa ovih 2.28 izadje 372 evra, a to je odprilike prosecna plata u Srbiji.

Znaci na istom smo, a poenta mi nije bila da predstavim kako je Italija skuplja, to zna svako vec da predstavim kako ovde izgleda iznajmljivanje.

[Ovu poruku je menjao Beltrammi dana 14.12.2009. u 20:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ealing
vlado raf
novi sad

Član broj: 93554
Poruke: 51
109.93.223.*

Sajt: www.realhousenekretnine.c..


Profil

icon Re: Stanodavci i depozit...24.02.2010. u 20:51 - pre 172 meseci
Ugovor o zakupu se po zakonu ne mora overavati u sudu da bi bio važeći.
london
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Stanodavci i depozit...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9484 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.