Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravljenje win32 GUI u c++

[es] :: C/C++ programiranje :: Pravljenje win32 GUI u c++

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6909 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.attbi.cable.earthlink.net



+18 Profil

icon Re: Pravljenje win32 GUI u c++26.12.2003. u 03:53 - pre 247 meseci
Ok, primedbe na racun performansi su ok - ja sam te razumeo da ti se ne dopada nesto drugo, tipa sam API, broj PCa sa frameworkom, itd. Vreme ce srediti to sa performansama - vreme leci sve :)

A do tada, treba sesti i izanalizirati - ako se projekat pocinje sada, moze da se proceni sta ce biti min config kada to bude pocelo da se prodaje, i u zavisnosti koliko je kompleksan UI, izabrati da li treba da se radi u .NETu ili necemu drugom. U .NETu ce UI biti sigurno jeftiniji za razvoj i odrzavanje, ali ce to zato kostati u performansama.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Pravljenje win32 GUI u c++26.12.2003. u 13:29 - pre 247 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Kao što rekoh, zavisi od aplikacije. Verovali ili ne, nama mušterije traže da podržavamo Windows 95 i bilo je jako čupavo kad smo im saopštili da podržavamo samo 2k+.


ovo mi je poznato. i mi smo skoro naišli na ovaj "zahtev", al sam ja mislio da je to zbog toga što je ovo srbija. izgleda da to nije bio razlog ;)

a inače, kako ja da podržavam win98, kad ni MS više ne podržava ništa starije od w2k?

jel može neko da mi objasni taj paradox?
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-4.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Pravljenje win32 GUI u c++26.12.2003. u 18:57 - pre 247 meseci
MS podržava ne samo W98, već i NT4 (iz 1996), ali većini nezavisnih firmi je to potpuno neisplativo - osim kad ljute mušterije sednu na vrat :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Pravljenje win32 GUI u c++26.12.2003. u 22:21 - pre 247 meseci
During the next few months, Microsoft will begin phasing out support for a number of its Windows flavors and related technologies.

http://www.microsoft-watch.com/article2/0,4248,1418117,00.asp

At the end of mainstream support, business and developer software customers have the option of purchasing up to two years of "extended support."
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

mbabuskov
Milan Babuškov
Subotica

Član broj: 4718
Poruke: 217
*.suoffice.EUnet.yu

Sajt: www.comp.rs/izradasajta


+6 Profil

icon Re: Pravljenje win32 GUI u c++27.12.2003. u 08:25 - pre 247 meseci
Probaj wxWindows. Ja ga koristim vec oko godinu dana i vrlo sam zadovoljan.

http://www.wxwindows.org

Inace, OpenSource je i ima specijalnu licencu (nesto slicno MPL) tako da je 100% free i za komercijalnu upotrebu, a ne treba da "otvoris" svoj kod.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Pravljenje win32 GUI u c++27.12.2003. u 11:31 - pre 247 meseci
Citat:
Dragi Tata:
MS podržava ne samo W98, već i NT4 (iz 1996), ali većini nezavisnih firmi je to potpuno neisplativo - osim kad ljute mušterije sednu na vrat :)


zar nisu najavili end of life za pocetak 2003-e?
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.231.216.81.gus.vf.siwnet.net

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Pravljenje win32 GUI u c++03.01.2004. u 11:23 - pre 247 meseci
GTK# i QT# su moj odgovor (ako bas pozelis da se bavis .NET-om). O Avalon-u ne znam nista, ali neki low-level API koji ce moci da se koristi iz C-a (pa i asemblera) ce Microsoft morati da obezbedi ako zeli da ima "normalan" OS. Dakle, poprilicno sam siguran da price tipa "WinAPI je mrtav" nemaju osnova. Nesto sam poprilicno siguran da .NET koristi isti, a i spomenuti Avalon. ;)
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.glfd.dial.virgin.net



+4 Profil

icon Re: Pravljenje win32 GUI u c++03.01.2004. u 11:58 - pre 247 meseci
Uz rizik da budem zheshce napadnut, moja preporuka bi bila : CLX u C++Builder-u.
CLX koristi Qt kao podlogu, gotovih komponenata imash kol'ko volish, sve shto napravish je skroz Win/Linux portabilno, i ceo sistem je pravi RAD, imash UI gotov za minut, bez nekog programiranja! A ako ti portabilnost nije bitna, VCL je to isto, samo malo robustnije (strogo Win32).
Nazalost, ni Borland vise nije siguran da je ovo future-proof , ali se itekako isplati probati!
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.231.216.81.gus.vf.siwnet.net

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Pravljenje win32 GUI u c++03.01.2004. u 12:28 - pre 247 meseci
Da, ako ga ne interesuje .NET o kome se prica(lo) u ovoj diskusiji CLX je svakako dobra odluka, a licno mislim i da je "future-proof", jer Borland (C++) skupa sa CLX koristim u par projekata...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.attbi.cable.earthlink.net



+18 Profil

icon Re: Pravljenje win32 GUI u c++03.01.2004. u 19:10 - pre 247 meseci
Leka, da li mozes da mi objasnis ovo gore? Ispada da je CLX future-proof JER ga ti koristis u par projekata.

Ne znam, ali obicno prva asocijacija za "Borland" nije bas "future proof". Doduse, mozda gresim, mozda je u Evropi bitno drugacije stanje, ali u USA gotovo da nema poslova za Borland programere.
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
80.93.225.*



+62 Profil

icon Re: Pravljenje win32 GUI u c++06.01.2004. u 08:45 - pre 247 meseci
Citat:
NastyBoy:
A ako ti portabilnost nije bitna, VCL je to isto, samo malo robustnije (strogo Win32).


Ovaj citat nije tacan. VCL (Pascal code) je pun uslovnog kompajliranja (filovan IFDEF direktivama), radi portabilnosti na Linux. CBuilder taj 'gotov' VCL 'uvlaci' *.hpp fajlovima, tako da sto se CB-a (Delphi-ja?) tice, sistem je potpuno transparentan (Win32 ili Linux, svejedno mu je).
E sad, ako se pod 'portabilnost' mislilo i na neke druge sisteme...mrka kapa, pretpostavljam.

Rajko
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.80.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Pravljenje win32 GUI u c++06.01.2004. u 10:03 - pre 247 meseci
čekaj rajko, sad si i mene zbunio. koliko sam ja upoznat, VCL se zasniva na win32 APIju, bar ovaj vizuelni deo, tj sve što nasleđuje od tWinControl.

sve "iznad" toga toga u hijearhiji (recimo tComponent) je zajedničko i za VCL i za CLX, a u CLX je tWinControl i sve ispod njega zamenjeno sa tWidgetControl, iz QTa.

ispravi me ako grešim?

 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.glfd.dial.virgin.net



+4 Profil

icon Re: Pravljenje win32 GUI u c++06.01.2004. u 18:59 - pre 247 meseci
Zombie, ne greshish, to jeste tako...
Prochitao sam x puta Rajkov post i dalje ne kontam shta je hteo da kazhe ...
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Pravljenje win32 GUI u c++07.01.2004. u 04:53 - pre 247 meseci
ja otprilike mogu da skontam šta je rajko hteo da kaže, ali za pometnju je možda najviše kriv sam borland ;)

naime, VCL nije baš ono za šta se izdaje, znači nije samo Visual Component Library. u okviru VCLa su prisutne i komponente kao što su tComponent, tXMLDocument, tList, tReader i još mnoge druge koje nemaju veze sa vizuelnim, tj koriste se i u potpuno nevizuelnim aplikacijama kao što su npr serveri..

e sad, od (valjda) Delphi 6 je taj ne-vizuelni deo VCLa napisan portabilno, sa IFDEFovima i slično, tako da je totalno portabilan na linux, dok je vizuelni razdvojen na win32 VCL i qt CLX.

verovatno otuda pometnja ;)
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.in-addr.btopenworld.com



+4 Profil

icon Re: Pravljenje win32 GUI u c++07.01.2004. u 18:35 - pre 247 meseci
Da, to sam upravo i napisao u prethodnim postovima. Mada, kada kazem VCL, ipak mislim na vizuelnu stranu stvari, i to je strogo Win32.
TList, AnsiString i slicne klase su ipak samo pozadinske, i ne moraju da se posmatraju kao deo VCL-a per-se. A i inace u Builder-u VCL komponente ne mozhesh da instancirash na steku (kao lokalne), moraju biti na heap-u, dok pomenute "pomocne" klase mozhesh da instancirash kako hocesh, shto ih i chini nekako odvojenim od VCL-a (i samim tim je logichno da se prave kao portabilne od starta)
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Pravljenje win32 GUI u c++

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6909 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.