Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...

[es] :: Advocacy :: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 20563 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.st.cable.xnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...18.10.2009. u 15:04 - pre 175 meseci
Citat:
Tyler Durden: z@re, trebao si ga pokrenuti onda na freebsd...


Nisam jer to nije moj laptop, s druge strane da je to FreeBSD, otisao bi na HCL i pogledao da li je uredjaj podrzan. Ako je, onda stvarno radi, ako nije onda se ni netreba zajebavat oko njega.

Tipicno za Linuxase, svali krivnju na nesto drugo. E pa nece ic. Ubuntu glumi nekakav desktop OS, i sam ubuntu je detektirao taj uredjaj, izbacio fancy notifikaciju i fancy wizard za konfiguriranje. Pa opet ne radi.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Član broj: 158660
Poruke: 325
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...18.10.2009. u 15:09 - pre 175 meseci
Citat:
bestragamuglava: Ovo je moguce samo:

a) ako si izuzetno ... netalentovan

Znači čovek mora da bude talentovan da koristi računar ili OS koji pretenduje da bude user-friendly? Jeste da je ovo tehnički forum, ali nisu ovde sve sami sys-admini i system programeri pa da znaju u tančine kako neki OS funkcioniše.

Za ono pod b) ne vredi trošiti ni reči.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...18.10.2009. u 16:01 - pre 175 meseci
Ma da, i ja sam uvek gotivio to OS pretpostavlja :)

Stav developera i njihov developement policy je nesto sto u mnogome utice na sam os. Ubuntu-ovi developeri zele da priblize Ubuntu svim korisnicima tako da sto manje posla imaju oko podesavanja i ostalih zezancija i gledaju da sve radi ako je moguce out of the box a da izgleda dovoljno fancy da makar i sminkom privuce dosta korisnika. Sve je to super - ali to se postize tako sto ces da nakalemis na originalni source kod jedno 20 patch-eva i nadati se da si pokrio sve mogucnosti. Tipican primer je canonical notification-osd, da bi vam onako lepo iskakali kontakti iz pidgina, lepo prikazivale promene volume-a u mixeru i slicno moras do besvesti da izoblicis standardni notification i da izmenis kod na svakoj aplikaciji koja koristi isti. Eto lepo mogu i ja da napravim da to isto izgleda i na arch-u ali brate mili to vise nisu delovi kod-a pidgina, gnome-a i sl vec canonical-ovi - ja treba da se uzdam u njih da ce ispratiti sve promene u svim tim aplikacijama na vreme i prema tome modifikovati svoj notification. Pa previse zezancije po meni za obican make up standardnog feature-a zar ne?

I to je upravo ono sto pricam sve vreme, ako odjednom pocne da brljavi notification, da li je to do pidgina, canonical-ovog notificationa za isti, notification-osd-a, dbus-a ili neceg petog sto se u toj salati zateklo?
make love - !war
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Član broj: 158660
Poruke: 325
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...18.10.2009. u 16:12 - pre 175 meseci
To više ni sami developeri ne znaju šta brljavi zbog dosta, kao što i sam kažeš, unakaženog koda - overpatch-ovanog ja bih rekao.

Ne znam, meni se Ubuntu nikada nije nešto svideo, jedini Ubuntu koji koristim je JeOS. Inače mi je puno bliža filozofija Arch-a (distro baš po meri, nije zahtevan kao gentoo, a opet pruža pregršt mogućnosti prilagođavanja), ili recimo CentOS-a (koji je dušu dao za administraciju). Ali ti opet nisu baš user-friendly, tako da je za desktop korisnike Ubuntu možda i najlogičniji izbor. Do pre koju godinu bih rekao SuSE, ali taj distro je postao smeće, ne znam kako sada stvari s njim stoje, a PCLOS nisam nikada ni probao pa da imam neko mišljenje o njemu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...18.10.2009. u 16:27 - pre 175 meseci
@z@re,

Jest da je off-topic, ali... da li znas zasto ne mogu da se ulogujem (KDE) sa PC-BSD distroom u VMWare okruenju?

Instalira se lepo, medjutim kada se pojavi KDE login screen, cim ukucam user/pass X se restartuje i ponovo se vrati na login screen...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...18.10.2009. u 16:33 - pre 175 meseci
Citat:
z@re: Nisam jer to nije moj laptop, s druge strane da je to FreeBSD, otisao bi na HCL i pogledao da li je uredjaj podrzan. Ako je, onda stvarno radi, ako nije onda se ni netreba zajebavat oko njega.

Tipicno za Linuxase, svali krivnju na nesto drugo. E pa nece ic. Ubuntu glumi nekakav desktop OS, i sam ubuntu je detektirao taj uredjaj, izbacio fancy notifikaciju i fancy wizard za konfiguriranje. Pa opet ne radi.


Jedino što je tipično jeste tvoj očigledan hejt prema Linuxu uopšte.
Ja lično ne volim Ubuntu, čak mislim da donosi više štete nego koristi Linux zajednici generalno, ali ti baš previše tupiš sa pljuvanjem Linuxa.

A to što bi bio uradio sa fbsd, trebao si da uradiš i sa tim nesretnim Ubuntu-om. Odeš na njihov HCL i provjeriš da li je uređaj podržan.

@dimkovic
Nemoguće da se to dešava :P :)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...18.10.2009. u 16:43 - pre 175 meseci
@dimkovic

Bez Xorg.0.log i Xorg.0.log.old ne moze se znati...


@ Danijel

Citat:

tako da je za desktop korisnike Ubuntu možda i najlogičniji izbor


Sa ovim se slazem, ma koliko ja ne gotivio Ubuntu kao distro - opet je najvise korisnika privukao sto se moze videti i na distrowatch-u.
openSuSe je smece zbog odvratno loseg packet management-a, disaster klasican, ne znam zasto su inace rpm distribucije toliko lose u razresavanju dep-ova... Cak i nemaju neki normalni (da ne kazem user friendly) gui packet manager, da nije yumex-a (i yum-a pod konzolom) na fedori ja ne znam sta bi korisnici radili, koristili onaj ocaj od package kit-a?
make love - !war
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...18.10.2009. u 19:59 - pre 175 meseci
Nista se ja ne bunim ako mi ne dozvoljvaju da saznam kako OS radi. Samo NEKA RADI SVOJ POSAO a ja se necu mesati, prosto. Ali, niti radi, niti daje neki nagovestaj greske, nista zivo, jedino zeza.

Znaci, postoji Windows OS, sa svojim manama i vrlinama, zatim postoji Linux, i kao treci postoji "grupa Linux distribucija" ako hoces da uradis sve sto ti treba. Instaliras 3 - 4 komada i vozi. Ne kazem da je neki veliki problem, ali je ipak glupo. O ostalim OS nemam sta da pricam jer ih ne poznajem, neke ni malo, neke sam doduse probao, ali sam digao ruke.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...18.10.2009. u 20:17 - pre 175 meseci
Zato pređi na Windows i rešio si problem.
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
212.200.178.*

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...18.10.2009. u 20:29 - pre 175 meseci
Citat:
combuster
ne znam zasto su inace rpm distribucije toliko lose u razresavanju dep-ova... Cak i nemaju neki normalni (da ne kazem user friendly) gui packet manager, da nije yumex-a (i yum-a pod konzolom) na fedori ja ne znam sta bi korisnici radili, koristili onaj ocaj od package kit-a?


Ovo jednostavno nije tačno, najsvetliji primer je PCLinuxOS, rpm-based distro, ima Synaptic koji na njemu fantastično radi. Nikada nisam naišao na depsolve problem. Generalizacija je jako loša stvar, jer skoro nikad nije tačna.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...18.10.2009. u 21:09 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @z@re,

Jest da je off-topic, ali... da li znas zasto ne mogu da se ulogujem (KDE) sa PC-BSD distroom u VMWare okruenju?

Instalira se lepo, medjutim kada se pojavi KDE login screen, cim ukucam user/pass X se restartuje i ponovo se vrati na login screen...


I ja ću da nastavim offtopic, ova glavna diskusija mi nije zabavna. Pogledaj ~/.xsession-errors, ako je započela korisnička sesija odnosno sistemski log KDM-a ako nije. Kao treću varijantu pogledaj pomenuti Xorg.0.log.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...18.10.2009. u 21:28 - pre 175 meseci
Hm izgleda da je razlog za ovo nedostatak prostora na virtuelnom disku - napravio sam 4 GB disk, ali izgleda mu to nije bilo dosta. df prikazuje da je disk 107% pun (!?)

Ono sto je uvrnuto je sto se setup nije zalio da nema mesta.

E svasta...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bestragamuglava

Član broj: 184188
Poruke: 128
93.87.175.*



+1 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...18.10.2009. u 22:02 - pre 175 meseci
@Danijel Krmar

Moguce da se moj post moze razumeti kao provala nadobudnosti, ali mi to nije bila namera; i sam sam se godinama patio sa linuksima, dok se nisam odlucio za OpenBSD; tu sam za mesec dana naucio vise nego za par godina po kojekakvim linuksima. I nisam nikakav programer, nego obican, najobicniji korisnik.

Inace, svako od nas je valjda sysadmin sopstvenog kucnog racunara.

A za ono pod 2, stvarno mi ne pada na pamet da trosim reci i ubedjujem neverne Tome u ono sto mi je u par navrata napisano na ubuntuforums od strane par ubuntu gurua.
 
Odgovor na temu

bestragamuglava

Član broj: 184188
Poruke: 128
93.87.175.*



+1 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...18.10.2009. u 22:10 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ... df prikazuje da je disk 107% pun (!?)



To je UNIX feature, a ne bug.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Ono sto je uvrnuto je sto se setup nije zalio da nema mesta.

E svasta...


Koji setup, ako si instalirau u VM?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...18.10.2009. u 22:42 - pre 175 meseci
Pa onaj PCBSD setup - ima neki wizardoliki UI za instalaciju. Ja sam imao fiksni 4 GB disk, mislio sam da mu je dosta... ali izgleda nije. Trebao mi je to objasniti a ne ovako da qrvinski crkava :-)

Instaliracu ga ponovo za neki dan, stavicu 32-bitnu verziju i veci virtuelni disk.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bestragamuglava

Član broj: 184188
Poruke: 128
93.87.175.*



+1 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...18.10.2009. u 22:54 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa onaj PCBSD setup - ima neki wizardoliki UI za instalaciju. Ja sam imao fiksni 4 GB disk, mislio sam da mu je dosta... ali izgleda nije. Trebao mi je to objasniti a ne ovako da qrvinski crkava :-)

Instaliracu ga ponovo za neki dan, stavicu 32-bitnu verziju i veci virtuelni disk.


Ako si instalirao na virtual masini, onda je to valjda trebala da ti objasni virtual masina.

Ne znam za PCBSD, na linux sam naucio da izbegavam "nazidane" varijante vec da se drzim osnovnih. OpenBSD ti lepo u install instructions objasni koliko ti prostora diska treba za koju varijantu instalacije. Instrukcije se citaju pre instaliranja i ne postoje nikakva wizard upozorenja. U suprotnom, zavrsava se kao na Ubuntu, a razumni developeri se pokupe i odu, kao i covek iz uvodnog clanka.
 
Odgovor na temu

bestragamuglava

Član broj: 184188
Poruke: 128
93.87.175.*



+1 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...18.10.2009. u 23:45 - pre 175 meseci
Citat:
tdjokic: Nista se ja ne bunim ako mi ne dozvoljvaju da saznam kako OS radi. Samo NEKA RADI SVOJ POSAO a ja se necu mesati, prosto. Ali, niti radi, niti daje neki nagovestaj greske, nista zivo, jedino zeza.

Znaci, postoji Windows OS, sa svojim manama i vrlinama, zatim postoji Linux, i kao treci postoji "grupa Linux distribucija" ako hoces da uradis sve sto ti treba. Instaliras 3 - 4 komada i vozi. Ne kazem da je neki veliki problem, ali je ipak glupo. O ostalim OS nemam sta da pricam jer ih ne poznajem, neke ni malo, neke sam doduse probao, ali sam digao ruke.


Moguce da sam zvucao kao nadobudno pseto u prethodnoj poruci o netalentovanim korisnicima, ali to je iskljucivo zbog toga sto sam se i ja godinama patio kao ti.

Stvar nije bila do moje gluposti, vec do linux koncepta i do cinjenice da sam obican korisnik, a ne neko ko je slusao predmete tipa Operativni sistemi, programiranje 1,2,3, Arhitektura Racunara, Osnove Umrezvanja, itd. Verovatno bi neko ko je to studirao mogao da razume gomile razlicitih nowto.

Presao sam na OpenBSD i za par sedmica neverovatno lako i jednostavno naucio stvari koje na linux godinama nisam mogao da dokucim.

Isto kao sto za 8 godina redovnog skolovanja + 4 semestra na fakultetu nisam uspeo da savladam francuski, a za 5 semestara kursa sam uspeo da savladam engleski. Dakle, nije bilo do mene, nego do programa i koncepta ucenja.

Uostalom, isto to se, ali sa stanovista developpera, konstatuje u uvodnom clanku.
 
Odgovor na temu

malikarlo

Član broj: 193346
Poruke: 9
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...19.10.2009. u 00:04 - pre 175 meseci
A koji se to linux distro koristio?
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.st.cable.xnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...19.10.2009. u 00:07 - pre 175 meseci
Citat:

Hm izgleda da je razlog za ovo nedostatak prostora na virtuelnom disku - napravio sam 4 GB disk, ali izgleda mu to nije bilo dosta. df prikazuje da je disk 107% pun (!?)
Ono sto je uvrnuto je sto se setup nije zalio da nema mesta.
E svasta...


Kod FreeBSDa imas slajsove - to su kontenjeri koji sadrzavaju UFS particije, jako dobar mehanizam za izbjegavanje arhaicnih pri/ext MBR/BIOS sranja iz 1978me...sta se tice BIOSa, FreeBSD drzi jednu particiju, koja je u biti slice, a unutar slicea mozes imat koliko oces pravih UFS particija. UFS ti dopustava da napravis fillover, to je tih 107% prostora, jer slice moze bit veci nego sve particije unutra. Na serverima koji se pune logovima se recimo napravi slice od 100GB, pa se particija kojoj je mount point /var/log stavi kao fizicki zadnja, s tim da sve particije skupa recimo imaju 98GB. Ako se prepuni logovima nece sistem prestat logirat nego ce /var/log otic na > 100%, pa ces sam rucno ocistit.

FreeBSD installer se nece bunit ako recimo alociras slajs od 500 MB i pokusas instalirat sve sta postoji na instalacijskom CDu. Jednostavno usred toga ce instalacija puknit i to je to. Valjda ljudi kontaju da znas sta radis...inace dosta primjedbi se upucuje prema FreeBSD installeru, ali dev team-u je to debelo na dnu liste prioriteta, sta potpuno razumijem jer to nije desktop-friendly operativni sistem koji provjerava tvoje korake.

Konkretno kod PC-BSDa je to teska greska, jer on ipak pokusava prodrijet na desktop trziste. Ako ti se da, otidji na njihov sajt i jednostavno prijavi bug - da installer ne provjerava da li odabrani paketi mogu stat u alocirani slajs.

Inace nikad nisam probao PC-BSD i mislim da takav OS nema neko mjesto pod suncem. FreeBSD jednostavno ima jako malo podrzanih drajvera za neki tezi desktop usage. Jedini cilj tog sistema koji ja osobno vidim, jest taj da FreeBSD priblizi korisnicima kojima se ne da citat stotine stranica handbooka da uopce skuze kako napravit najjednostavniju operaciju na sistemu. Imas odma desktop i internet pa FreeBSD mozes ucit on the fly.

Nemas pojma koliko upita dodje na FreeBSD forume/mailing liste tipa "upravo sam instalirao FreeBSD, i doceka me crni ekran u tekstu gdje ukucam username i password i onda nista". Pa PC-BSD bi trebao bit za takvu populaciju, ako ih zanima FreeBSD da ih se ne baci odma u vatru nego da imaju malo blazi learning curve.

Konkretno i objektivno, desktop mogucnosti FreeBSDa su negdje na nivou Windowsa 2000 tamo negdje 2002ge. Podosta ispod Linuxa, dapace. Ono sta se meni svidja kod svega toga skupa jest cinjenica da FreeBSD ne glumi nesto sta nije. Njegove desktop mogucnosti su meni dostatne - mozes gledat Youtube, slusat muziku, gledat filmove, surfat po netu, imas hw ubrzanu grafiku, to je ono sta mi treba dok ne radim one ozbiljne stvari koje radim na njemu. Hoce li to tebi bit dostatno, vjerovatno nece.

Tako da savjet - ako oces PC-BSD cisto da vidis na sta to lici, ok. Ako ocekujes neki 2009-ready desktop sistem, zaboravi i odustani odmah.

Citat:

Jedino što je tipično jeste tvoj očigledan hejt prema Linuxu uopšte.
Ja lično ne volim Ubuntu, čak mislim da donosi više štete nego koristi Linux zajednici generalno, ali ti baš previše tupiš sa pljuvanjem Linuxa.

A to što bi bio uradio sa fbsd, trebao si da uradiš i sa tim nesretnim Ubuntu-om. Odeš na njihov HCL i provjeriš da li je uređaj podržan.


Ja imam objektivne razloge za takav hejt. Sistemi koje razvijam i koje odrzavam su kriticne aplikacije koje pokusavaju spasit ljudske zivote. Bez preseransa. Kakve smo sve probleme imali samo sa odrzavanjem sistema, takve probleme ne bi imali da je na FreeBSDu ili nekom komercijalnom UNIXu. Radi se o Debianu na skupljim HPovim serverima, sve je certificirano da radi sa svime, pa opet sranja. Mogu mislit kako bi bilo da pokusavamo radit sta radimo sa nekom zklj distribucijom i homemade "serverima".

I da, uredjaj je "podrzan" na Ubuntuu. Kao sta sam rekao, cim se usteka prepozna ga i izbaci wizard.

S druge strane, desilo se sta se desilo, i to ne mozes negirat, Ubuntu je zajebo. Ako se tebi Linux svidja, super, meni se ne svidja, nemamo se oko cega svadjat. Ne vidim razloga zasto me optuzujes ako je Ubuntu zajebo, mozes fino priznat manu. Pogledaj sta sam upravo napisao Dimkovicu oko FreeBSDa na desktopu, ja uredno i objektivno priznajem mane sistema kojeg preferiram.



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...19.10.2009. u 02:28 - pre 175 meseci
Citat:
Mogu mislit kako bi bilo da pokusavamo radit sta radimo sa nekom zklj distribucijom i homemade "serverima".


Pa ti nisi cuo za Ubuntu Server Edition? ;) Inace, odlican post, da se nesto nauciti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu EeePC Developer: Odustajem, Ubuntu je hrpa smeća...

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 20563 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.