Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Disable file copy

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Disable file copy

[ Pregleda: 1483 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Disable file copy14.10.2009. u 15:12 - pre 177 meseci
Da li je moguće u ddelphi-u napraviti da se onemogući kopiranje file-a ako se file koristi?

Hvala!
p.s
Da objasnim šta mi točno treba. da li je mogući na bilo koji način napraviti da se onemogući kopiranje .fdb file-a? Mogu ga kriptirati kod izlaza iz aplikacije, i onda je to u redu, kod ulaza u aplikaciju ga dekriptiram, ali je problem šta se za vrijeme dok je aplikacija aktivna .fdb file može bez problema kopirati na drugo mjesto.

[Ovu poruku je menjao captPicard dana 14.10.2009. u 16:56 GMT+1]
F
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Disable file copy14.10.2009. u 23:11 - pre 177 meseci
> Da li je moguće u ddelphi-u napraviti da se onemogući kopiranje file-a ako se file koristi?

Ako si ti taj koji drži otvaren fajl, može.

> Da objasnim šta mi točno treba. da li je mogući na bilo koji način napraviti da se onemogući kopiranje .fdb file-a? Mogu ga kriptirati
> kod izlaza iz aplikacije, i onda je to u redu, kod ulaza u aplikaciju ga dekriptiram, ali je problem šta se za vrijeme dok je aplikacija aktivna
> .fdb file može bez problema kopirati na drugo mjesto.

Možeš napraviti custom FB tako da read/write ekskluzivno otvara bazu, možeš napisati file drajver ili možeš pokušati da pravima pristupa npr. da pristup bazi ima samo System (ili neki drugi user) kome će pripadati FB server.
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: Disable file copy15.10.2009. u 07:48 - pre 177 meseci
Citat:
savkic:
Ako si ti taj koji drži otvaren fajl, može.


Da, ja držim file otvoren, ali ga drže i drugi korisnici u mreži (ali mu svi pristupaju preko servera) Pretpostavljam da u tom slučaju nije moguće?

Citat:

Možeš napraviti custom FB tako da read/write ekskluzivno otvara bazu, možeš napisati file drajver ili možeš pokušati da pravima pristupa npr. da pristup bazi ima samo System (ili neki drugi user) kome će pripadati FB server.


Tražim na googleu "file driver" ali ne dobivam ništa šta bi me uputilo. Može hint?

Ovo zadnje opet ne može jer je problem da želim onemogućiti kopiranje i bilo kakvu manipulaciju .fdb bazom i onome tko se spaja preko vnc-a. Dakle, bazi može pristupizi jedino i samo aplikacija (čak niti ja bez da "maknem zaštitu").

Hvala savkic!


F
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Disable file copy15.10.2009. u 10:32 - pre 177 meseci
> ja držim file otvoren, ali ga drže i drugi korisnici u mreži (ali mu svi pristupaju preko servera) Pretpostavljam da u tom slučaju nije moguće?

Da li je to FB baza, ako jeste onda fajl drži otvorenim FB server, ako koristiš superserver onda možeš modifikovati source FBa.

> Tražim na googleu "file driver" ali ne dobivam ništa šta bi me uputilo. Može hint?

Driver ne možeš pisati u Delphiju, samo Visuall C++,
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms809956.aspx
http://www.osronline.com/article.cfm?article=20
http://www.adp-gmbh.ch/win/misc/writing_devicedriver.html
http://www.catch22.net/tuts/kernel101

> Ovo zadnje opet ne može jer je problem da želim onemogućiti kopiranje i bilo kakvu manipulaciju .fdb bazom i onome tko se
> spaja preko vnc-a. Dakle, bazi može pristupizi jedino i samo aplikacija (čak niti ja bez da "maknem zaštitu").

Onda je to upravo ono što ti treba, ako FB radi kao servis on pripada System nalogu, dozvoli pristup fajlu samo tom useru i onda obični useri ni admin neće imati šta da traže.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Disable file copy

[ Pregleda: 1483 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.