Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako iseci par minuta sa DVD-a?

[es] :: Video softver :: Kako iseci par minuta sa DVD-a?

[ Pregleda: 5215 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

freshman
Beograd

Član broj: 97092
Poruke: 22
*.ptt.rs.



Profil

icon Kako iseci par minuta sa DVD-a?12.10.2009. u 19:27 - pre 176 meseci
Hteo bih da isecem nekoliko minuta sa DVD-a i dobijem kao zaseban fajl koji se moze poslati mejlom, uploadovati...

Kojim softwerom se to najjednostavnije moze postici?
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
92.244.147.*



+2 Profil

icon Re: Kako iseci par minuta sa DVD-a?14.10.2009. u 13:13 - pre 175 meseci
Ja koliko znam, a vise od ovoga ne znam a ujedno i kako bih ja uradio je:

Ripovao bih taj dvd i napravio od njega avi fajl, na primer. Imas gomilu dvd-rippera po netu. Ja na primer koristim Xilisoft DVD to DivX Converter. Kad dobijes film u jednom avi fajlu, onda ga ubacis i VirtualDub i odredis kompresiju u video tab-u, samo da ne bude RAW ( Uncompressed ). I onda u Edit tab-u odredis Set selection start i Set selection end. Znaci, dole pomocu horizontalnog lifta vidis gde je pocetak tog dela filma, odakle bi hteo da seces, i tu odredis da ti bude Start , i povuces lift udesno do kraja tog dela filma, i odredis End.

I kad si to uradio, taj deo filma, ce u horizontalnom liftu da ti bude zaplavljen. Samo onda ides na File - Save as avi i odredis gde ce VirtualDub da ga smesti. I sacekas da zavrsi konvertovanje i secenje. Prethodno si mogao i u Video tab-u da odredis filtere koji su ti zanimljivi ali to nisam objasnjavao.
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Kako iseci par minuta sa DVD-a?14.10.2009. u 21:39 - pre 175 meseci
Prebacis sadrzaj na hard , otvoris Video_TS folder nades VOB info fajl prevuces ga na timeline ili otvoris u trimeru iseces sta hoces prebacis na timeline i renderujes u koji hoces format .Ovo ti je prica za rad u Vegasu . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.179.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Kako iseci par minuta sa DVD-a?20.10.2009. u 15:37 - pre 175 meseci
Citat:
Ripovao bih taj dvd i napravio od njega avi fajl, na primer.

Ovo dugo traje.

Njpre probaj Free Video Dub on moze da sece razne video fajlove bez kompresije.
Ako je DVD enkriptovan onda ces morati da izvuces VOB fajlove sa programom DVD Decrypter pa onda da seces.

Ako Free Video Dub ne bude mogao d aga isece onda probaj MPEG Streamclip koji je malo slozeniji ali moci ce sigurno.
 
Odgovor na temu

freshman
Beograd

Član broj: 97092
Poruke: 22
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Kako iseci par minuta sa DVD-a?22.10.2009. u 03:04 - pre 175 meseci
Konacno sam stigao da se pozabavim ovim mojim problemom.

Uradio sam sve u Premieru. Imam instaliran Adobe paket na racunaru pa sam probao prvo sa njim i uspeo.
Otvorio sam novi projekat i uvezao fajl. Onda sam pronasao pocetak dela koji hocu da isecem pa desni klik i Set Clip Marker In. Ponovim to za kraj dela samo sad ide Set Clip Marker Out i zatim prevukao na Timeline gde se pojavio samo taj deo. Onda File Export Media, odabrao format MPEG2 i gotovo. Exportovao mi je samo parce na Timelinu. Mozda postupak nije pravi ali radi.

Iako nisam koristio softwer koji ste predlozili hvala vam jer mi je pomoglo i to oko VOB fajlova i to oko prevlacenja u Timeline...

 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Kako iseci par minuta sa DVD-a?

[ Pregleda: 5215 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.