Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podesavanje browsera

[es] :: Browseri :: Podesavanje browsera

[ Pregleda: 3091 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

[email protected]
Dule Atanaskovic
Paracin

Član broj: 20877
Poruke: 57
93.87.132.*



Profil

icon Podesavanje browsera11.10.2009. u 21:10 - pre 176 meseci
Da li je moguce neki browser podesiti tako da za razlicite sajtove ima razlicito podesene fontove.Konkretno se radi o Operi.Na razlicitim sajtovima mi je razlicita velicina fontova.Ili su premali ili preveliki.Hocu da svaki sajt podesim na odredjenu velicinu i da Opera to zapamti,kada sledeci put svratim na njega.Necu da prilikom svakog logovanja podesavam velicinu.Velicinu mogu da podesim sa Ctrl +,ali slika tada ide van ekrana(ne vidi se cela).Kako ovo moze ako uopste moze.Ne odnosi se samo na Operu,vec me zanimaju i drugi browseri.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Podesavanje browsera11.10.2009. u 21:48 - pre 176 meseci
Citat:
[email protected]: Velicinu mogu da podesim sa Ctrl +,ali slika tada ide van ekrana(ne vidi se cela).Kako ovo moze ako uopste moze.

Ako je u p[itanju obican tekst, nije mi jasno kako ti izlazi sa ekrana kada opera uvek prilagodjava sadrzaj ekranu (za razliku od ostalih), a ako imas i slike i tekst opet imas dugme "fit to width" koja to resava.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[email protected]
Dule Atanaskovic
Paracin

Član broj: 20877
Poruke: 57
93.87.145.*



Profil

icon Re: Podesavanje browsera12.10.2009. u 14:48 - pre 176 meseci
To mi se desava na Chrome a ne na Operi.Koristim sva 4 browsera skoro ravnopravno,zanimljivije mi je.Moze li Opera da zapamti razlicita podesavanja velicine fontova na razlicitim sajtovima?Sinoc sam se uverio da Firefox to moze,ima posebna ekstenzija za to.Ali mi je Opera brza.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.8.44

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Podesavanje browsera19.10.2009. u 22:14 - pre 175 meseci
Ako poznaješ CSS, možeš definisati CSS pravilo koje reguliše veličinu slova i onda u Operi svakoj stranici pridružiti odgovarajuću .CSS datoteku. Čak je bolje potrpati sva pravila u jednu te istu datoteku i svim tim stranicama je pridružiti, ali onda rizikuješ da ako jedno pravilo sa određenim imenom definiše veličinu slova na jednoj stranici, na drugoj stranici neko drugo pravilo istog imena možda definiše nešto drugo i može da ga poremeti.

Možeš to uraditi i sa JavaScriptom, ali CSS je bolji što se tiče performansi.

Što se tiče slova koji su premalena, podesi u opcijama na panelu Advanced>Fonts minimalnu veličinu slova i Opera će povećati slova na tu veličinu, ako su manja. Evo ja sam stavio na 13 i Elitesecurity je mnogo pristupačniji za čitanje. Jedina ružna stvar je da su dijelovi nekih stranica distorzirani, ali ja to skoro nikada ne susrećem.

U slučaju da hoćeš neka gigantska slova koja uzrokuju razvlačenje skoro svake stranice, u opcijama na panelu Web Pages podesi da je Fit to width uvijek uključen.

Još jedna mogućnost je da na istom mjestu uključiš to i podesiš automatski zoom.

I koje stranice imaju tako velika slova da zahtijevaju smanjivanje?

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 20.10.2009. u 01:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[email protected]
Dule Atanaskovic
Paracin

Član broj: 20877
Poruke: 57
93.87.132.*



Profil

icon Re: Podesavanje browsera21.10.2009. u 19:18 - pre 175 meseci
Fontove drzim na 16.A kako da podesim automatski zum i Fith to Width za stalno?CSS na zalost ne poznajem.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.8.44

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Podesavanje browsera21.10.2009. u 20:18 - pre 175 meseci
Ctrl+F12 i onda tab Web Pages.

Ako su ti slova već tako velika, mislim da ne trebaš podešavati automatsko povećanje stranice.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Podesavanje browsera22.10.2009. u 12:45 - pre 175 meseci
Internet Explorer ima opciju za uvecavanje slova. U meniju View izaberi opciju Text Size i onda imas ponudjenih 5 velicina. Isto ima i Avant Browser koji se u stvari samo naslanja na IE... i to znam samo za IE 6 a moguce je da najnoviji IE 8 moze i da pamti za svaku stranicu posebno. Ne znam taco ali probaj ako ti to treba. ...mozda pomogne.
 
Odgovor na temu

[email protected]
Dule Atanaskovic
Paracin

Član broj: 20877
Poruke: 57
93.86.182.*



Profil

icon Re: Podesavanje browsera22.10.2009. u 17:35 - pre 175 meseci
Navukao sam se izgleda na Chrome i za sada mi on najvise odgovara.Mislim da je cak i od Opere brzi.Jedino mi smeta sto u Adress baru nema padajuce liste pa moram da kliknem u Bookmarks na sajtove koje sam posecivao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: Podesavanje browsera

[ Pregleda: 3091 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.