Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje za one koji su zaposleni kao kabl-internet operateri

[es] :: ISP :: Pitanje za one koji su zaposleni kao kabl-internet operateri

[ Pregleda: 2083 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AleXys
djak
Beograd

Član broj: 184909
Poruke: 134
87.250.57.*

Sajt: seminarski.webege.com


Profil

icon Pitanje za one koji su zaposleni kao kabl-internet operateri08.10.2009. u 12:45 - pre 176 meseci
Mislim da nisam promašio pdf, mada sam se dvoumio između ovog pdf-a i Home networking-a.

Do pre 2 godine sam mogao da priključim 2 kompa na jedan modem jer ima 2 izlaza, ethernal i usb.

Sada sam priključio drugi komp na net, ali ne radi na njemu net → No or limited connectivity.

Ustvari, nema važeću konfiguraciju IP protokola (konstatovao je windows 7).

Kabl operater mi je rekao da ako hoću da koristim na oba net, da moram da kupim ruter.

Pošto taj drugi komp nije moj i ruter kupiti neću, ja njemu objasnim da mi treba na kratko net na tom kompu.

On je nešto restartovao (pitao me za ulicu, broj) i odjednom je htelo. Dogovorili smo se da mi on opet to restartuje posle sat vremena da bih vratio net na moj komp.

Sada je sve u redu.

1.Koji program oni koriste da to kontrolišu?
2. Je li to neka zaštita?
3. Otkud oni mogu da vide na osnovu ulice i broja?
4. Mogu li da vide šta sve ja skidam i ostalo?
5. Koliko i šta sve oni osim svega ovog mogu?

Molim da mi na ovo pitanje odgovaraju samo i jedino oni koji su trenutno zaposleni kao kabl-net operateri i oni koji su u skoro vreme to bili.

Hvala.

 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
85.222.217.*



+536 Profil

icon Re: Pitanje za one koji su zaposleni kao kabl-internet operateri08.10.2009. u 12:59 - pre 176 meseci
Kontrolišu po MAC adresi tvog modema i kojoj MAC adresi da se dodeli IP (MAC adresa mrežne karte računara). A lakše je da im kažeš ulicu i broj nego da im diktiraš MAC modema. :)

Mogao si sam prevariti sistem i ručno zameniti MAC adresu na drugom računaru (da bude ista kao na prvom) i bez zvanja operatera da nateraš net na drugom računaru.
 
Odgovor na temu

AleXys
djak
Beograd

Član broj: 184909
Poruke: 134
87.250.57.*

Sajt: seminarski.webege.com


Profil

icon Re: Pitanje za one koji su zaposleni kao kabl-internet operateri08.10.2009. u 13:16 - pre 176 meseci
I'm listenin', continue...

Kako se to radi? If you prefer your answer not to be seen or think that may not be legal, please send me that on PM.

Hvala.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
85.222.217.*



+536 Profil

icon Re: Pitanje za one koji su zaposleni kao kabl-internet operateri08.10.2009. u 14:18 - pre 176 meseci
U properties-u same mrežne karte možeš staviti privremeni MAC jer se onaj njen malo teže može promeniti. Nije to ništa nelegalno, samo pazi da ta dva računara ako nakačiš na istu mrežu u isto vreme biće svašta jer će imati istu MAC adresu. Kao da si 2 čoveka sa istim JMBG poslao u muriju. :D
 
Odgovor na temu

AleXys
djak
Beograd

Član broj: 184909
Poruke: 134
87.250.57.*

Sajt: seminarski.webege.com


Profil

icon Re: Pitanje za one koji su zaposleni kao kabl-internet operateri08.10.2009. u 15:22 - pre 176 meseci
Ne znam kako.

Možeš li da mi objasniš kako to da uradim? By the way, imam windows 7.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Pitanje za one koji su zaposleni kao kabl-internet operateri08.10.2009. u 18:46 - pre 176 meseci
Citat:
Kako se to radi? If you prefer your answer not to be seen or think that may not be legal, please send me that on PM.


Brate, šta je ovo? Pola na srpskom, pola na engleskom? Čemu bre to?

http://www.gorlani.com/publicprj/macmakeup/macmakeup.asp
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pitanje za one koji su zaposleni kao kabl-internet operateri08.10.2009. u 21:27 - pre 176 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: samo pazi da ta dva računara ako nakačiš na istu mrežu u isto vreme biće svašta jer će imati istu MAC adresu.
Hm, pa on i hoće da mu dva računara budu istovremeno na netu. Ako može jedan po jedan, uopšte ne mora da žonglira MAC adresama. U svakom slučaju će da bude nezgodno i da mu dva kompa imaju istu IP adresu jer dve neće da dobije, osim ako oni sa druge strane kabla to ne dozvole.
 
Odgovor na temu

AleXys
djak
Beograd

Član broj: 184909
Poruke: 134
87.250.57.*

Sajt: seminarski.webege.com


Profil

icon Re: Pitanje za one koji su zaposleni kao kabl-internet operateri09.10.2009. u 18:23 - pre 176 meseci
Neću od jednom, ma neću uopšte, jer mi je taj drugi komp od brata, nego povremeno, svakih par meseci on donese da mu instaliram drivere i/ili update-ujem virus bazu.

Hvala na linku.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pitanje za one koji su zaposleni kao kabl-internet operateri09.10.2009. u 19:51 - pre 176 meseci
Onda nema potrebe za brljanjem, prebaci UTP kabl sa tvog na njegov komp, otkači napajanje sa SBB modema na par sekundi pa ga uključi. Novi komp dobija svoju adresu i normalno radi. Kad vraćaš svoj komp, uradi isto u drugom smeru.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Pitanje za one koji su zaposleni kao kabl-internet operateri

[ Pregleda: 2083 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.