Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

-ruter, acces point i dva kompjutera

[es] :: Wireless :: -ruter, acces point i dva kompjutera

[ Pregleda: 1593 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misa59
gr

Član broj: 37397
Poruke: 28
*.lsf.forthnet.gr.



Profil

icon -ruter, acces point i dva kompjutera24.07.2009. u 14:34 - pre 179 meseci
Pitanje za one koji zele da pomognu: imam ruter siemens SL-2 141 na koji mi dolazi telefonski kabl sa ADSL internetom i koji je spojen ethernet kablom na jedan kompjuter i radi bez greske.E sad, dobio sam juce jedan Access Point D-LINK DWL-900AP+ koji bih hteo da stavim u drugu sobu i povezem takodje sa ethernet kablom sa drugim kompjuterom pa me zanima da li mogu nekako da uparim bezicno da sa Simesna imam internet na D_LINK Acces Pointu i samim tim da dobijerm na tom drugom kompjuteru internet.Nadam se da nisam iskomplikovao sa pitanjem i da je ono razumljivo.Hvala!!!
misa
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: -ruter, acces point i dva kompjutera24.07.2009. u 20:09 - pre 179 meseci
Povezi taj d-link sa racunarom,udji u podesavanja,izaberi klijent mode,skeniraj etar i konektuj se na taj simens na kome naravno mora da bude ukljucen wlan ako vec nije.
 
Odgovor na temu

misa59
gr

Član broj: 37397
Poruke: 28
*.lsf.forthnet.gr.



Profil

icon Re: -ruter, acces point i dva kompjutera24.07.2009. u 22:37 - pre 179 meseci
Hvala na odgovoru, to sam vec uradio i posle skeniranja d-link vidi moj simens ruter ali nikako da se poveze pa predpostavljam da mora neka podesavanja da se urade.
misa
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: -ruter, acces point i dva kompjutera24.07.2009. u 22:45 - pre 179 meseci
Ne bi trebalo biti do podesavanja ako nece da napravi konekciju ali proveri na ruteru da nije ukljucena neka zastita (mac control) pa da iz tog razloga odbija konekciju.
Pretpostavljam da su uredjaji relativno blizu i da signal nije slab posto i to moze da bude razlog nemogucnosti konektovanja.
 
Odgovor na temu

misa59
gr

Član broj: 37397
Poruke: 28
*.lsf.forthnet.gr.



Profil

icon Re: -ruter, acces point i dva kompjutera24.07.2009. u 23:01 - pre 179 meseci
iskljucen je mac control i uredjaji su daleko 3-4 m jedan od drugog tako da to nije problem.Jedno pod pitanje alo moze,iz moje gore navedene konfiguracije kako sam opisao da li trebam da podesim ko je client a ko access point? u mom slucaju d-link je client a siemens router access point?
misa
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: -ruter, acces point i dva kompjutera24.07.2009. u 23:18 - pre 179 meseci
Da,tako treba da bude.
D-link je klijent a ruter je u ap modu i ne razumem kako nece da se konektuje ako nije upaljena nikakva zastita...
Pogledaj eventualno u logovima simensa (ako postoji ta opcija) da li odbija konekciju i zasto.
Verovatno je neka glupost samo je treba naci.
Pokusaj da resetujes oba uredjaja,postavi oba da rade u b mod,iskljuci firewall na simensu...
 
Odgovor na temu

misa59
gr

Član broj: 37397
Poruke: 28
*.lsf.forthnet.gr.



Profil

icon Re: -ruter, acces point i dva kompjutera25.07.2009. u 10:46 - pre 179 meseci
Sve sam to uradio i opet nece,iskljucio sam na oba dva enkripciju, resetovao d-link pa sam cak probao i sa drugim takvim istim uredjajem ali opet nista.predpostavljam i ja da je neka glupost i trudim se za sada bezuspesno da je pronadjem.
misa
 
Odgovor na temu

misa59
gr

Član broj: 37397
Poruke: 28
*.lsf.forthnet.gr.



Profil

icon Re: -ruter, acces point i dva kompjutera26.07.2009. u 10:41 - pre 179 meseci
Da ponovim jos jednom sta pokusavam da uradim:

Imam ruter siemens SL-2 141 na koji dolazi telefonski kabl sa ADSL internetom od 24 Mbps. E sada, zelim da ukljucim njegov wireless i da na kompjuteru u drugoj sobi postavim jedan Access Point D-LINK DWL-900AP+ koji ce da "hvata" internet konekciju sa Simens routera i pomocu ethernet kabla da u tom kompjuteru imam internet .

Ko zna nek pomaze!!!!! sve nove odeje i predlozi dobrodosli!!!! )))
misa
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: -ruter, acces point i dva kompjutera

[ Pregleda: 1593 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.