Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukupna cena jednog projekta i raspored sredstava po 'granam' projekta

[es] :: Vodič za posao :: Ukupna cena jednog projekta i raspored sredstava po 'granam' projekta

[ Pregleda: 2389 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
91.148.92.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Ukupna cena jednog projekta i raspored sredstava po 'granam' projekta07.10.2009. u 08:38 - pre 177 meseci
Inspirisan ovim vestima
http://www.b92.net/sport/atlet...10&dd=06&nav_id=385123
htedoh da zapocnem diskusiju na temu cene jednog (u ovom slucaju php) projekta i raspodelom sredstava koje se nalaze u budzetu za isti. Gledajuci ovaj sajt koji je u ovom clanku napravljen za ukupno 30.000 evra, pise da je ta suma ulozena u celu investiciju, sto cenim da je ulozeno na marketing, istrazivanje trzista, SEO, PR, i ostale skracenice, jer je sam kod sajta radjen u jooml-i ako se ne varam, sto recimo da moze da izadje i na 2000e, pa me sad zanima gde se obicno najvise ulaze novac u projektu, odnosno koja oblast projekta najvise trosi sredstava. To je sad nekih 50.000 dolara (~2.760.000 dinara), sto mislim da je zaista svetska cena za jedan joomla projekat, sve nekako mislim da bi to moglo za manje, plus da ostane novca recimo za 10 atleta da vezbaju godinu dana za dz. Nekako realno gledano, neka bude i 2000 evra za programming, to ostavlja jos 28 hiljada na ostale oblasti projekta. Koja najvise od njih trosi novaca? Marketing?
Vidim da se i veoma jake firme reklamiraju na sajtu, da li to toliko utice na cenu investicije? I da li reklame na sajtu ulaze u cenu investicije ili su to prihodi i sl.
Zanima me prvenstveno misljenje iskusnijih u oblasti prodaje i menagmenta projekata.
 
Odgovor na temu

stephon

Član broj: 166722
Poruke: 70
195.178.35.*



Profil

icon Re: Ukupna cena jednog projekta i raspored sredstava po 'granam' projekta07.10.2009. u 09:30 - pre 177 meseci
Citat:
dakipro: jer je sam kod sajta radjen u jooml-i ako se ne varam


Ne varaš se http://www.atletskisavez.rs/administrator/

Trebali su da plate još par hiljada evra za jSecure Authentication :)))

Citat:
"Sajt je rađen dva meseca. Ovaj projekat je moj poklon srpskoj atletici", dodao je Jevrosimović.


Ne razumem, ko je finansirao izradu, on sam, sponzori koji se reklamiraju na sajtu ili je ovo njegov poklon od državnih(naših) para.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Ukupna cena jednog projekta i raspored sredstava po 'granam' projekta

[ Pregleda: 2389 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.