Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sajt projekta e-Srbija

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: Sajt projekta e-Srbija

[ Pregleda: 4453 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Miloje Sekulic
Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.air.tehnicom.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Sajt projekta e-Srbija24.09.2004. u 11:33 - pre 238 meseci
Šta je to eSrbija?

eSrbija je Virtuelna država svih građana Srbije ma gde god da se oni fizički nalazili.
Cilj projekta eSrbija.net je da uradimo model organizacije i funkcionisanja vlasti u virtualnom prostoru, tamo da ga testiramo i kada taj model bude dobar da ga samo preslikamo u stvarnost.

www.esrbija.net

eMiloje

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Sajt projekta e-Srbija24.09.2004. u 13:48 - pre 238 meseci
Citat:

eSrbija je višestranačka država?

Jeste. Postoje dve virtualne partije, a to su Demokratska partija i Nacionalna partija. Građanin prilikom registracije u eSrbiju, bira kojoj partiji želi da pristupi. Namerno smo izbegli neopredeljene, jer smatramo da virtualne partije pružaju širinu delovanja, punu demokratičnost, čak i oni koji nisu politički opredeljeni, mogu da se pronađu u raznim forumima. Po registrovanju dovoljnog broja članova (oko 200 po partiji), pristupićemo registraciji kod nadležnih organa Republike Srbije, odn. "zemaljske" Srbije. Praktično, uzimamo učešće u opozicionoj borbi, i na prvim "zemaljskim" izborima potrudićemo se da uzmemo vlast u svoje ruke i da sve što je učinjeno u virtuelnom prostoru, primenimo u "zemaljskoj" Srbiji.
Svi članovi dosadašnjih "zemaljskih" partija dobrodošli su u virtualnu Srbiju i virtualne partije. Sugerišemo članovima SRS, SPS, DSS, DHSS, SSJ, NDS i ostalim strankama sličnog usmerenja, odn. strankama sa izraženim nacionalnim programom, da se priključe Nacionalnoj partiji, a članovima DS, G 17+, DA, GSS, DC i ostalima da se priključe Demokratskoj partiji.
Mi želimo da u Srbiji postoje samo dve partije: DP i NP, a ne da posle svakih izbora strahujemo hoće li se u Skupštini Srbije okupiti dovoljan broj poslanika, i hoće li proći neki zakon, drugi akt ili neće. Ovim želimo da sprečimo trgovinu glasovima i marginalizovanje, odnosno eliminisanje kombi-stranaka iz političkog života.


Visestranacka drzava malo sutra :) Prvo, unapred obelezavaju ljude a drugo, u ovoj zemlji je sasvim jasn da vecinu imaju neopredeljeni pa je potpuno neprirodno terati ih da se opredeljuju u ovoj eSrbiji. Valjda je prirodno da se svaki covek smatra neopredeljenim dok se ne opredeli a ne moze da se opredelu unapred dok ne vidi sta koja politicka opcija nudi.

Podela na Demokratsko i Nacionalisticko opredeljenje je prievise gruba i diskriminatorska posto se tu odmah vidi ko tu terba da budu "dobri" a ko "losi momci".

Morampriznati da me je namera da se ustanovljeni matematicki model e drzave prenese u stvarnost... pa nesto tu skripi, kako moze da se pravi matematicki model na osnovu izmisljenih i prilagodjenih ulaznih parametara a onda da se primeni na situaciju gde su ti parametri sasvim drugaciji po svom smislu pa ne mogu da se uklope u dati matematicki model.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Dragan Varagic
Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nspoint.net.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Sajt projekta e-Srbija25.09.2004. u 08:31 - pre 238 meseci
Očigledno je da ovaj projekat liči na mnogo poznatiji - juga.com, ali je ovaj definitivno politički obojen. Prvi nepovoljan podatak je da iza projekta stoji praktično jedna osoba, što je OK ako je ista samo inicijator, ali u ovakvom slučaju ako je političko mišljenje pojedinca pretočeno u "državnu politiku" e-države, a pri tome se uzima model apsolutnog opredeljivanja za neku od DVE političke opcije... Nadam se da ovaj projekat neće imati neku prođu. Ovaj očigledno američki model ne može opstati u državi gde postoji i leva politička opcija, a sa druge strane kod ovakvih modela mora postojati institucija simpatizera, a ne samo člana partije.

Kompletan model govori o nekompletnosti mišljenja onoga (ili onih) koji su formirali pravila igre. Ako ne postoji mogućnst inicijalnog menjanja osnovnih postavki ovog projekta... "Istorija je učiteljica (političkog) života".

Inače, sama ideja ovog projekta - virtuelna politička država koja se možda prebaci u stvarnost, dopada mi se, ali pod duslovom da je formiraju (ili mogu da utiču na osnovne postulate - ustav) zajednički predstavnici različitih političkih opcija. Pod time se podrazumeva da je intreresantno videti razmišljanja pravih SPS-ovaca i SRS-ovaca o ovoj tematici.

Što se tiče vršenja uticaja putem ovakvog sajta/projekta, mislim da će priča doživeti sličnu sudbinu kao i projekat juga.com, tj. jedno vreme će biti interesantan, a kasnije će zamreti. Ovo se neće desiti samo u slučaju da se nađe model aktivnog učešća ove organizacije u obevaštavanju javnosti o njenim stavovima o raznim aktuelnim pitanjima (pogledati primer praktično jedinog domaćeg specijalizovanog advocacy sajta - http://www.apisgroup.org/).
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Sajt projekta e-Srbija25.09.2004. u 18:51 - pre 238 meseci
A gde ćemo mi ultralevičari, anrhotetroristi i staljinisti?

Nećeš dugo Miloje, ima nas Čvorovića...

P.S. mada se himna po metrici uklapa sa HEJ SLOVENI, pa će ti se to uzeti kao olakšavajuća okolnost.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Sajt projekta e-Srbija25.09.2004. u 19:04 - pre 238 meseci
Citat:
broker:
Morampriznati da me je namera da se ustanovljeni matematicki model e drzave prenese u stvarnost... pa nesto tu skripi, kako moze da se pravi matematicki model na osnovu izmisljenih i prilagodjenih ulaznih parametara a onda da se primeni na situaciju gde su ti parametri sasvim drugaciji po svom smislu pa ne mogu da se uklope u dati matematicki model.


Pa ne misliš valjda da je demokratija krajnji evolutivni ishod razvoja ljudskog društva.
Da je tako KInezi bi uvodoli istu, a ne Ameri od kojih je starije "svaka druga srpska taraba".
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Sajt projekta e-Srbija26.09.2004. u 00:28 - pre 238 meseci
Gornje sam napisao upravo zato sto ne mislim da je demokratija najvise sto moze da se postigne alii zato sto mislim da stvari nisu tako crno bele da se svako misljenje moze kategorisati samo kao ili demokratsko ili nacionalisticko.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Sajt projekta e-Srbija27.09.2004. u 10:39 - pre 238 meseci
Evolucija drzavnog uredjenja je kruzna. Kinezi to znaju iz svoje istorije, a i mi zapadnjaci smo obrnuli bar jedan krug. Iz anarhije borbom nastaje tiranija, pa posle burnog perioda diplomatije i borbi neka vrsta oligarhije ili feudalne (fraktalne ;-) ) hijerarhije, pa demokratija kao privremeni prelaz iz oligarhije u ... anarhiju ili odmah u apsolutisticku tiraniju. Jedina demokratija koja je uspela da sastavi neko vece vreme je starogrcka atinska, i to samo zahvaljujuci ostrakizmu.
 
Odgovor na temu

custominstall
Vracar glasa za Evropu

Član broj: 29473
Poruke: 251
195.252.85.*



Profil

icon Re: Sajt projekta e-Srbija27.09.2004. u 11:10 - pre 238 meseci
off topic
Citat:
salec:  Jedina demokratija koja je uspela da sastavi neko vece vreme je starogrcka atinska, i to samo zahvaljujuci ostrakizmu.

i ropstvu :)

"To možda i nije tako dobro... ali bi moglo da bude interesantno" (H.P.)

Adaptatio est mater superstitis.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: Sajt projekta e-Srbija

[ Pregleda: 4453 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.