Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u zemlje latinske amerike ili jugoistocne azije?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u zemlje latinske amerike ili jugoistocne azije?

[ Pregleda: 3521 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikal
srb

Član broj: 151312
Poruke: 102
93.86.245.*



+8 Profil

icon Emigracija u zemlje latinske amerike ili jugoistocne azije?30.09.2009. u 12:55 - pre 176 meseci
Već par meseci me drži ideja o emigraciji u neku od zemalja "trećeg sveta". Smatram da Srbija nije zemlja u kojoj ima smisla živeti i raditi (ukoliko živite od svog rada, naravno). Troškovi života odavno premašuju prihode. Kako sam u mogućnosti da sebi obezbedim koliko toliko redovan priliv para (od izdavanja nekretnina, kamate, itd) razmišljam da je mnogo povoljnije živeti na nekom toplijem kraju sveta. Da li neko ima iskustva sa tim, i da li još nekom ovo pada na pamet? Mislim da ovo nije ništa novo na zapadu. ovo je samo jedan od tekstova o tome
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Emigracija u zemlje latinske amerike ili jugoistocne azije?30.09.2009. u 14:47 - pre 176 meseci
Rekao bih da je ovo o cemu ti pises vrlo specificna varijanta emigracije koja je uobicajna u nekim razvijenim zemljama (npr. Amerikanci koji se sele u centralnu Ameriku), ali kod nas u praksi jednostavno ne postoji.

Sad, koju ces zemlju izabrati zavisi od mnogih stvari, a meni deluje da su najvaznije dve: iznos tog tvog `priliva` koji te ogranicava u izboru i tvoje licne preference stila zivota (urbano/ruralno, klima, kultura itd.).

Ne znam kakve si savete namerila da dobijes ovde, ali meni izgleda da ne mozes racunati na mnogo odgovora jer je ovo nesto sto u Srbiji nije zastupljeno uopste izuzev retkih internih varijanti kada penzioneri se sele na selo i ostavljaju stanove u gradovima deci da bi im resili stambeno pitanje.
 
Odgovor na temu

mikal
srb

Član broj: 151312
Poruke: 102
93.86.245.*



+8 Profil

icon Re: Emigracija u zemlje latinske amerike ili jugoistocne azije?30.09.2009. u 16:04 - pre 176 meseci
Daleko od toga da očekujem instant savet. Samo sam hteo da vidim da li i kod nas ima ljudi sa takvim iskustvima. Da li još neko ima ideju da emigracija nije samo to da odeš, rmbaš, kupiš mečku, napraviš kuću u rodnom selu i umreš. Inostrana iskustva su mi poznata. Znam da se ameri sele u latinsku ameriku kada odu u penziju. Britanci idu u Rumuniju i Bugarsku. A upoznao sam par kanadjana koji održavaju svoj on-line biznis iz belog sveta. Otići i ostati kao turista, a ne kao šljaker.
 
Odgovor na temu

zmajevac

Član broj: 110404
Poruke: 69
*.vdnet.lt.



Profil

icon Re: Emigracija u zemlje latinske amerike ili jugoistocne azije?01.10.2009. u 12:59 - pre 176 meseci
To što pise u tom članku da živiš sa 500$ mesečno ,to može ali pod uslovom
da imaš krov nad glavom tamo( da si kupio stan ili ga iznajmio na duže vreme
ili da stanuješ na svojoj jahti i tome slično).

Poznavao sam neke amerikance koji su tako živeli na svojim jedrilicama
ali im je posle 2-3 godine dosadilo i uželeli su se rada.

Po njihovoj priči, kad živiš tako , mnogi su gledali na njih kao na
sumnjive begunce od zakona ili nečega koji žive tako da bi se
sakrili od nekoga ili nečega, to je minus.

I u članku nije pomenuta najveca takva destinacija , Goa u Indiji.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Emigracija u zemlje latinske amerike ili jugoistocne azije?02.10.2009. u 01:32 - pre 176 meseci
Sve zavisi sta hoces da postignes. U vec navedenom primeru kod nas kad roditelji idu da zive na selo oni resavaju stambeno pitanje deci, sebi smanjuju zivotne troskove, pronalaze zanimaciju baveci se poljoprivredom, zive u zdravijoj i mirnijoj sredini itd.

Americki penzioneri takodje tragaju za mirnim krajem gde su zivotni troskovi manji.

Sad ne znam kojeg si ti uzrasta i da li imas porodicu. Ako si mladja osoba bez porodice onda je ta varijanta ultra-mobilnosti sasvim ok, jedrilica ili jednostavno seljenje kad ti mesto dosadi u nedogled. Verujem da bi mnogi izabrali takav nacin zivota da su u mogucnosti.

Ja bih da imam finansijske uslove.

Konacno, voleo bih da cujem sta za tebe stoji iza te ideje, sta zelis da postignes ovakvim tipom emigracije?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u zemlje latinske amerike ili jugoistocne azije?

[ Pregleda: 3521 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.