Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upotreba pojedinacnih delova framework-a

[es] :: PHP :: Upotreba pojedinacnih delova framework-a

[ Pregleda: 2228 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Upotreba pojedinacnih delova framework-a26.09.2009. u 12:08 - pre 177 meseci
Konkretno hteo sam da umesto svoje klase za paginaciju upotrebim neku bolju sa vise mogucnosti.

Pogledao sam Pear-ov Pager, Zend-ov Paginator i CodeIgniter Pagination pakete.

E sad problem je u tome sto ne bi hteo da mi projekat sadrzi ceo framework zarad ovog jednog paketa.
Kad pogledam unutar ovih klasa, skoro svaka od njih je zavisna od jos nekog paketa tipa Zend-ov Paginator koristi Zend_DB, pa neka klasa iz Zend_DB mozda koristi neku klasu iz nekog drugog paketa itd...

Pa sad me interesuje, kako treba uraditi da bi se koristile ove a i druge komponente frameworka zasebno(da ne moram u lib imati ceo fw)?
 
Odgovor na temu

zgas

Član broj: 74613
Poruke: 334
*.dialup.neobee.net.

Sajt: odbrojavanje.com


Profil

icon Re: Upotreba pojedinacnih delova framework-a26.09.2009. u 15:00 - pre 177 meseci
Ako neka klasa frameworka trazi drugu klasu, onda nema alternative.

Znaci sto se tice Zend, moras da ucitas celo famework u neki dir, i da onda postavis include path za taj dir to je sve sto ti treba da uradis.
A sta ce proglam includovati kada pozoves Zend_Paginator ti vise ne treba da razmisljas jer tu nema alternative.
Aukcije, www.Odbrojavanje.com
Aukcija može biti osvojena jeftino - za 30 sekundi a 6 dinara!
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Upotreba pojedinacnih delova framework-a26.09.2009. u 15:36 - pre 177 meseci
Izgleda da nema alternative(za Zend sam vec to i znao), al' morao sam pitati jer sam mislio, mozda je neko terao samostalno bar ovaj Pear Pager(odlicna stvar) :)
Steta sto takav paket ne moze da se koristi skroz zasebno.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Upotreba pojedinacnih delova framework-a26.09.2009. u 15:44 - pre 177 meseci
Ne treba ti ceo ZF da bi koristio neku njegovu komponentu. Ja recimo u svakom mom projektu koristim Zend_Form, a za to mi ne treba ceo framework. Tačno je da su komponente dosta zavisne jedna od druge, npr. skoro svaka zahteva klase kao što su Zend_Exception, Zend_Registry, Zend_Loader, i možda još neku, al' nikako ti ne treba ceo paket da bi koristio neku klasu.

Sa Zend_Pagination je stvar malo drugačija, jer se za sam ispis paginacije, koristi ViewHelper PaginationControl, pa ti samim tim treba i cela Zend-ova View komponenta.
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.3.nat.stcable.net.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: Upotreba pojedinacnih delova framework-a26.09.2009. u 15:49 - pre 177 meseci
Ako vam treba samo neki deo ZF-a, mozete iskoristiti Hartikainen-ov Packageizer: http://epic.codeutopia.net/pack/
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Upotreba pojedinacnih delova framework-a26.09.2009. u 17:43 - pre 177 meseci
@kazil

Uuu tnx, mnogo dobar taj Packageizer, znaci samo selektujes sta zelis da koristis i on ti spakuje sve sto je potrebno? Odlicno!
To bi bio odgovor na moje pitanje sto se tice Zend-a.

Jos kad bi ovakav packageizer postojao i za PEAR
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Upotreba pojedinacnih delova framework-a26.09.2009. u 22:28 - pre 177 meseci
Malo da ispravim sebe... Ipak moze Pear Pager da radi samostalno, problem je bio sto nisam dodao dobru putanju sa set_include_path()

@nikola

Probao sam ovim alatom Packageizer da napravim potreban paket za Paginator... Kad sam video koliko je jos komponenti tu umesano,
odustao sam(toliko fajlova mi nema projekat ). Salim se, ali trebalo mi je nesto jednostavno da moze neko i sa manje iskustva da ga koristi.
Inace kapiram da mi ne treba ceo fw za pojedine komponente. Hteo sam da kazem da nema nacina da se lako iskopira potreban paket (recimo onaj Paginator folder i Paginator klasa) i da se pici. Ipak je malo teze da sam odradis posao koji radi Packageizer jer su u vezi ovog slucaja umesane, kao sto si rekao i mnoge druge komponente(db,exception,view,json,loader...).
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Upotreba pojedinacnih delova framework-a

[ Pregleda: 2228 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.