Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Backup i restore

[es] :: .NET :: Backup i restore

[ Pregleda: 1631 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Black One
Čepin

Član broj: 46302
Poruke: 102
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.medija.org


+1 Profil

icon Backup i restore23.09.2009. u 12:55 - pre 177 meseci
evo ovak želio bi napraviti opciju u programu za backup i restore access baze prvo sam mislio tako da samo napravim kopiju baza.mdf kao backup i resotere da se prekopira stari mdf file naravno sve preko programa da to radi, ali kasnije sam si kontao to izvesti na malo drugači način i to na ovaj:

bio bi backup normalni kada korisnik programa želi i backup kada dođe kraj godine pa mu program sam ponudi

za normalni backup sam mislio ovako znači da program vadi sve podatke iz baze i sprema ih u txt file ili neki drugi ali bi stavio enkripciju da kad se otvori s text editorom da se nemože pročitati i naravno restore kada se označi file koji želi vratiti da on dropa postojeće tablice i sve snimi nazad kako je bilo.

a za kraj godine bi želio da ima i opcije da se neke tablice poslje backupa obrišu a neke da ostanu popunjene i na isto šemu onda spremanje u txt file i restore čitanje iz njega

te još jedno pitanje kako u accesu resetirati autonumber na nulu?

Hvala!
 
Odgovor na temu

markopadjen
Marko Pađen
Paraćin

Član broj: 182243
Poruke: 22
93.87.229.*



+1 Profil

icon Re: Backup i restore23.09.2009. u 13:22 - pre 177 meseci
Ne vidim zašto bi koristio staru bazu nakon nove godine. Po meni je najbolje da napraviš novu i prekopiraš iz stare šta ti treba.

Inače ako hoćeš, kriptovanje imaš odrađeno u System.Security.Cryptography pa vidi po primerima šta ti najviše odgovara. RijndaelManaged metod je, čini mi se, ok.

Za upisivanje u fajl je najjednostavnije File.WriteAllText npr a preporučljivo je da koristiš Stream -ove.

Nije preporučljivo dirati autonumber, iz više razloga, čak je i praktično da nisu po redu.
A ako baš hoćeš:
Code:
ALTER TABLE Tabela ALTER COLUMN ID COUNTER(" & pocetniID & ",1)


Edit:
Ako isprazniš celu tabelu i staviš compact iz koda, mislim da će ACCESS baza sama staviti autonumber na 0.

[Ovu poruku je menjao markopadjen dana 23.09.2009. u 17:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Backup i restore

[ Pregleda: 1631 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.