Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zna li ko raditi sa "VmWare thinapp", da pomogne

[es] :: Windows aplikacije :: Zna li ko raditi sa "VmWare thinapp", da pomogne

[ Pregleda: 3491 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

palenta
Antonio Vargas
Spalato

Član broj: 42398
Poruke: 274
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Zna li ko raditi sa "VmWare thinapp", da pomogne21.09.2009. u 06:50 - pre 177 meseci
Želim napraviti par portable programa i u tu svrhu sam instalirao virualni HD programom "VmWare workstation" i na njega instalirao WinXpWinXp i program "VmWare TinApp".
I krenuo sam u izradu prvoga portable programa držeći se uputa koje sam našao na ovoj web stranici http://www.*********.org/viewtopic.ph...160&highlight=
I cijeli proces je protekao u redu, ali kad odem u C:\Program Files\VMware\VMware ThinApp\Captures u folderu tog novoga portable programa nema samo jedan fajl (kao šta piše u uputama) nego ih ima desetak i nigdje exe fajla.
Može li ko da pomogne

mod:uklonjen dio koji krsi pravilnik.

[Ovu poruku je menjao Flash411 dana 21.09.2009. u 12:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elektroing
elektroing
IT sektor
Podgorica

Član broj: 204397
Poruke: 98
78.155.46.*



Profil

icon Re: Zna li ko raditi sa "VmWare thinapp", da pomogne21.09.2009. u 07:58 - pre 177 meseci
Trebalo bi da ima fajl sa exstenxijom *.bat ili *.cmd
njega pokrenes i on ti napravi exe fajl.
 
Odgovor na temu

palenta
Antonio Vargas
Spalato

Član broj: 42398
Poruke: 274
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Zna li ko raditi sa "VmWare thinapp", da pomogne21.09.2009. u 11:01 - pre 177 meseci
U tome i je problem, šta nema tih fajova, evo pogledaj to je sadržaj foldera:



Možda je nešto krivo napisano u uputama.
U jedanaestome koraku mi nije baš jasno šta znači ".................Ali portable aplikacija nije single fajl. It was in a discrete manner.we dont want the files to be like this."
"Now click on the option Built Now"
 
Odgovor na temu

elektroing
elektroing
IT sektor
Podgorica

Član broj: 204397
Poruke: 98
78.155.46.*



Profil

icon Re: Zna li ko raditi sa "VmWare thinapp", da pomogne21.09.2009. u 11:04 - pre 177 meseci
U bin folderu treba da ti je exe fajl ako nije pokreni fajl build.cmd , on ti pravi exe fajl
 
Odgovor na temu

palenta
Antonio Vargas
Spalato

Član broj: 42398
Poruke: 274
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Zna li ko raditi sa "VmWare thinapp", da pomogne21.09.2009. u 11:57 - pre 177 meseci
Ok pogledaču ali isto mi nije jasno zašto je toliko fajlova i foldera, jer tu baš i spominje da ako ne želim puno fajlova nego da bude samo jedan da kliknem na Build now ("Now click on the option Built Now")
Nakon klika na build now piše Building to a single portable file was in progress now (13. korak).
Ako si radio sa tim programom i ako ti nije problem da provjeriš da li je tačno sve ono šta je napisano na tome tutorialu, jer mora da je negdje nešto krivo objašnjeno ili sam ja krivo shvatio i pravim negdje grešku.



[Ovu poruku je menjao palenta dana 21.09.2009. u 13:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elektroing
elektroing
IT sektor
Podgorica

Član broj: 204397
Poruke: 98
78.155.46.*



Profil

icon Re: Zna li ko raditi sa "VmWare thinapp", da pomogne21.09.2009. u 13:29 - pre 177 meseci

Program funkcionise tako sto prvo iskopira sve fajlove i registre u folder C:\Program Files\VMware\VMware ThinApp\Captures

pokretanjem fajla build on vrsi kompajliranje svih tih fajlova u jedan exe fajl koji se kreira u folder bin

nakon toga samo ti treba taj exe fajl ostali ti nisu potrebni pa ih mozes izbrisat (kad ustanovis da ti program radi)
 
Odgovor na temu

palenta
Antonio Vargas
Spalato

Član broj: 42398
Poruke: 274
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Zna li ko raditi sa "VmWare thinapp", da pomogne21.09.2009. u 14:51 - pre 177 meseci
Puno ti hvala, shvatio sam i stvarno sad napokon sve štima.
Još samo jedna stvar, vidim da mi u start pod vmware ima još i nekakav thinapp log monitor.
Znaš li čemu on služi

[Ovu poruku je menjao palenta dana 21.09.2009. u 16:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elektroing
elektroing
IT sektor
Podgorica

Član broj: 204397
Poruke: 98
77.222.16.*



Profil

icon Re: Zna li ko raditi sa "VmWare thinapp", da pomogne24.09.2009. u 15:37 - pre 177 meseci
Taj program vrsi kopiranje fajlova u folder thinapp C:\Program Files\VMware\VMware ThinApp\Captures

Cijela procedura pravljenja portabl programa ide ovako

1. Pokrece se program VMware ThinApp
2. Zatim se vrsi skeniranje sistema (to radi program thinapp log monitor)
3. Zatim se vrsi instalacija programa i vrse se registracija tj. crack
4. ponovo se vrsi skeniranje sistema (uporedjivanjem sceniranja,prije i poslije instalacije, dobijaju se svi fajlovi i registri u folderu C:\Program Files\VMware\VMware ThinApp\Captures )
4. Pokretanjem fajla build vrsi se compajliranje ovih fajlova i u folderu \bin dobija se exe fajl portbl programa
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Zna li ko raditi sa "VmWare thinapp", da pomogne

[ Pregleda: 3491 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.