Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je moguce "proslediti" ADSL VmWare Linuxu iz Windows-a?

[es] :: Virtualizacija :: Da li je moguce "proslediti" ADSL VmWare Linuxu iz Windows-a?

[ Pregleda: 3182 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

king.cobra
Plastik.Fantastik
Zemun

Član broj: 111947
Poruke: 65
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Da li je moguce "proslediti" ADSL VmWare Linuxu iz Windows-a?18.09.2006. u 20:55 - pre 214 meseci
OK, mozda je naziv teme :malo: konfuzan, ali evo shta me zanima :

Imam winXP i VMWare 5.5 na kojem je fedora kao virtualna mashina ... e sad, koristim ADSL i zanima me da li tu vezu mogu da koristim i iz
virtualne mashine. Da stvari budu jasnije imam USB conexant ([S]ezame "otvori" se --> za neki "bolji" ) ...

Da li je ovo uopste izvodljivo, i ako jeste, kako da podesim eth0 u VMware-u da to rabota?
He who dares - wins
 
Odgovor na temu

markelja
Kraljevo

Član broj: 21866
Poruke: 156
212.62.39.*

ICQ: 231422452


Profil

icon Re: Da li je moguce "proslediti" ADSL VmWare Linuxu iz Windows-a?18.09.2006. u 21:37 - pre 214 meseci
Nista nisi pogresio naziv je stvarno konfuzan :)
Mislis, da li moze da se koristi net na gostu sa hosta?
Naravno da moze.
Podesi da ti gost koristi NAT.

Host:
U Linuxu prilikom instalacije pita te skripta koju ces vezu da koristis izmedju hosta i gosta i ti izaberes NAT. Ne moze to da se promeni iz aplikacije nego mora ponovo da se startuje ona skipta vmwareconfig.pl, ili tako nesto. Ovo se odnosi na Linux, naznam kako je na winu

Guest:
Posle u opcijama virtualne masine podesis NAT. Prilikom pravljenja virtualnog operativnog sistema ili kasnije.
Kada konfiguris mrezne parametre gostujuceg operativnog sistema stavi da koristis DHCP.
Prilikom instalacije nekih linuxa ti se nudi ta opcija i ti to izaberes.


A short cut is the longest distance between two points
 
Odgovor na temu

king.cobra
Plastik.Fantastik
Zemun

Član broj: 111947
Poruke: 65
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li je moguce "proslediti" ADSL VmWare Linuxu iz Windows-a?18.09.2006. u 22:06 - pre 214 meseci
Hvala puno, "jedina" omaska mi je bila sto nisam instalirao vm-ware tools , kad sam pustio skriptu sve je proradilo... thx
He who dares - wins
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Da li je moguce "proslediti" ADSL VmWare Linuxu iz Windows-a?19.09.2006. u 01:35 - pre 214 meseci
Zasto da gost koristi NAT a ne recimo bridge?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Da li je moguce "proslediti" ADSL VmWare Linuxu iz Windows-a?19.09.2006. u 03:36 - pre 214 meseci
mislim da je hteo da koristi net ('vezu').. bez obzira na nacin (direktni, ili preko NAT-a)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

[es] :: Virtualizacija :: Da li je moguce "proslediti" ADSL VmWare Linuxu iz Windows-a?

[ Pregleda: 3182 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.