Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Desktop + Router = Internet na Laptop-u

[es] :: SOHO Networking :: Desktop + Router = Internet na Laptop-u

[ Pregleda: 1521 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Victor86
Silbas

Član broj: 196601
Poruke: 48
*.dyn.optonline.net.



Profil

icon Desktop + Router = Internet na Laptop-u21.09.2009. u 00:18 - pre 177 meseci
Znam da ima puno tema na ovo ali nijedna mi nije dala tacan odgovor, pa sam zato pokrenuo novu.

Dakle, imam desktop racunar na kojem imam wireless internet (antena na krovu, koaksijalni kabel do kartice na kompu) i na njemu je windows XP. E sad kupio sam Laptop sa windows Vista, i sada bi zeleo da imam internet na njemu. Moja ideja je ta da kupim Wireless Router da ga prikljucim preko Utp kabla na LAN na mom desktop kompjuteru i da onda imam internet na mom laptopu koji ima integrisanu wifi karticu.

Da li to moze tako da radi ???
Da li ako prikljucim taj router na lan na desktopu, da li ce taj router slati signal za wireless internet na koji bi se ja onda mogao konektovati preko laptopa ???
I da li su potrebna neka posebna podesavanja, ili samo prikljuciti router i instalirati drajvere ???

Hvala puno .
Pozdrav
 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
93.86.23.*



+14 Profil

icon Re: Desktop + Router = Internet na Laptop-u21.09.2009. u 12:50 - pre 177 meseci
Da, moguce je, mada moram da priznam da je meni malo ruzno to resenje, pre svega zbog toga sto onda komp mora da ti bude upaljen kad oces net na laptopu.
Ja bih npr uzeo wireless ruter sa dve antene, sa jedne strane bi radio u client-modu i kacio se na net(bas kao sto sad tvoj desktop to radi preko wireless kartice) a sa druge bi se ponasao kao AP za laptop. Potom mozes razvuci lan kabli od rutera do racunara ili koristiti wireless karticu da se zakacis na ruter. Time dakle dobijas i manje kablova i wireless internet na laptopu kad je racunar iskljucen.

Ukoliko se ipak odlucis za varijantu koju si ti predlozio, od dodatnih podesavanja jedino je potrebno podesiti internet connection sharing na desktopu. Mozda ce biti neophodno i postaviti neka podesavanja na ruteru, to vec zavisi od providera.
 
Odgovor na temu

Victor86
Silbas

Član broj: 196601
Poruke: 48
*.dyn.optonline.net.



Profil

icon Re: Desktop + Router = Internet na Laptop-u21.09.2009. u 22:19 - pre 177 meseci
Ok, sada mi je sve jasno. Tako sam i misleo, ali ipak da bi bio siguran hteo sam ipak da mi to neko potvrdi.
Hvala puno na odgovoru.
Pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Desktop + Router = Internet na Laptop-u

[ Pregleda: 1521 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.