Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

[es] :: Vodič za posao :: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129630 | Odgovora: 588 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ultimat8
Lazar Pavlovic

Član broj: 228321
Poruke: 12
93.87.180.*



Profil

icon Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???20.09.2009. u 16:16 - pre 177 meseci
Student sam, imam odlican prosek, 22 godine i jedan kompleks, tj. jedno pitanje koje me muci, a koje stoji u naslovu teme. Ono o cemu cu pisati je bazirano na mom "slucaju" i mnogim drugim primerima, da bih objasnio sta zelim da kazem. Da ne bih bio pogresno shvacen, kao neko ko sedi i kuka. Bio sam djak generacije u srednjoj, jedan sam od najboljih studenata na fakultetu, vredan sam i uporan, i postigao sam na profesionalnom polju mnogo vise od mnogih koji su imali bolje uslove. i nadam se da cu uspeti, ali ne mogu da ne podelim misljenje o ovom mom, ali rekao bih pre svega opstem problemu sa drugima
Smatram da je novac izuzetno vazan, i da covek zbog materijalnog siromastva moze postati i duhovno siromasan. Naime, sebe, tj. svoju porodicu mogu svrstati u siromasne, jer su moji roditelji fakultetski obrazovani, a imaju plate oko 15.000 dinara koje kasne po neKoliko godina. Zivim u opstini koja je medju poslednjima u Srbiji po primanjima i standardu. Studiram u vecem gradu, u kome je standard daleko visi, i u kome zivim vec 2-3 godine.
-iz materijalnih razloga sam bio samo par puta na moru, u inostranstvu nikad, nikad nisam bio na nekoj utakmici, relativno slabo idem u diskoteke, nisam trenirao nijedan sport (u malom mestu nema uslova, a autobuska karta je skupa), pa nemam ni visinu ni reputaciju sportiste-frajera,... A ni za sta od toga nisam kriv. A kada se vidim sa drustvom, jedna od najcecsih tema jeste o tome kako je smorno.
Da ne duzim dalje, mislim da ste shvatili o cemu govorim. Ne govorim o tome da zelim da budem bogat, vec da imam dovoljno novca za normalan zivot. Nekom je mala prosecna plata od 30.000 dinara. Ja u zivotu nisam video toliko para. I zbog toga imam kompleks, cesto sedim sam kuci, jer nemam sta da radim i razmisljam o ovome, o cemu cu drugom.
I kako onda da budem duhovno bogat, kada gotovo da nemam elementarne uslove za zivot? Kako da budem zanimljiv curama i da ih muvam, ako mislim o tome da li cu imati da im platim pice. kako da pricam o sportu, kada nisam bio gotovo ni na jednoj utakmici, a nemam svoju sobu, pa ne mogu da gledam sport ni na televiziji. kako da budem visok i zgodan, ako nisam imao uslova da treniram neki sport, kako da govorim 5 jezika kada nemam i nisam imao uslova da ih ucim.
Znaci, ja govorim o tome da je novac neverovatno vazan, i da danas oni koji su materijalno bolje obezbedjeni, lako mogu da "kupe" duhovno bogatstvo, a da oni siromasni, a duhovno bogati, zbog siromastva izgube i to duhovno bogatstvo.
Sta mislite o ovom "problemu"? Da li na ispravan nacin posmatram stvari, ili imam kompleks, pa stvari vidim drugacije nego sto bi trebalo?

 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
77.46.197.*



+7 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???20.09.2009. u 17:13 - pre 177 meseci
Jesi li pokušao o tim stvarima da prvo pričaš sa svojim roditeljima?
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???20.09.2009. u 17:17 - pre 177 meseci
Da, definitivno imas komplex pa stvari vidis drugacije :)
Naime, sta god ti ko rekao budi siguran da si uradio puno i da si na dobrom putu. Sa jedne strane apsolutno je glupo da razmisljas kako ne mozes da imas devojku jer nemas ne znam koliko para i za takvo razmisljanje si sam kriv. Sto se tice sporta, loptu u ruke, ako si u nerazvijenoj opstini ako nista imas livadu pa sutaj i nista ti nece faliti.
A sto se tice ovog treceg, pred tobom je tek zivot. Imas tek 22 godine od cega se realno secas mozda 10-12 godina u nazad a koliko ti onda jos godina ostaje ako ces zivetni npr 70-80 godina? dobar si ucenik, pretpostavljam zavrsices fakultet i ma sta ti drugi rekli imaces dobar start. Posao verovatno neces odmah naci ali ces ga naci kao i vecina mladih a onda ces videti da ce se postepeno sve sloziti i doci na svoje mesto.I samo nesto, trudi se da odes iz te male sredine ako je ikako moguce a obicno jeste, upoznao si tu novu sredinu gde ces se onda lako uklopiti.
Generalno te price kako ovde nema nicega i nikakve perspektive ne piju vodu, i obicno ih pricaju oni koje je mrzelo da se potrude i nesto nauce kada je trebalo. Naravno sa fakultetom u nekim zemljama mnogo lepse zive ali daleko od toga da ces biti gladan ili neces moci da odes jednom godisnje na more, barem dok si sam i nemas decu. A posle... e to zavisi od druge polovine koju nadjes jer bebe mnogo kostaju :)
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???20.09.2009. u 17:20 - pre 177 meseci
Šta da priča?

Pa roditelji su mu obezbedili da studira u većem gradu ... a koliko vidim nije u pitanju studentski dom.
A i da jeste dom, opet košta ... zato, iskoristi priliku ... i ne cmizdri.

Usput, nadji posao i studiraj uporedo.

22 godine je malo da imaš komplekse te vrste.

Ništa tebi ne fali, svet je tvoj ...
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???20.09.2009. u 17:51 - pre 177 meseci
sacekaj da prodje septembar i proci ce te... stvarno ne znam zasto, ali to je svima najdepresivniji mesec...
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+136 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???20.09.2009. u 18:27 - pre 177 meseci
Citat:
kako da budem visok i zgodan, ako nisam imao uslova da treniram neki sport


Ne treniraju svi visoki i zgodni ljudi sport, postoje zgodni koji se nikada nisu bavili sportom, a iz prilozenog vidim da ti mislis da je zgodan samo onaj ko je visok, sto naravno nije istina...

Citat:
iz materijalnih razloga sam bio samo par puta na moru


ja sam bio samo dva puta, u 92 i 93... pa nista.

Citat:
pa nemam ni visinu ni reputaciju sportiste-frajera


nisu samo sportisti frajeri

Citat:
Kako da budem zanimljiv curama i da ih muvam, ako mislim o tome da li cu imati da im platim pice


tvoja platezna sposobnost nema blage veze sa tim da li si ti zanimljiv ili ne... pravo da ti kazem nikada u zivotu nisam razmisljao dal imam pare za devojku... pa evo i sada ja i zena zivimo skromno pa nam nista ne fali... a pogotovu u nasoj trogodisnjoj vezi pre braka mozda sam joj 2 puta platio pice (iako ja popijem po gajbu piva u gradu) zato sto ne smatram da to sto je ona zensko treba da bude moje dete.

Citat:
nikad nisam bio na nekoj utakmici


ovo nema veze sa parama... 2001 godina sam ispratio celu sezonu FK. Erdoglija u sumadiskoj zoni i nije mi trebao dinar za to , a mogu ti reci da sam se proveo... navijali smo zezali smo se...

Citat:
kako da pricam o sportu, kada nisam bio gotovo ni na jednoj utakmici, a nemam svoju sobu, pa ne mogu da gledam sport ni na televiziji


sto si se tolko zaludeo za sporti sportiste? zasto moras da pricas o sportu??? pricaj o onome o cemu ti zelis.

Citat:
Znaci, ja govorim o tome da je novac neverovatno vazan, i da danas oni koji su materijalno bolje obezbedjeni, lako mogu da "kupe" duhovno bogatstvo, a da oni siromasni, a duhovno bogati, zbog siromastva izgube i to duhovno bogatstvo.


Nije istina. Duhovno bogatstvo(sta god to bilo u tvom rezonu) se ne moze kupiti.


Moje misljenje: Malo manje misli a vise uzivaj u zivotu. Mlad si i koristi to. Uzmi jebi nesto.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???20.09.2009. u 19:03 - pre 177 meseci
meni tu nesto ne pije vodu,roditelji ti imaju [po] 15 kila dinara platu,a imaju da ti plate studiranje u velikom gradu [verovatno je bg u pitanju],a da bi studirao tamo [i to ono miiinimum,da imas sta jesti,da imas za stan,jer i meni ne deluje da si u domu po prici,da imas za ispite] ne mozes ipod 200-300 eura [ne znam koliko su stanovi u bg-u],e sad,ili svu platu tvoji roditelji daju tebi,ili plata ipak nije toliko mala [ili neko treci te sponzorise]

i da,imas kompleks,ako budes skenjan i u depri,i pokunjen stalno,nista postici neces,ako dignes malo glavu,ako budes se "setao" okolo,ucio svasta,stvarao poznanstva u struci ,mozes fino da napredujes

momce,pred tobom je CEO ZIVOT,nisi ni zagazio u isti,devojke mozes upoznati svuda,mozes sesti na klupu u parku pa kibicovati i upoznati nesto,ne moras ici na "splavove" i placati hiljade i hiljade dinara za pice da bi smuvao neku ,a valjda ih ima i na faxu [sem ako nisi bas el. fax,ali taj je u bg zajedno sa arhitektonskim,pa ih tamo verovatno ima],ali nemoj da ih startujes sa spustenom glavom,kenkavim glasom i "caooo,ja nemam looveee,a ti kako siii?" i slicno

a posto kazes da si odlican tu,verovatno si profesorima malo zapao za oko,pa se malo raspitaj kod profesora da li [ako je neki tehnicki fax] ima projekata za tvoju struku pa da ucestvujes u timu,a isto vazi i za druge,malo se raspitaj kod profesora,sigurno imas nekog profesora koji je za studentska pitanja,pa se raspitaj sta bi ti mogao sada honorarno da radis [kada ti je lova tako bitna] i za praksu,ali onda ce ti vrlo verovatno fax malo da pati
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.kbcnet.co.yu.



+128 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???20.09.2009. u 20:07 - pre 177 meseci
Ultimate jel imas ti neko drustvo?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.170.*



+558 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???20.09.2009. u 20:32 - pre 177 meseci
Citat:
ultimat8: Znaci, ja govorim o tome da je novac neverovatno vazan, i da danas oni koji su materijalno bolje obezbedjeni, lako mogu da "kupe" duhovno bogatstvo, a da oni siromasni, a duhovno bogati, zbog siromastva izgube i to duhovno bogatstvo.

A kako je ucio Maksim Gorki? Pomocu serpe svetleo na mesecini.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???20.09.2009. u 20:34 - pre 177 meseci
Kreni da treniras bilo sta... endorfin je cudo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Endorphin
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???20.09.2009. u 21:11 - pre 177 meseci
Lepo ti kaže @Nevena79 "... za takvo razmišljanje si sam kriv".

Kako reče otac Tadej:"kakve su ti misli, takav ti je život".

Uzmi obavezno knjigu Džozefa Marfi-ja : MOĆ PODSVESTI. I shvatićeš...

Zašto sebe preopterećuješ bez preke potrebe takvim crnim mislima? Što pre shvatiš da je svaka individua jedinstvena ličnost, tim bolje za tebe. Drugim rečima, prihvati tj. ZAVOLI sebe takvog kakav jesi i sa pozitivnom i sa negativnom stranom ličnosti!

Zašto sebe upoređuješ sa drugima?

Ama baš NIKO nije savršen.

Nego, stani ODMAH pred ogledalo, pogledaj se i reci 1000 puta dnevno: „Volim i prihvatam sebe takvog kakav jesam“ i nakon toga AKTIVIRAJ se (ti si kreator svog života) i izađi među svojim kolegama i koleginicama i pričajte, dogovarajte bilo šta sa njima na obostranu korist (između ostalog nemoj nikako zanemariti eventualno ljubav i seks sa drugaricom ili koleginicom koje su za tebe u tim godinama veoma važne stvari i nešto najlepše u životu).

Zapamti dobro, ti imaš 22 godine i ZA SAD si u zenitu mladosti kakav se poželeti može (maksimum životne krive) i NEMAŠ PUNO VREMENA na raspolaganju (posle 30-te godine života postepeno OPADA životna kriva na grafikonu sve NIŽE i NIŽE)

Drugim rečima, uči i zabavljaj se u isto vreme i potrudi se da završiš studije na vreme. Tek posle diplomiranja ćeš da vidiš šta ćeš. Bitno je orijentišeš svoje misli na ovaj SADAšnji momenat (raspored vremena za učenje i zabavljanje sa devojkom)

U životu ništa nije lako - padaš, ustaneš i ideš dalje.....

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 21.09.2009. u 05:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stex

Član broj: 718
Poruke: 374
*.static.zrlocal.net.

Sajt: stivi.on.neobee.net


+21 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???21.09.2009. u 07:56 - pre 177 meseci
Sta je sa ovim klincima danas? Zar je moguce da misle da je sve u parama. Pa mi smo godinama izlazili bez para pa smo se bolje provodili nego sada kad imamo pare. Sad kad radimo i imamo pare nije tako zanimljivo jer mozes svuda da udjes (da platis ulaz). A nekad nas cetvorica skupimo za jedan zeton za stoni fudbal :)
Naravno i tada smo mislili da mozemo da pridjemo nekoj devojci samo ako imamo da joj platimo pice. Ali zato se potrudis da budes zanimljiv i saljiv. I zoves je da izadjete preko dana, da se malo prosetate, tako mozete normalno da pricate (a ne da se derete jedan drugom na uvo u diskoteci ili gde vec).

stivi.on.neobee.net
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???21.09.2009. u 08:40 - pre 177 meseci
Kako sedis cesto kuci sam, kad studiras u drugom gradu?

;)
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
79.101.228.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???21.09.2009. u 09:26 - pre 177 meseci
Ili je Srbija opet spremna da na kioscima ima ovakve časopise, ili nas ovde neko ... malko ... zeki :)
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

xchillah

Član broj: 10119
Poruke: 165
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.09.2009. u 00:18 - pre 177 meseci
Pročitaj Anthony De Mello-Buđenje .

[Ovu poruku je menjao xchillah dana 22.09.2009. u 01:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ultimat8
Lazar Pavlovic

Član broj: 228321
Poruke: 12
77.46.169.*



Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.09.2009. u 14:35 - pre 177 meseci
Hvala na savetima i odgovorima. Pitanja je previse, potrudicu se da odgovorim ukratko:
-rekao sam da su primanja mala, ali neredovna, tako da mi fakticki zivimo od penzija babe i dede, moje obicne stipendije od 5.100 din. A stanujem kod rodjaka, tako da, em sto sam njima na teretu, em je meni nelagodno.
-kada sam rekao da sam ponekad sam, pritom sam mislio na to da sam bez porodice kod rodjaka, i bez cimera, stan rodjaka je daleko od faksa, a moje drustvo iz malog mesta ili ne studira, ili putuju, ili studiraju u drugom gradu. U malom mestu u kome inace zivim, nemam drustvo u komsiluku (jer je u pitanju stari deo opstine u kome nema dece),... tako da mi je, iako imam drustvo, drustveni zivot u velikoj meri "otezan", sto je opet posledica direktno ili indirektno relativno loseg materijalnog stanja.
-kada sam bio osnovac, roditelji su mi davali 50 para za kiflu, ali ja sam to trosio na sega igrice, jer ih drugacije ne bih mogao igrati (nisam doruckovao onda kada sam trebao najvise da jedem, a plus to sto su drugi doruckovali tostove i pljeskavice i kupovali sokove, kinder-jaja, isli u igraonice, a ja ih gledao,... a sada me majka tera da jedem, da bih porastao, a vise se mogu ugojiti nego porasti. Jos mene krivi za to sto sam relativno niazk (175), dok su moja braca od striceva po 190+ (da sam bio razmazeniji, a ne ovakav kakav jesam (citaj "dobar ko lebac", jer roditeljima nikad nista nisam tarzio) mozda bih bio i "veci frajer")
-prosto neverovatno, niko od mojih drugova nema sestru, nema devojku, nema para, ne ide na more, ne izlaze u grad (iako su extra drugovi), kao da se sve to i jos mnogo toga okrenulo protiv mene
-a skola mi dobro ide (imam i znanja i srece), pa zbog toga jos ispadam i streber, jer pored uspeha u skoli-na faksu, nemam devojku, ne idem na letovanja, cak i kad izadjem u grad niko nema fotoaparat da nas slika i da izbacim na "face", da pokazem da asm i ja "drustveno bice"
-jednostavno, neke stvari me 'oce, a nek nece nikako.
Da sam imao vise novca, mozda bih vise jeo, trenirao nesto, vise putovao, stanovao sa cimerom i bio drustveno aktivniji,..., nije problem novac direktno, vec ono sto je kod mene indirektno izazvao. Ja cu se jos nekako i "izvuci", bar se nadam, i trudim se da promenim nacin razmisljanja, ali vidim na 1.000 ljudi koje ce siromastvo i ucmala sredina uznazaditi nekoliko desetina godina.

Jos jednom, hvala. Poceo sam da citam Anthony De Mello-Buđenje. Veoma zanimljivo, nadam se da ce uticati na promenu mog razmisljanja.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.09.2009. u 16:13 - pre 177 meseci
kakve tebi roditelji komplekse nabijaju,jbte
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.09.2009. u 16:16 - pre 177 meseci
Ajoj covece...
Citat:
ultimat8:
-rekao sam da su primanja mala, ali neredovna, tako da mi fakticki zivimo od penzija babe i dede, moje obicne stipendije od 5.100 din. A stanujem kod rodjaka, tako da, em sto sam njima na teretu, em je meni nelagodno.

Ako si stvarno dobar ucenik mozes da zaradis lepe pare drzeci casove vrsnjacima koji nisu tako dobri... Takodje nemoj da sedis sam kod kuce nego nadji neki posao(pa makar neki fizicki preko one studenske zadruge)
Citat:
tako da mi je, iako imam drustvo, drustveni zivot u velikoj meri "otezan", sto je opet posledica direktno ili indirektno relativno loseg materijalnog stanja.

Preterujes...
Citat:

-kada sam bio osnovac, roditelji su mi davali 50 para za kiflu, ali ja sam to trosio na sega igrice, jer ih drugacije ne bih mogao igrati (nisam doruckovao onda kada sam trebao najvise da jedem, a plus to sto su drugi doruckovali tostove i pljeskavice i kupovali sokove, kinder-jaja, isli u igraonice, a ja ih gledao,...

Ja sam rodjen malo kasnije pa sam dobijao 10dinara, najvise je nosio marko kome je cale imao fabriku klavira i koji je ziveo pored skole. Ja sam putovao 6km...
I ja sam sve trosio na soni i kasnije na kompove. Vecinu vremena nisam jeo od 8 do 3h... Porastao sam 180cm i rastem i dalje.. Bio sam medju najvisima u razredu...
Ako te majka osudjuje zato sto nisi vise porastao, izvini ali to je njen problem a ne tvoj...

Citat:

-prosto neverovatno, niko od mojih drugova nema sestru, nema devojku, nema para, ne ide na more, ne izlaze u grad (iako su extra drugovi), kao da se sve to i jos mnogo toga okrenulo protiv mene

Ne vrti se sve oko tebe...
Citat:

-a skola mi dobro ide (imam i znanja i srece), pa zbog toga jos ispadam i streber, jer pored uspeha u skoli-na faksu, nemam devojku, ne idem na letovanja, cak i kad izadjem u grad niko nema fotoaparat da nas slika i da izbacim na "face", da pokazem da asm i ja "drustveno bice"

Nadji devojku(ako ti treba(ja niti je imam niti mi treba)), ni ja, kao ni pola srbije ne ide na letovanja.... Pre mesec dana sam kupio telefon sa kamerom, pre toga sam nosio ciglu sa polifonim melodijama....
Citat:

Da sam imao vise novca, mozda bih vise jeo, trenirao nesto, vise putovao, stanovao sa cimerom i bio drustveno aktivniji,..., nije problem novac direktno, vec ono sto je kod mene indirektno izazvao. Ja cu se jos nekako i "izvuci", bar se nadam, i trudim se da promenim nacin razmisljanja, ali vidim na 1.000 ljudi koje ce siromastvo i ucmala sredina uznazaditi nekoliko desetina godina.

ja kad bih dobio na lotou mozda bih kresnuo pamelu i andjelinu...

Citat:
Jos jednom, hvala. Poceo sam da citam Anthony De Mello-Buđenje. Veoma zanimljivo, nadam se da ce uticati na promenu mog razmisljanja.

Naravno da nece.... Svoj nacin razmisljanja moras sam da promenis...

Znas sta je tvoj problem? To sto sazaljevas sam sebe... Shvati da nista neces postici sa tim "ja nemam para, ja sam jadan, zivot mi je unisten". Ako ti nesto ne odgovara menjaj to. Eto za pocetak studiras. Pocni da zaradjujes pare na taj nacin(gore sam napisao kako). Ako ti je toliko stalo do devojke nadji je na fakultetu. Eto tu bar za prvih par "sastanaka" ti ne trebaju pare. Nadjete se u biblioteci da ucite, kod nje, kod tebe... Ti ostavis sa strane 2000din (sto mozes sigurno(ako nista drugo jesen je, idi cepaj drva nekome za pare(eto ti i sporta)))... I kad onda izadjes u grad sa njom bice ti mnogo lepse nego kad odes ovako, i potrosis gomilu para na neku koja ce popiti pice sa tobom i reci dovidjenja...

Nadam se da te nece uvrediti ovo sto sam napisao(mada verovatno hoce)...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.09.2009. u 16:22 - pre 177 meseci
Citat:
ja kad bih dobio na lotou mozda bih kresnuo pamelu i andjelinu...


Prosetaj se Knezom, svaka treca koja prodje lepsa je od njih 2 zajedno ;)

 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.kbcnet.co.yu.



+128 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.09.2009. u 16:37 - pre 177 meseci
Msm pun mi je * vise toga, sad ljudi stvaraju komplekse sto ne mogu svaki dan da kace slike na face, soryyyyy mnogo za*** situacija!!!!! Seti se da svaki dan imas gomilu ljudi koji ne mogu da kace slike na face jer ih jelte vise nema. Imas gomilu ljudi koji nemaju vremena da kace slike na face jer rade od 8-20 da bi prehranili porodicu. Imas gomilu ljudi koji nemaju cime da kliknu misha..... To su za*** situacije. A ne tvoja. Sta tebi fali? Imas 20 godina, studiras a ne rmbacis za po ceo dan za saku pirinca!!!! Ne razlikuje se tvoj zivot nista od sigurno jos 2.000.000 ljudi u Srbiji
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129630 | Odgovora: 588 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.