Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

[es] :: Vodič za posao :: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30

[ Pregleda: 129643 | Odgovora: 588 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stephon

Član broj: 166722
Poruke: 70
195.178.35.*



Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.11.2009. u 13:03 - pre 175 meseci
Izgleda da ti Konislave nisi završio osnovnu školu, ja na onim linkovima nigde ne nađoh da su Nemačka i Austrougarska imale jednu vojsku. Pročitaj ti ovo pa ćeš saznati "kakvi su to Nemci došli da pomažu Austrougarskoj" i koja je razlika između Austrougarske i Trojne ofanzive.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.140.*



+228 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.11.2009. u 13:21 - pre 175 meseci
@EmilijaV

Pa za pocetak nisi mogao da kupis stan u Beogradu aki si imao boraviste u nekom drugom gradu, a boraviste nisi mogao dobiti ako nemas posla. Znaci prvo si morao naci posao pa posle mozes da dobijes boraviste, pa tek tada kupues nekretnine. Drzavni stan takodje nisi mogao dobiti, ako nisi dobio posao - nemozes dobiti ni stan.
Vecina ljudi koja je dosla u Beograd su dosli kao studenti, pa si posle ostajali u Beogradu. Postojao je jedan nacin za kupovinu nekretnina, a to je da kupis na ime nekoga ko je vec sa boravkom u Beogradu. Medjutim ja znam nekoliko slucaja gde su ljudi ostajali bez stana, zato sto se posle rodjak na cije ime je kupen stan pravi blesav, a ovaj drugi to nesme da prijavi niti moze da dokaze.

@zrzrzr

Pre nego sto ti objasnim, da te prvo pitam dali si ti procitao o Nikoli Tesli i dali si video kakve si gluposti napisao i time pokazao elementarnu nepismenost.
Dali si procitao o prvom svetskom ratu i naucio ko je sa kim ratovao i ko je koga oslobadjao?
Dali si procitao ko su sedam sekretara skoj-a i da Tita nema medju njima.
Jos nisi odgovorio dali je istina da je poslednji Karadjordjevic koji je poslednji bio na vlasti, potpisao pakt sa Nemcima i time se stavio na stranu fasista.
Nisi odgovorio ni dali je tacno da su Aleksandra Obrenovica ubili njegovi oficiri, a koji nisu bili komunisti i dali je istina da je isti proganjao Srpske radikale.
Nisi nam odgomorio kako je zavrsio Milan Obrenovic.
Nisi nam odgovorio dali su Karadjordjevici hapsili i ubijali komuniste i sta je 6-to januarska diktatura.
Nisi nam odgovorio dali su Cetnici i Ustase bili na istoj strano t.j sa Nemcima
Nisi nam objasnio ko je drzao logor na Banjici.
Nisi nam objasnio dali je istina da su vam popovi jedni od najbogatijih ljudi u Srbiji i dali je istina da vas deru ko ovce.
Pa ti nisi dao odgovor na nijedno pitanje, a i ako si pokusao da odgovoris napisao si toliko neistina i gluposti, cime si pokazao krajnje neznanje i nepismenost. Jedino sto znas da ponavljas , je komunisti , komunisti.
Onda si kao veliki demokrata pokusao da plasiras nekakvu teoriju o zabranjivanju bavljenja politikom ljudima za koje mislis da nisu dobri t.j koji se tebi ne dopadaju.

Ja cu odgovoriti na postavljena pitanja, ali ne zbog tebe vec zbog ostalih koji ce mozda procitati ovu diskusiju.

Citat:
Citat:
Objasni nam malo kako to propade ta industrija i što je nepreseli u tvoje velko selo pa da ljudi imaju šta da rade .
Ti i Mira Marković ste vrlo sposobni i prosvećeni ljudi .

Verovtno vam Kardjordjevici nisu dali a mozda su oni upropastili i ostale komunističke privrede
Svašta ćemo od tebe da saznamo ti si razgovarao sa moćnim ljudima na znacajnim putovanjima nemoguće je da ti baš neznaš ko je pocepao Jugoslaviju i Srbiju .



Dok su moji komunisti bili na vlasti do '90, industrija je radila sasvim solidno, ljudi su bili zaposljeni i nije bilo potrebe seliti je negde. Od '90, tacnije od kada su slicni tebi isplivali iz mulja, sve je poslo po zlu. Ponovo su vam oziveli cetnici, popovi su poceli da se setaju okolo i da vas zatupljuju, pritom dobro naplacujuci svoj rad. Tako da propast industrije trebas prepisati tebi slicnima, a ne meni slicnima. Dok su komunisti bili na vlasti, nije bilo zatvaranje fabrika.
Da uzmemo i period Milosevica iako on nije komunista ( bar nije sledeo tu ideologiju dok je bio na vlast) napravio je manje dugove od ovih novih demokrata. Nove demokrate su se vise zaduzili u inostranstvu i zatvorili vise fabrika od Milosevica i svih komunista od 1945 do 2000. Pa najveci broj nezaposlenih je danas, a ne za vreme komunista.

Karadjordjevici nisi ni bili u prilici da nesto daju ili nedaju posle 1941. Inace ta ista privreda o kojoj pricas, za vreme Karadjordjevica nije ni postojala. Jugoslavija pre II svetskog rata je bila agrarna zemlja sa preko 70% agrarne proizvodnje i za vecinskim rurarnim stanovnistvom (vecina ste bili vi seljaci) i kao takva nije ni imala nekakvu industriju. Rudnici koji su postojali, u vecinu slucajeva su bili pod koncesiju stranih vlasnika. Putna infrastruktura je bila na jako losem nivou.
Rast industrije na prostorima Jugoslavije dolazi posle 1945, a tada su i prvi put svi rudnici i prirodna bogatsva vraceni narodu.
Inace Jugolaviju i Srbiju su pocepali sami njeni gradjani, a pocetak je odlaskom druga Tita sa vlasti, cime je pocelo slabljenje komunisticke partije, a koja je bila koheziona sila izmedju naroda unutar SFRJ.
Inace kao potkrepa tome mozemo navesti primer iz danasnjih dana.
U toku je otcepljenje Vojvodine od Srbije, a sada vam komunisti nisu na vlasti. Tu inicajativu vodi Canak i ljudi iz Demokratske stranke, a ni jedni ni drugi nemaju bas mnogo veze sa komunizmom.
Inace mozes pitati starije, dok su bili komunisti na vlasti nije bilo kriminala (ne racunajuci izdvojene slucaje sitnih kriminalnih radnji), imao si veci nivo sigurnosti. Narkomanija skoro da nije postojala, PINK i televizije slicne njoj nisi mogao ni da zamislis, osim po vasarima.
Imovinsko stanje je bilo daleko bolje, stanje zdravstvene zastite je bilo na daleko visem nivou.
Jednostavno pitaj starije kako je bilo nekad.
Za vreme komunista nisi morao da cekas "Beli Sengen", jednostavno si mogao ici svuda gde ti je volja.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.132.*



+228 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.11.2009. u 14:48 - pre 175 meseci
@stephon

Pa sta mozemo da zakljucimo iz tvojih linkova? Da su Austoungarska i Nemacka zajedno ratovale, a da je potpuno nebitno kakav je raspored jedinica na terenu. Rasporedjivanje jedinice je stvar taktike i potpuno je nebitno dali je trenutno neka vojska na Zapadnom frontu, a druga na Istocnom frontu. Jednostavno doslo je do pomeranja i prerasporedjivanja jedinica.
Nemci se pomeraju prema Srbiji, Austroungarska se pomera prema Rusiji i tako to ide.
To sto ti diskutujes je samo pokusaj podizanja vlastitog ega. Evo mi smo toliko jaki da mozemo pobedititi i Austroungarsku ali nas zajebase Nemci. Cak i da je tako to opet nema veze sa poentom price, a to je da je Srbija oslobadjala Bosnu i Hrvatsku od Austroungarske.

Uzmimo primer: Ko je oslobadjao Beograd? NOV Jugoslavije i Crvena armija kao jedna vojska (jednostavno pomesaju se jedinice i tako to ide do kraja) ili ce mo reci NOV Jugoslavije, pa je dosla da mu pomaze Crvena armija ili cemo mozda reci Crvena armija pa je dosla da mu pomaze NOV Jugoslavije.

Uzmimo jos jedan primer: Napad na Jugoslaviju '99. Protiv koga se borila SR Jugoslavija? Protiv Amerikanaca, protiv Engleza, protiv Nato saveznika i sta je bitno dali su prvi mesec brojniji Amerikanci , a drugi Englezi, treci mesec ko zna ko. Ti imas jednog neprijatelja, a kakav je sastav jedinica kod neprijatelje je sasvim irelevantno.

Uzmimo Bosnu. Ko je tamo ratovao? Vojska Republike Srpske i Muslimansko-Hrvatska federacija. I sta je bitno dali si kod Zenice ima vise muslimana ili si kod Travnika imao vise Hrvata na drugoj strani. Ti imas istog neprijatelja, a sastav njegovih jedinica je nebitan za tebe. Isto tako nije bitno u kom periodu rata koje su jedinice aktivnije na terenu. Jednostavno jedna se vojska umori i dopuni se ili zameni novom vojskom.
 
Odgovor na temu

zrzrzr

Član broj: 240033
Poruke: 7
*.eurobankefg.rs.



Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.11.2009. u 16:32 - pre 175 meseci
Dobro pretpostavljam onda da ste stariji čovek
i da živite u tim ubedjenjima
nebih zeleo licno vas da povredim ali ideologija se pokazala kao veliki promašaj i svakom ko je imalo objektivan ne moze da nevidi
ali to mogu samo mozgovi zrelih ljudi .
Ali vi ste komunista i to sam posle prve vaše rečenice video i saopšti vam da u vašem mozgu nema više mesta za bilo kakvu priču o objektivnoj istini.
Odgovori su vam demagoški i ja tvrdim da ste plaćeni komunista i da ste pohadjali Kumrovečku školu

Nevidim u čemu je problem zabraniti partiju koja raseljav i sistematski obespravljuje svoje stanovništvo imovinski,brojcano,i teritorijalno i bezbedonosno.tj vrši genocid nad sopstvenim stanovništvom zašto bi neko ko je odgovoran za takve stvari mogao da se idalje bavi upravljanjem.To su merljive stvari i nerazumem bilo koga ko hoće da glasa da bi se autogenocid nastavio .To znači da taj hoće da ubija svoje sunarodnike prijatelje i da bude demokrata (demos krates znaci vladavina naroda i a ne ubijanje naroda))

Ja znam da vam je Josip Broz puštao filmove o lošim Karadjordjevićima i to uz hranu onako kako se kučići dresiraju.
I to je sama po sebi stvar nepravedna.
Drugo Josip Broz je prihvatio da Ratuje protiv Srbije ali nije prihvatio da ratuje za Srbiju.Što nije dezertirao u Austrougarskoj kad je toliko bio protiv monarhije.Tamo je ucio veštine ratovanja a kad je trebao da se bori za Srbiju više mu nije bilo do veština.
Klao je i ubijao i brinu se samo za svoju guzicu baš ga je briga koliko je ljudi izginulo pogotovo Srpskog stanovništva .I birao je medju Srbima bezazlene i imbecilne ljude.Mira Marković je očigledan uzorak i najdebilnije je stvorenje u istoriji čovečanstva koje se uopšte bavilo upravljanjem neke zemlje.

Rekao sam da su 6 od 7 Sekretara SKOJ-a ustaše jer to i jesu a oni su učestvovali u Hrvatskoj na 2 štrajka i odmah dolazili u Srbiju i isticali se u borbi protiv srpske Kraljevine gde su osim partijskog imali i nacionalni motiv .A imali su i katoličku logistiku da if proturi za Lidere.Vidi se i u kojim su firmama štrjkovali .


Totalno je nebitno ko je ubio kog kralja jer se to objektivno dogodile ali se iz tih neprilika zemlja izvukla i nastavila da napreduje.
Ne postoji perpetumobile i nepostoji nepogrešivost ali se greške ispravljaju to je ono što je loše u komunizmu.
Odlika svih komunista je umišljena nepogrešivost ali su u sveobuhvatnom poimanju stvari nule i zato je privreda loša i zato komunizam nema perspektivu.
Ovakve priče služe komunistima da bi beskonačno pričali o lošim kraljevima kako se nebi pričalo o auto genocidu koji su oni izvršili i koji imaju nameru još da sprovode.

Pakt sa Nemačkom je potpisan pa je raskinut od strane Karadjordjevića to vidim da namerno preskačete i tu se vidi vaša neobjektivnost.

Četnici postoje pre II rata i nemaju veze sa Nemcima oni su neko ko se dobrovoljačke srpske gerilske formacije koja je nastala tokom 19. veka i formirana u cilju zaštite porobljenog Srpskog naroda od ugnjetavača .

A Ustaše su klero Fašistička organizacija koja je vršila genocid nad civilnim stanovništvom na teritiriji koju su prethodno zauzeli Nemci.

Izjednačavanje je dokaz proustaškog Titostičkog učenja

Popovi dobijaju pomoc od dijaspore i imaju novaca a i naplaćuju ali su dosta izmešani i komunisti sa njima i Josip nije ostavio i tu oblast nepokrivenu.Tako da je Crkva u komunističkim zemljama bila nezaštićena i mesto obračuna sa nekomunističkom emigracijom



Nenad Čanak je Tiotoista i komunjara kao i sve novonastale partije jer je Gorbačov naredio svima komunistima da budu demokrate
1989.Inače bi bili redovni djaci sa crvenim knjzicama.

A i pre komunista sa pasošem Kraljevine Jugoslavije moglo se putovati svuda po svetu

Ali meni nije bitno što se nešto zove komunizam ili ne mene zanima šta je to pogrešno i bezperspektivno i šta treba ispraviti
a prosipanjem stalno istih laži se vrtimo u krug i besmisao.

Industrija je glupa već 30 godina i ja sam to video kad sam imao 7 godina .
Moji roditelji nisu i nisu svi njihovih generacija ali oni nisu naucili da vide svoje greske jer ih je komunizam ucio nepogrešivosti.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.134.*



+228 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???26.11.2009. u 01:04 - pre 175 meseci
Citat:
Dobro pretpostavljam onda da ste stariji čovek i da živite u tim ubedjenjima


Losa ti je pretpostavka, nisam star ( oko 40 ) i ne zivim u nikakvim ubedjenjima, vec iznosim samo cinjenice.

Citat:
Ali vi ste komunista i to sam posle prve vaše rečenice video i saopšti vam da u vašem mozgu nema više mesta za bilo kakvu priču o objektivnoj istini.
Odgovori su vam demagoški i ja tvrdim da ste plaćeni komunista i da ste pohadjali Kumrovečku školu


Nikad nisam bio clan Komunisticke partije, nisam nkad bio u Kumrovcu, a ne u Kumrovacku skolu. Ali kad pogledam ovu danasnju demokratiju, kad sam prosetao malo Europom i upoznao americki kapitalizam, ja sem zakljucio da je najbolji sistem bio u Titovoj Jugoslaviji. Znam da je i teoretski nemoguce, ali ja bih se rado odrekao svega sto imam, kad bih mogao da se vretim u SFRJ.
Neznam sta znaci " placeni komunista", ali mene uglavno placaju americke kompanije.

Citat:
Drugo Josip Broz je prihvatio da Ratuje protiv Srbije ali nije prihvatio da ratuje za Srbiju.Što nije dezertirao u Austrougarskoj kad je toliko bio protiv monarhije.Tamo je ucio veštine ratovanja a kad je trebao da se bori za Srbiju više mu nije bilo do veština.


Ovo ne razumem. Zasto bi Tito ratovao za Srbiju. Ratovao je kasnije za Jugoslaviju.

Neznam kakve veze ima MIra Markovic sa ovom diskusija. Zeni su ubili muza, otisla je odavde i nevidim razlog da se uopsta pominje u nekom negativnom kontekstu, pogotovo sto nikad nije bila na vlasti.


Ovo si rekao o sedam sekretara SKOJ-a:

Citat:
A on je bio na čelu komunističkog pokreta Jugoslavije zato što je kao ustaša više mrzeo Srpsku Kraljevinu nego bilo koji Srpski komunista i kao takav je više odgovarao i Ruskoj komunističkoj organizaciji i Katoličkoj crkvi koja je osnivač komunistikog pokreta
kao i svih 6 od sedam sekretara SKOJ-a pre njega


a ovo si napisao o Tesli:
Citat:
Nikola Tesla je ziveo u Srpskoj Kraljevini Jugoslaviji i otac i majka su mu srbi i sva rodbina mu je pobivena od strane ustasa
ako si ucio skolu u skoli su nas ucili da je svoj talenat za elektroniku nasledio od majke(posto mu je otac bio pravoslavni pop)
jer komunjarama ne odgovara da je nesto pozitivno nasledi od svog ideoloskog neprijatelja.


Citat:
Totalno je nebitno ko je ubio kog kralja jer se to objektivno dogodile ali se iz tih neprilika zemlja izvukla i nastavila da napreduje.


Mnogo je bitno ko je koga ubio, ako ne zbog niceg drugog da neko ne pomisli da ovakva glupost moze biti istina.
Citat:
Obrenovici i Karadjordjevici su hiljadu puta plemenitiji od Ustaske jajare Josipa Broza koja je iskoristila Fasizam i Komunizam
da bi se uselila u srpski beli dvor.Oni su izveli Srbiju iz Turskog ropstva odbranili Srbiju od Austrougarske i Hrvate i Slovence iz Austrougarskog ropstva i nema plemenitijih ljudi u Evropi od njih .Od nicega su stvorili drzavu. A ovaj je uzivao na Srpskim lesevima i prenosio imovinu u Sloveniju i Hrvatsku na kraju su njegovi sledbenici pocepali drzavu koju su stvorili Karadjordjevici. Svim komunjarama odgovara prica da su oni losi da bi Komunjare bile dobre i progresivne .


Citat:
Pakt sa Nemačkom je potpisan pa je raskinut od strane Karadjordjevića to vidim da namerno preskačete i tu se vidi vaša neobjektivnost.

Pakt sa Nemackom je potpisanod strane Karadjordjevica, ali nije nikad raskinut od strane Karadjordjevica, vec je sporazum zbacen vojnim udarom (pucem) 27.03.1941 od strane grupe jugoslovenskih oficira.
Ovo mnogo potseca na kraj Aleksandra Obrenovica , a takodje pokazuje tvoju nepismenost. Isto kao u slucaju Tesle. Kod nas se to kaze, "lupi nesto, pa ostane ziv" . Nemoj da se blamiras bez potrebe, nemoj da lupas gluposti.

Citat:
Četnici postoje pre II rata i nemaju veze sa Nemcima oni su neko ko se dobrovoljačke srpske gerilske formacije koja je nastala tokom 19. veka i formirana u cilju zaštite porobljenog Srpskog naroda od ugnjetavača .

Nije bitno od kada postoje Cetnici. Bitno je da su u II svetskom ratu bili na strani Nemaca, odnosno fasista. Sto ih izjednacuje sa Ustasma.

Citat:
Popovi dobijaju pomoc od dijaspore i imaju novaca a i naplaćuju ali su dosta izmešani i komunisti sa njima i Josip nije ostavio i tu oblast nepokrivenu.Tako da je Crkva u komunističkim zemljama bila nezaštićena i mesto obračuna sa nekomunističkom emigracijom

Sad i popovi postadose komunisti. Ima li neko, ko po tebi nije komunista?

Citat:
Nenad Čanak je Tiotoista i komunjara kao i sve novonastale partije jer je Gorbačov naredio svima komunistima da budu demokrate
1989.Inače bi bili redovni djaci sa crvenim knjzicama.

Nemoj da lupas gluposti!

Citat:
Industrija je glupa već 30 godina i ja sam to video kad sam imao 7 godina .

kad si ti imao 7 godina, nisi umeo dupe da obrises. Ti si video da je industrija glupa. Nemoj da lupas glupsti.
pa kako je "genijalcu" ta industrija radila i izdrzavala toliki narod, a ova danasnja sa "genijalcima" (ko sto si ti na vlasti), nikako da proradi.

Citat:
Moji roditelji nisu i nisu svi njihovih generacija ali oni nisu naucili da vide svoje greske jer ih je komunizam ucio nepogrešivosti.

Sad ti i roditelji nevaljaju i oni su komunisti.

Ajde sto stalno lupas gluposti, to smo se vec navikli. Ajde ti ako mozes objasni postavljacu teme i svima nama, dali bi postavljac teme imao ovakve probleme, ko sto ih ima sada u Titovoj Jugoslaviji?
Ja sam ubedjen da ne bi. Jer dok su komunisti bili na vlasti,svako je mogao da se skoluje bezplatno, mogao je dobiti sobu, stipendiju, po zavrsetku fakulteta posao, po zaposljavanju je mogao ocekivati stan. Mogao je sa mnogo povoljnim kreditima da izgradi kucu.
 
Odgovor na temu

David Reven
Samostalni umetnik
Beograd

Član broj: 43778
Poruke: 115
*.telenor.rs.



+2 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???26.11.2009. u 07:30 - pre 175 meseci
Jeste, u Titovom samoupravljackom socijalizmu s mogao da se skolujes i dobijes posao kao odgovarajuci kadar ali morao si da budes clan partije i poslusnik.
Mnogi su koristili svoje partijske polozaje za licno bogacenje na ovaj ili onaj nacin, pa i za obracun sa suparnicima na ljubavnom polju.
I tada su postojali klanovi odnosno struje pa si morao da pazis s kim se druzis i sta govoris.
Neki su nagrabusili samo na osnovu laznih svedocenja svojih komsija, ljubomornih ljubavnika itd.
A neke je pojeo mrak!
Do what must be done Lord Vader.
Do not hesitate, show no mercy!
 
Odgovor na temu

viden
Pirot

Član broj: 54378
Poruke: 50
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???26.11.2009. u 09:53 - pre 175 meseci
Citat:
David Reven: Jeste, u Titovom samoupravljackom socijalizmu s mogao da se skolujes i dobijes posao kao odgovarajuci kadar ali morao si da budes clan partije i poslusnik.
Mnogi su koristili svoje partijske polozaje za licno bogacenje na ovaj ili onaj nacin, pa i za obracun sa suparnicima na ljubavnom polju.
I tada su postojali klanovi odnosno struje pa si morao da pazis s kim se druzis i sta govoris.
Neki su nagrabusili samo na osnovu laznih svedocenja svojih komsija, ljubomornih ljubavnika itd.
A neke je pojeo mrak!


A sada nije tako?
Blago nama :).
 
Odgovor na temu

stephon

Član broj: 166722
Poruke: 70
195.178.35.*



Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???26.11.2009. u 11:34 - pre 175 meseci
Citat:
konislav:jednostavno pomesaju se jedinice i tako to ide do kraja


Može to tako ako je Bata Živoinović na čelu :D , nego ok je i ta tvoja logika jer onda ispada da smo mi na kraju razbili i Nemce i Austrougare.

Hajde ti nama objasni zašto je toliko ljudi otišlo iz te tvoje Titoslavije, a mogao bi i ovo da objasniš jer su teme slične. Po nekoj mojoj logici ljudi ostaju tu gde im je dobro, možda grešim.


Grafik prikazuje nestanak sela Repušnica(Opština Knjaževac)

[Ovu poruku je menjao stephon dana 26.11.2009. u 12:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao stephon dana 26.11.2009. u 12:50 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
89.216.38.*

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???26.11.2009. u 14:49 - pre 175 meseci
Zorane čoveče!

Iskreno daleko više se slažem sa tvojim stanovištem nego sa onim od tvog 'protivnika', ali kada nekoga u jednoj poruci nazoveš 'imbecilom' toliko puta veruj mi veoma gubiš na kredibilitetu bilo koje vrste.... Mislim, užas!

I totalno smo van teme, ovde je rasprava izgleda pro et contra Komunizma?
Činjenica je da smo (ne ja, nisam ni bio rođen :) ) u vreme Tita živeli od stranih kredita, ali i od 'slave' jer smo bili 'bitni' u Evropi.
Takođe je činjenica da je privreda tada radila u nemerljivo većem procentu nego danas, i da je skoro sva bitna infrastruktura u zemlji napravljena baš u to vreme. To je onaj deo 'sve je u novcu'...

Isto tako je činjenica da su mnogi stradali jer su bili 'nepodobni', i kao što neko reče kao kolateralna šteta privatnih obračuna. Goli Otok da li je potrebno posebno spominjati?

Takođe istina je da je Crkva veoma zaslužna za održanje naroda pod Turcima tolike vekove. Isto tako priče o korumpiranom sveštenstvu stoje u potpunosti (sa nekim izuzecima).

Šta sad? Poenta je da su svi 'sivi', samo je pitanje da li više vuku ka 'beloj' ili ka 'crnoj' boji? Ko je kompetentan da to odredi? Oni koji su super živeli u Titovo vreme, njima je sigurno 'belo', a dok oni koji su ni krivi ni dužni završili na Golom Otoku (ili pod zemljom po kratkom postupku) i njihovim porodicama čitav taj period je mračan da mračniji ne može biti. I nemoj neko da pokuša da me ubedi da nije bilo svega ovoga što navodim!

Ako gledamo po produktivnosti nekog političkog uređenja, pa videli biste da je nacional-socijalizam bio najproduktivniji sistem. Da, baš onaj Hitlerov! Ali taj isti Hitler znamo šta je uradio, glupo je i pričati.

Šta je Staljin radio po SSSR-u? Verovatno je i to bio dobar sistem (za neke sigurno jeste je li...)?
Naslov teme je jako dobar.. skoro sve je u novcu. Radi materijalnog mnogi su kroz istoriju bivali spremni i najrođenijeg da ubiju, a koliko vidim i danas nije ništa bolje.

Ovakva rasprava je po meni besmislena jer je identična priči o kokoški i jajetu. Čarobni krug. pfuj!

... u se i u svoje kljuse!
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
91.150.110.*

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???26.11.2009. u 17:23 - pre 175 meseci
Pitam se da li sad ovo cita onaj sto je postavio temu i sta li se sa njim dogodilo?! Dal nadje zensku i dal' se obogatio!?
 
Odgovor na temu

David Reven
Samostalni umetnik
Beograd

Član broj: 43778
Poruke: 115
*.telenor.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???26.11.2009. u 23:09 - pre 175 meseci
Citat:
David Reven: Jeste, u Titovom samoupravljackom socijalizmu s mogao da se skolujes i dobijes posao kao odgovarajuci kadar ali morao si da budes clan partije i poslusnik.
Mnogi su koristili svoje partijske polozaje za licno bogacenje na ovaj ili onaj nacin, pa i za obracun sa suparnicima na ljubavnom polju.
I tada su postojali klanovi odnosno struje pa si morao da pazis s kim se druzis i sta govoris.
Neki su nagrabusili samo na osnovu laznih svedocenja svojih komsija, ljubomornih ljubavnika itd.
A neke je pojeo mrak!

Citat:
A sada nije tako?
Blago nama :).

Lepo rekoh: "I tada su postojali klanovi..."
To podrazumeva da i sada postoje, odnosno da se isto ili slicno radi...
Samo sada imas "slobodno novinarstvo" pa ako se neko od javnih licnosti kompromituje, "mozda" i njega pojede mrak, heh he.

Imali smo i imacemo desetine afera, koferce, Janjusevic-Kolesar, npr. pa se izvukose, naravno,
jer ovde ne postoji HORIZONTALNA i VERTIKALNA kontrola vlasti, odnosno KORUMPIRANOST je na veoma visokom nivou.
Jadno svi ovi ministri, bivsi i sadasnji... npr. Svi se obogatise od ministarskih plata....
Mislite o tome npr.
Kako je bivsi ministar za privatizaciju stekao milione, nekoliko firmi i ko zna koliko nekretnina???
Od plate??? Tesko.
A ko zna koliko drugih je na slican nacin doslo do velike love?
Do what must be done Lord Vader.
Do not hesitate, show no mercy!
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.129.*



+228 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.11.2009. u 01:13 - pre 175 meseci
Citat:
Može to tako ako je Bata Živoinović na čelu :D , nego ok je i ta tvoja logika jer onda ispada da smo mi na kraju razbili i Nemce i Austrougare.


Moze i ako si ti na celu kolone. Nije bitno ko je na celu kolone, ako si bio u ratu znas o cemu pricam. Ja sam video kako to izgleda u zivo, pa ti pricam o tome.

Inace niko ne spori da je Srpska vojska razbila Austroungarsku i Nemacku vojsku plus i Bugare. To je nesporan fakt, ali je ovo izvuceno iz konteksta i verujem da sluzi jedino za gradjenje nekog nacionalnog ega. Diskusija je bila da Srpska vojska nije oslobadjala Bosnu i Hrvatsku, kako je tvrdio moj sugovornik.
Srbija je 1918 dobila Vojvodinu na poklon od saveznika, iduce godine (2010) ce to vratiti nazad i to mu je to. Pobedila je Srpska vojska Hrvate kod Vukovara 1991, ali su posle skoro svi srbi izasli iz Hrvatske. Pobedila je Srpska vojska i NATO, ali je kao posledica pobede ostala bez Kosova ( sta li bi se tek desilo da je kojom slucajem izgubila).Tako da nemoj da mi pricas o pobedama i junastvu.

Na grafikonu koji si dao ne moze se videti iseljavanje stanovnistva u inostranstvo, vec se vidi iseljavanje stanovnstva. Moze biti da su otisli u najblizem gradu. Dali su u selu i gradu je nebitno, opet su u istoj drzavi.
Inace da ti pojasnim i iseljavane iz SFRJ. Po svim podacima sa prostora bivse Jugoslavije je vise ljudi otislo u periodu od 1991 do danas u odnosu na period od 1945 do 1990. Danas se iseljavaju intelektualci i visoko obrazovani kadar, u vreme SFRJ iseljavalji su se uglavno ljudi sa sela i nisko obrazovani slojevi drusta. Sto bi se reklo cistio se sljam. Inace moramo dodati jos dva podatka ovde. Jedan je da su uglavnom odlazili samo delovi porodica, dok je jedan deo ostajao ovde. Ovde su se zidale kuce i dobar deo novca je dolazio ovde. Sto danas nije praksa.
Drugi podatak je da je Savezni Zavod za Zaposljavanje pomagao ljudima kod odlaska, tako da su dobar deo dobijali posao jos odavde. Probaj da danas odes u biro rada i da trazis posao u Nemackoj ili Austriji. Nemogu ti naci posao u rodjenom gradu, a ne u inostranstvu.
Odlaskom ljudi postigli su se visestruki efekti.
Jednostavno pitaj starije, ko je odlazio u inostranstvo i kako je to bilo reseno.


@ 3MAJ86
Mislim da si potpuno u pravu, i da je to jedan od kajbolje napisanih komentara.
Ja sam valjda od onih "sivih" koji vuku na "belo", pa zato me strasno iritira kad se za sve okrivljuju komunisti.
Ja nesporim da je bilo mnogo gluposti i promasaja u tom sistemu, medjutim nesporno je da su tad ljudi ziveli bolje i da bi se ogroman broj ljudi danas rado slozilo da se taj sistem ponovo vrati.

@ David Reven

Za razliku od "slobodnog novinarstva" u onom sistemu si imao, razne sastanke i organizacije gde su se resavali problemu nastali u drustvu. Tako da si mogao biti bilo ko , ako se "baza" pobuni, ode ti u zaborav.
Nema velike razlike od tada i danas, a mozes pogledati kako je to reseno u " naj demokratskijim zemljama sveta" . Jednostavno svuda je isto. Ako nesto kaze CNN, to je tako. Ako se zameris vlastima, ode glava.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.11.2009. u 02:10 - pre 175 meseci
Citat:
konislav
Srbija je 1918 dobila Vojvodinu na poklon od saveznika, iduce godine (2010) ce to vratiti nazad i to mu je to.


Dakle, ti si ili mnogo bezobrazan, ili totalno neinformisan (da ne upotrebim grublju rec)! Ali pre bih rekla da je ovo prvo u pitanju. Jer da je drugacije, ne bi plasirao ovakve gluposti po forumu sa toliko samouverenosti i nadmenosti, a bez osnova. Ovde si izneo toliko neistina, da je to strasno! A nastrasnije je sto to citaju ova deca, koja nisu nista bolja od tebe sto se obrazovanja tice. Ne... ustvari oni su mozda neobrazovani i zaludjeni, pa to nije greh, mladi su, pa ce ih proci, mozda ce nesto i nauciti... Uglavnom, namere im nisu lose, samo su negde suplji, a glave su im usijane, pa toga nisu ni sami svesni.

A ti ces i dalje da ides djonom, jer si jednostavno takav! Pa gde prodjes - prosao si... Tako rade ljudi bez skrupula! Ako nemaju gde drugo, onda nadju neki forum, pa tu prosipaju "pamet" i dopunjuju svoje samopouzdanje, jer su vec odavno procitani u stvarnom svetu!
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vojvodina se referendumom opredelila za pripajanje Srbiji 1918. godine! Niko tu nije nikome dao nikakv pokon!
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.129.*



+228 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.11.2009. u 03:49 - pre 175 meseci
Citat:
Vojvodina se referendumom opredelila za pripajanje Srbiji 1918. godine! Niko tu nije nikome dao nikakv pokon!


Dali ovo mozes podkrepiti nekakvim dokazom?
Nije bilo nikakvog referenduma! Kao sto ga nece biti ni u buduce.

Uvek sam se pitao zasto se ljudi javljaju da demantuju nesto sto je nesporna cinjenica, a da pritom ne navedu nikakav dokaz kao podkrepu svojoj tvrdnji.

Isto tako je potrebno podkrepiti navode i kada se daje nekakva kategorizacija licnosti, u suprotnom dolazite u opasnu situaciju da prikazete sebe u mnogo ruznom svetlu.

Ako pronadjete dokaza o referendumu, pokazacete moju nepismenost. Sto cu ja naravno prihvatiti sa dubokim izvinjenjem. Ako ne pronadjete dokaz za referendum, pokazacete svoju nepismenost i trebate se izviniti.

Imam i jedno pitanje. Dali ce biti referendum za otcepljenje?
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.11.2009. u 04:09 - pre 175 meseci
^ Ti i dalje ides djonom, a? Ako, tako i treba, takvi kao ti duze zive...

Znas kako... Ja sam nesto i u skoli ucila, pa tako i sledece: Vojvodina se referendumom 1918. izjasnila za prisajedinjenje Kraljevini Srbiji. Kasnije je, 1.12.1918. osnovana Kraljevina SHS.

Sta, je l' to toliko smeta? Da nisu i tu Srbi nekome nesto zgresili? Ako te ne mrzi, ti googlaj, a ja sam isla u osnovnu skolu jos za vreme tvog idola JBT-a, nesto i tad naucila, a sad odoh da spavam.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.129.*



+228 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.11.2009. u 04:21 - pre 175 meseci
Neznam ja sta si ti ucila. Potreban je dokaz. Makar jedan link. Ja sam ucio da referenduma nije bilo. Trazio sam i po knjigama i po internetu i nigde nema podatak o referendumu. Ocigledno si ti nesto izmislila.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.11.2009. u 06:26 - pre 175 meseci
Skupštini je na usvajanje podnet i drugi predlog odluke koji glasi: Banat, Bačka i Baranja u granicama koje povuče Antantina balkanska vojska, proglašavaju se danas 12/25. novembra 1918. na Narodnoj skupštini u Novom Sadu, na osnovu uzvišenog načela narodnog samoopredeljenja, odcepljeni kako u državno-pravnom tako i u političkom pogledu od Ugarske.

Znaci nikakav referendum,nego Velika narodna skupstina.Sto predstavlja kvalitativnu razliku,ali je taj akt medju stanovnistvom prihvacen bez nekog gundjanja,tako da se moze smatrati legitimnim za ono vreme,kad su se znacajne odluke donosile i na ovakav nacin.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.11.2009. u 08:23 - pre 175 meseci
LOL - referendum :-) Zato se Mihajlo Pupin angazovao kod USA predsednika Wilson-a... (http://en.wikipedia.org/wiki/Fourteen_Points) - covek je dzaba to radio, posto je bilo potrebno samo odraditi referendum :-)

Vojvodina je pripojena Srbiji ne nekakvim referendumom vec uz pomoc diplomatskih napora posle pobede u ratu - a da nije bilo Pupina i USA, vrlo verovatno bi Vojvodina pripala nekim drugim zemljama.

I to je istorijski fakat - mozete cak naci i originalne predloge, gde je mapa prilicno drugacija :-)

Drugo, @konislav, ne znam odakle ti ideja da ce se Vojvodina nekako otcepiti od Srbije 2010 - u pitanju je obicna regionalizacija - po toj logici bi Nemacka bila odavno pocepana, jer njene jedinice uzivaju visok nivo regionalne autonomije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stephon

Član broj: 166722
Poruke: 70
195.178.35.*



Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.11.2009. u 12:25 - pre 175 meseci
Citat:
Inace niko ne spori da je Srpska vojska razbila Austroungarsku i Nemacku vojsku plus i Bugare. To je nesporan fakt, ali je ovo izvuceno iz konteksta i verujem da sluzi jedino za gradjenje nekog nacionalnog ega. Diskusija je bila da Srpska vojska nije oslobadjala Bosnu i Hrvatsku, kako je tvrdio moj sugovornik.
Srbija je 1918 dobila Vojvodinu na poklon od saveznika, iduce godine (2010) ce to vratiti nazad i to mu je to. Pobedila je Srpska vojska Hrvate kod Vukovara 1991, ali su posle skoro svi srbi izasli iz Hrvatske. Pobedila je Srpska vojska i NATO, ali je kao posledica pobede ostala bez Kosova ( sta li bi se tek desilo da je kojom slucajem izgubila).Tako da nemoj da mi pricas o pobedama i junastvu.


Kakve se konstrukcije stvaraju u tvojoj glavi, ja sam samo hteo da ti odgovorim na pitanje "Kakvi su to Nemci dosli da pomazu Austroungarskoj", Nemačka na početku rata sigurno nije planirala da svoju vojsku pored dva postojeća šalje i na treći front . Austrougarski neuspeh je jedini razlog dolaska Nemaca, prevremenog penzionisanja Poćoreka i postavljanja nemačkog generala na čelo zajedničkih snaga i to nije bio slučaj samo na našem frontu, ausrougarska vojska je jednostavno bila neefikasna. Austrija nije odradila svoj deo posla pa su morali Nemci da dođu, ako si to znao nisi trebao da postavljaš pitanje "Kakvi su to Nemci dosli da pomazu Austroungarskoj". Nigde nisam pomenuo junaštvo
Citat:
Da ti pomognem, Austrija, Madjarska i Nemacka su jedna vojska.

Ovde si Nemačku izjednačio sa oblastima, delovima Austrougarske - Austrijom i Mađarskom, zbog toga sam posumnjao u to znanje kojim se toliko hvališ, izvinjavam se ako sam pogrešio.


Da pređemo na važnije stvari.

Citat:
Sredinom šezdesetih odlaskom srpskih radnika na privremeni rad u evropske metropole započinje peti talas i najmasovnija seoba Srba. Za samo desetak godina broj jugoslovenskih tj. srpskih gastarbajtera u Zapadnoj Evropi popeo se na skoro pola miliona.
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Srpska_dijaspora


Toliko si napisao a neodgovori mi na prosto pitanje zašto su se selili ako je bilo tako dobro u Titoslaviji. nisam primtio da ima masovnog iseljavanja iz zapadnih zemalja ili Japana, Australije...

Citat:
Na grafikonu koji si dao ne moze se videti iseljavanje stanovnistva u inostranstvo, vec se vidi iseljavanje stanovnstva. Moze biti da su otisli u najblizem gradu. Dali su u selu i gradu je nebitno, opet su u istoj drzavi.


Većina(ne svi) je otišla u najbliži grad a kasnije njihova deca odlaze dalje. To nije poenta, poenta je da su oni tu živeli stotinama godina da se za vrema kraljevine broj stanovnika povećavao i da se nisu selili iako ih niko nije sprečavao, onda je došlo dobro vreme kad su morali da se spakuju i da odu. Ponavljam, ako ti je dobro ostaješ tu gde je dobro barem tako većina razmišlja, naravno uvek ima avanturista

Citat:
Danas se iseljavaju intelektualci i visoko obrazovani kadar, u vreme SFRJ iseljavalji su se uglavno ljudi sa sela i nisko obrazovani slojevi drusta. Sto bi se reklo cistio se sljam. Inace moramo dodati jos dva podatka ovde. Jedan je da su uglavnom odlazili samo delovi porodica, dok je jedan deo ostajao ovde. Ovde su se zidale kuce i dobar deo novca je dolazio ovde. Sto danas nije praksa.


Konislave svaka čast! Uspeo si na najbolji način da opišeš sve levičare i to sve u ovako kratkom tekstu. Svrstao si ljude sa sela i neobrazovane u šljam(ja sam mislio da su npr. kriminalci šljam) a sebe u elitu samo na osnovu nekakve diplome ali ti vidim ne smeta tih nekoliko miljardi evra koje je taj šljam donosio svakog leta u Titoslaviju da bi "elita" mogla da ide u trst po farmerke. Baš to što su zidali kuće ovde pokazuje da ti ljudi nisu želeli da žive negde drugde a tu se vraćamo na pitanje-zašto su otišli.

Citat:
konislav:Po svim podacima sa prostora bivse Jugoslavije je vise ljudi otislo u periodu od 1991 do danas u odnosu na period od 1945 do 1990.


Citat:
konislav: Isto tako je potrebno podkrepiti navode i kada se daje nekakva kategorizacija licnosti, u suprotnom dolazite u opasnu situaciju da prikazete sebe u mnogo ruznom svetlu.


Ja sam naveo broj ekonomskih emigranata iz mirnog perioda(500000), nisam navodio one koji su pobegli neposredno posle drugog svetskog rata bilo iz političkih razloga, nacionalne pripadnosti(Nemci)... to je neka druga priča. Da vidimo tsve te podatke. I da se razumemo niko nije rekao da je ovaj režim dobar zato usput nađi i linkove o emigrantima iz vremena Kraljevine(Srbije, Jugoslavije) pa da uporedimo cifre.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.135.*



+228 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.11.2009. u 12:27 - pre 175 meseci
Citat:
Drugo, @konislav, ne znam odakle ti ideja da ce se Vojvodina nekako otcepiti od Srbije 2010 - u pitanju je obicna regionalizacija - po toj logici bi Nemacka bila odavno pocepana, jer njene jedinice uzivaju visok nivo regionalne autonomije.


Ideja mi dolazi kao posledica iskustva i odredjenih empiriskih pokazatelje sa terena.
Nije ti dobro poredjenje Nemacke i Srbije. Za pocetak imamo drugaciju mentalnu matricu i drugaciju viziju buducnosti. Ja bih voleo da gresim i da se to ne dogodi, ali kad bih se kladio, igrao bih kako sam vec rekao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30

[ Pregleda: 129643 | Odgovora: 588 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.